dane102018
12.4.2021
Kategorie: Politika

Zvyšování daní na obzoru

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝKonec vlády Andreje Babiše se pravděpodobně blíží a jeho proslulé ,,nikdy neodstoupím“ se mění na téměř jistotu ,,budu vyměněn“. Nedojde li k něčemu nepředvídatelnému a budeme li částečně věřit předvolebním výzkumům, které sice většinou vychází z přání zadavatelů, nicméně se nemýlí v desítkách procent, pak uskupení ANO zvoní hrana a čeká ho odchod do parlamentní opozice. Bude zajímavé sledovat, zůstane li Andrej Babiš aktivní v politice, či opustí li svůj projekt a nechá ho svému osudu.

Zároveň budeme možná překvapeni, kam vystoupá nynější vládní strana ČSSD. Tento politický kolos uplynulých 25ti let chřadne a bylo by dobré se dozvědět, kam se pohnulo vyrovnání strany s potomky advokáta Altnera. Pohledávka dědiců za Hamáčkem &spol. je v řádech stovek milionů a nedostanou li se sociální demokraté do Parlamentu ČR, bude jejich konto ještě hubenější, schopnost ovlivnit soudy nulová a jistota setrvání v sídle strany menší. Tedy pokud nedošlo k nějaké dohodě, o které nevíme, už dlouho je ticho po pěšině. Jisté je, že se kdysi tak mocná strana dostává do jisté krize a opouští své dosud pevné místo na české politické scéně. Čeká ji obroda nebo konec? Hamáček si prodloužil předsednictví, víceméně se zbavil oponenta Petříčka, kterého vzápětí odsunul i z postu ministra zahraničí. Ne, že by to byla pro Českou republiku nějaká škoda, Pocheho prodloužená ruka se často prezentovala výroky neslučitelnými s potřebami této země, nicméně rychlost, s jakou se Hamáček zbavil svého protikandidáta na post předsedy, byla nesmírná. Ti chlapci se rádi nemají. Končí tak zároveň vliv postavy v pozadí Pocheho? ČSSD čeká práce začínající opět od píky nebo postupný a potupný konec v dluzích a sféře nezájmu voličů.

Vše výše uvedené by bylo možno považovat za pozitivní, kdybychom měli v blížících se volbách možnost vybírat ze zajímavých a kvalitních politických subjektů. Opak je bohužel pravdou. Absentující pravice nabízí pouze dvě možnosti. Tedy momentálně, možná se ještě někdo pokusí zaujmout, bohužel pravdou je, že rychlokvašky umírají na nezájem médií a nedostatek financí. Do Parlamentu ČR tak projde SPD, která jediná má relativně stabilní počet voličů. Dále se to může po spojení do koalice se Svobodnými a Soukromníky podařit Trikolóře, kterou naprosto nečekaně opustil Václav Klaus ml. Možná se jednou dozvíme, co za jeho překvapivým rozhodnutím bylo a kam ho osud zavěje. Stejně zajímavé bude další působení jeho otce v politice. Spojení mezi Klausem starším a zesnulým Petrem Kellnerem bylo známé a je tedy otázkou, bude li pan exprezident dále veřejně vystupovat a angažovat se, nebo skončila li definitivně doba, v níž bylo jméno Klaus skutečným pojmem. A to se všemi kladnými i zápornými dopady.

Bohužel pak už nám voličům zbývá něco, v čem vybírat moc velká část z nás nechce. Uvažujete li pravicově a některé představy SPD se Vám nezdají dost opravňující k tomu, aby jste jí dali hlas, Trikolóra se Vám zdá být málo viditelná, jste tak trochu v koncích. ODS pod vedením filozofa Petra Fialy ztratila svůj lesk a údernou sílu, vyměkla a je pouze stínem strany založené Václavem Klausem st. Vezmeme li v úvahu, že nejvýraznějšími osobnostmi po odchodu klauna Novotného jsou Fiala a Němcová, pak by se dalo říct:,,No potěš Pánbůh“. Profesor Fiala není politik obdařený vůdcovstvím a Mirka Němcová žije z dlouhé doby trávené ve špičkové politice, nicméně lze si povšimnout, že se toho od těch nejlepších zase moc nenaučila. V podstatě je její obliba založena na tom, že je jednou z fosilií na politické scéně a obdiv získává především u odpůrců Miloše Zemana. Její výsledky však nejsou nijak dobré a možné ambice na prezidentku neodpovídají morálním kvalitám. K ODS se přidala Top09, což poukazuje na nedobré preference obou těchto stran, kde Topka výrazně ztrácí a Pekarová Adamová zdaleka nedosahuje rétorických kvalit Kalouska a Schwarzenberga, Dále KDU-ČSL, jejichž voliči se nachází především na jihu Moravy a v podstatě už dlouho nemají čím překvapit.

Nakonec zůstali komunisté a koalice Pirátů a STAN. KSČM má své stálé voliče a je z těchto tří stran nejméně nalevo. No není to paradox? Prapodivná koalice, ve které sterilní Starostové (kolik jich tam skutečně asi tak je?) opustili pravici jen proto, aby se přidali k ultralevicovým Pirátům, vede v některých předvolebních výzkumech a Bartoš se vidí v předsednickém křesle vlády. Tento bývalý podporovatel a účastník akcí Antify si je víceméně jistý svou pozicí. Společně s ním by se do vlády jistě dostal i dlouhovlasý Ferjenčík, částečně vychovaný Sörösem. Představy Pirátů o dalším směřování České republiky jsou pro většinu z nás šílené. Počítejme s razantním zvyšováním daní, postupným vyvlastňováním, snahou přejít na euro a minimálním odporem vůči otevření hranic migrantům. Vztah těchto původem anarchistů k soukromému majetku je záporný, viz náznaky bytové politiky a zdaňování prodeje firem. Naopak jejich cílem je co nejtěsnější semknutí s EU a nahrazení české státní příslušnosti za evropskou. V zahraniční politice očekávejme naivismus místo pragmatismu. Liberalismus Pirátů je přímo odstrašující. A daně na tom budou podobně. Navíc jde o příbuzné Zelených.

Babiš předá kterémukoliv potencionálnímu vítězi voleb spálenou zemi. Daňové zatížení obyvatelstva navýší asi téměř každý, kdo se dostane ke korytu. Snad s výjimkou Trikolóry. Ovšem jeho smysluplnost bude nulová, když si uvědomíme, kam velká část peněz odejde. A u Pirátů je už nyní jasné, že budeme nepříjemně překvapeni. Nečekají nás lehké roky.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 586 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
37 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)