duchod617
28.2.2020
Kategorie: Ekonomika

Zvýšení žebráckých důchodů nejen pro OSVČ

Sdílejte článek:

RUDOLF BARÁNEK

V poslední době velmi často vzpomínám na svého otce, který v situacích, ve kterých se špatně orientoval, vždy řekl: „V tom aby se prase vyznalo.“ A bylo jedno, jestli to byla situace v rodině, v dědině, v komunistických zprávách v televizi nebo ve vysílání Svobodné Evropy.

Jsem přesvědčen, že tento pocit musí mít všichni, kteří nemají každodenní informace z různých míst, ve kterých se o „důchodové reformě“ jedná.

Strana soukromníků České republiky ve spolupráci s panem profesorem Jaroslavem Vostatkem, členem Komise pro spravedlivé důchody, navrhla v loňském roce začít řešit otázku důchodů na etapy. To proto, že „velká důchodová reforma“ při dnešním politickém zmatku, nedostatku peněz a obrovské řevnivosti ANO a ČSSD je prostě v nedohlednu.

V první etapě jsme navrhli rozdělit dnešní 1. pilíř na 0. a 1. pilíř. V tom 0. pilíři by se poměrně jednoduše řešily žebrácké důchody, tedy ty, které jsou v tomto momentě pod cca 11 500 Kč. To by byl minimální důchod. K této částce by se připočítávaly jako všem mj. roční valorizace. Toto zvýšení by se týkalo nejen OSVČ, ale i zaměstnanců s nízkým důchodem, kterým se v momentě změny výpočtu důchodu také povýší na uvedenou částku. Náklady na tuto část důchodové reformy by byly max. 7 miliard Kč ročně. Pokud si uvědomíme, kolik miliard za různé nesmysly tato tlupa „vyhodí z okna“, tak je to suma až zanedbatelná, když si uvědomíme, že by to alespoň nějak pomohlo desítkám tisíc lidí. Žádný zázrak, ale cca 11 500 Kč je víc než 6 nebo 8 tisíc Kč.

Postupným jednáním jsme získali pro tento postup podporu STAN, Pirátů, ČMKOS, Seniorů ČR, Trikolory, Asociace vinařů ČR, Asociace soukromého zemědělství ČR, Podnikatelských odborů a máme před jednáním s ODS, Konfederací zaměstnavatelských svazů (Tripartita) a dalšími.

Důležité! Při poměrně velké znalosti zákulisní situace jsem přesvědčen, že vládní cestou změny provést nepůjdou. Od 2 lidí, členů Komise pro spravedlivé důchody, se pan profesor Vostatek dozvěděl, že Andrej Babiš dal pokyn tuto komisi rozbít s tím, že přejde pod něho. Vrchní služebná Schillerová už přispěchala s prohlášením, že takto by to bylo dobře. Ti dva, co nám to řekli, mají sice blízko k ANO, ale tato šaškárna už přesáhla únosnou mez i pro ně.

Toto jasně dokazuje, že poradci Babišovi řekli pozor, tato snaha může mít velký politický dopad hlavně v momentě, kdy se až závratnou rychlostí zdražuje jídlo, bydlení atd. To mimo jiné potvrzuje, že těmto gangsterům je jedno, kolik tisíc lidí je zoufalých ze své sociální situace. Podle mne je jedno řešení. Pokud se 1. etapy „důchodové reformy“ ujme skupina senátorů nebo poslanců a předloží návrh zákona místo vlády, jsem přesvědčen, že jde získat i určité hlasy z vládních stran od lidí, kteří sice doteď poměrně věrně sloužili, ale tato bezohlednost a manipulace je už i pro ně silná káva. Má význam vytvářet v této oblasti silný tlak na vládu.

Senátora za Stranu soukromníků České republiky pana Iva Valentu jsme požádali, aby zvážil postup. S naší myšlenkou zvýšení žebráckých důchodů souhlasí. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vladtimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 18 621,00 Kč
Vybráno 53.20%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 838 times, 5 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
politicon.cz
2 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.