PRIDEPRAG2020

Zvrhlosti není nikdy dost

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilSlyšeli jste někdy slovo „chemsex”? Ne? Tak to honem utíkejte na pražský Gay pride, do Pride House v Kasárnách Karlín, ať to ještě stihnete. Abyste neumřeli hloupí….

Dnes, 4.8. v 17 hodin, se tam totiž koná přednáška „Vše, co jste chtěli vědět o chemsexu, ale báli jste se zeptat”. Mělo by jít o osvětu o nebezpečném fenoménu, který se mezi gay komunitami lavinovitě šíří. Od multikulturního Londýna, přes liberální Západ, až k nám. A také o nabídku pomoci pro lidi, co „do toho spadli” a od té doby něco nezvládají.

Chemsex je totiž spojení sexu s drogami. Účastníci „chemsexových párty” se svolávají pomocí speciálních gay aplikací do soukromých bytů, kde se pak odehrávají drogově – sexuální orgie. Na úvod se konzumují (aplikují) drogy. Krom známějšího pervitinu je v nabídce také ketamin, MDMA, pervitin, amfetaminy nebo tzv. poppers . Mají jednak zbavit příchozí ostychu a zábran (protože obcovat s neznámými lidmi uprostřed dalších, jen letmo známých si skutečně žádá jistý „vodvaz”), a také mají zvýšit jejich „nabuzení”, aktivitu a prodloužit bdělost. Poslední ze zmíněných látek, poppers (chemicky amylnitit), pak mají za úkol prodloužit (vyvolat) erekci. Což může být na akcích, které podle některých údajů, trvají mnoho hodin, docela důležité.

Jak to v praxi vypadá, naznačuje svědectví jednoho z účastníků takové akce. Čecha, který se jí zúčastnil v Amsterdamu. „Hosté se líbají, svlékají a souloží, přičemž spolu užívají drogy. Těmto večírkům se říká chemsex-party a jedná se o orgie, při kterých se hodně konzumují návykové látky zvyšující vnímání a umožňující sex po celé hodiny nebo dny. Za oknem jsem viděl proslulé amsterdamské kanály a měl jsem u toho celou dobu sex. Bylo to prostě úžasné, popsal bych to jako sexuální Erasmus,” vzpomíná Tom s narážkou na mezinárodní univerzitní program.

Podle výzkumu britské kliniky 56 Dean Street, do kterého se zapojilo téměř 900 účastníků chemsex akcí v Londýně, uvedlo 45 % mužů, že na průměrné party vystřídají 4 až 10 sexuálních partnerů. 11 % z nich pak hrdě přiznalo sex i s více než 10 partnery. Přitom se jednalo v 50% o sex nechráněný, jak přiznávali zpovídaní účastníci. Ono takové „šlehnutí si v dobré společnosti” dokáže udělat s člověkem divy…

Pozvánka na dnešní přednášku v Kasárnách Karlín je psána „velmi specifickým” jazykem komunity. Který, podobně jako nejrůznější argoty a jiné profesní slangy, o cílové skupině leccos prozrazuje. Dovolte alespoň dvě citace: „No nazdar ty můro jedna pelešivá! Že jsi tady, značí, že slovíčko chemsex znáš zepředu zezadu, nebo bys ho tak znát chtěl. Nemá cenu si nalhávat, že to neděláme, ale všeho i chemky moc škodí, tak se za námi stav a řekneme ti, co se ti na takové akcičce může stát, jaký věci určitě nekombinovat a jak třeba pomoci člověku, který to nějak přežene.” A nebo: „A otázky budu klásti já,  monstrózní královna pražského drag undergroundu, která stála u zrodu kultovní queer skupiny House of Garbáge. Politicky nekorektní hovado, které se nebojí a neštítí ničeho. Budeš se smát i plakat zároveň lítostí a zároveň zábavou. To jsem já, královna špíny! La Cuntessa!”

Asi stačilo, že. Nemá cenu to dál rozmazávat. Ale tohle upozornění na obzvláště nechutnou zvrhlost nebylo samoúčelné. Právě na základě takovýchto excesů je třeba se ptát: proč nám to liberálové, kteří si uzurpovali vedení EU, tlačí vrchem – spodem? I proti naší vůli? Proč to horlivě podporují největší megakorporace světa a proč to po nich najednou „musí” podporovat i naše státní podniky typu České pošty? Proč se všude po Evropě přijímají zákony, které trestají jakýkoli náznak veřejného nesouhlasu s tímto trendem?

A hlavně – proč podobné zvrhlosti spojují se slovem „pride”, tedy hrdost?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 244,- Kč
Vybráno 34.98%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 405 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (42 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...
88 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)