corrup
28.9.2021
Kategorie: Ekonomika

Zvyšování platů ve státní správě těsně před volbami? Ryzí korupce!

Sdílejte článek:

RADOMIL BÁBEK

radomil-babek33751569_0Jak si koupíte hlasy voličů – státních zaměstnanců? Snadno, když jste premiér – bez důvodu, iracionálně, ale rychle jim zvýšíte platy. Musíte to však stihnout do voleb, jinak by to nemělo smysl, že.

Stát živí podnikatelé, živnostníci a jejich zaměstnanci. To jsou jediní, kdo produkují peníze na chod státu. Podnikatelé a živnostníci se svými zaměstnanci živí nejen úředníky, ale například i zdravotníky, ošetřovatele, učitele, policisty či hasiče. Jsou profese, u kterých to chápeme a nemáme s tím problém, u mnohých úřadů či institucí však nevíme, proč si je platíme.

Podnikatelé, živnostníci a jejich zaměstnanci dnes, díky mnoha krizovým faktorům, sami nevědí, co bude zítra. Navrhnout plošné zvýšení platů všem zaměstnancům státu, v nejisté době, v době kdy je rozpočet státu v historicky největším deficitu, může jen šílenec, nebo ten, kdo to má špatné úmysly. Třeba ten, kdo chce státní zaměstnance zkorumpovat a získat si jejich přízeň v nastávajících volbách.

A samozřejmě nejde jen o toto rychlé, náhlé a účelové zvýšení platů pro státní zaměstnance. Důležitým faktem je, že průměrné platy ve státní správě jsou už dlouho vyšší než v soukromých firmách. To je zvrácený stav, kdy ti, kteří živí (podnikatelé, živnostníci a jejich zaměstnanci) mají méně než ti vyživovaní, tedy úřadníci.

Tento stav je nutno změnit, protože je to stav defektní. Jak na to? Platy ve státní správě musí být striktně navázány na platy v soukromém sektoru. Podle Podnikatelských odborů musí platit, že když se nedaří těm, kdo státní zaměstnance živí, pak ani státní zaměstnanci nemohou mít horentní mzdy, benefity a odměny v podobě třináctých či dokonce patnáctých platů. Za velmi racionální bychom viděli zavedení koeficientu, kterým by definoval výši průměrné mzdy ve státní správě ve vztahu k průměrné m zdě v privátní sféře, např. koefecientu 0,8.

Druhou variantou je pak navázání platů ve státní správě na vývoj a stav HDP, ale to nám v Podnikatelských odborech připadá, jako snadno zneužitelné a manipulovatelné právě státní správou. Proto prosazujeme variantu první.

Nejde však jen o výše platů a průměrnou mzdu ve státní sféře v porovnání se sférou privátní. Podnikatelské odbory navíc upozorňují, že už několik let má ČR v přepočtu na obyvatele například víc policistů než Polsko či Německo. Obdobně jsme na tom i s armádou úředníků na finanční a celní správě. V přepočtu na obyvatele jich máme dvakrát více než například v Rakousku! Stát navíc zřizuje a provozuje řadu zbytečných úřadů a institucí, které platíme a kde jsou zaměstnáni dobře placeni státní zaměstnanci (k tomuto tématu připravujeme samostatný článek i s výčtem oněch zbytečných úřadů a jejich ročních nákladů).

Pokud tedy vezmeme v úvahu tři faktory, které souvisí s náklady na státní správu, pak musíme konstatovat, že Česká republika je rájempro státní zaměstnance. Jak to, že rájem? Takto:

Podnikatelé a živnostníci, se svými zaměstnanci, makají, podnikají a riskují, aby vydělali peníze, z kterých jim podstatnou část sebere stát.

Z peněz, vydělaných podnikateli a živnostníky a jejich zaměstnanci jsou pak placeni státní zaměstnanci. A světe div se, berou více než ti, kdo jim na jejich platy vydělali!

Nedosti na tom, že máme tak dobře placené státní zaměstnance, my jich ještě máme mnohem více než jich potřebujeme. Ve srovnání s jinými zeměmi EU jich máme dokonce nejvíce!

A tak si tady žijeme. Jedni orají, sejí a vláčejí, zatímco druzí jen sklízejí. Je třeba to změnit!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 765,- Kč
Vybráno 39.32%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 824 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,59 out of 5)
Loading...
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)