141003_Potravinova_banka_Plzen

Zvláštní potravinové sbírky! Proboha proč?

Loading...
Sdílejte článek:

NAFTALI

Potravinová sbírka bude od letoška dvakrát ročně. Rozšíří se o jarní část, která se letos uskuteční v obchodech v sobotu 18. května, v předchozích ročnících byla pouze na podzim. Poprvé bude možné také darovat potraviny přes internet, uvedli na tiskové konferenci zástupci ministerstva zemědělství, Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR a České federace potravinových sbírek (ČFPB).

Takže dvakrát do roka se budeme muset vyhýbat obloukem některým obchodům, pokud nechceme riskovat že nás bude obtěžovat skupinka neziskových ksichtů. Nejlépe ještě v barevných tričkách, cpát nám do ruky seznamy, a nutit nás, abychom za svoje těžce vydělané peníze nakoupili plný koš potravin a drogistického zboží a věnovali ho lidem, kteří pro nás nikdy nehnuli prstem a také nikdy nehnou. Nedej bože, abyste odmítli. Ty žebravé ksichty vás okamžitě počastují jedovatou poznámkou a já se ptám, proboha proč?

Nejméně od loňského roku totiž platí zákon, že obchody s prodejní plochou nad 400 metrů čtverečních mají povinnost odevzdávat neprodané zboží do potravinových bank. Někdo má s tím nařízením problém, já ne. Toto nařízení se většinou týká hlavně supermarketů. Tyto konzumní kravíny patří nadnárodním společnostem. Rýžují u nás miliardy, ale daně platí v domovském státě. Česko od nich nevidí korunu.

Právě kvůli konzumním kravínům zkrachovaly stovky drobných českých obchodníků. Jestli mají konzumní kravíny odevzdávat neprodané potraviny do bank, jedině dobře. Protože by nám stejně ten prošlý humus obloukem nabízeli jako čerstvé zboží, případně ho nacpali do kontejnerů. Nevím jak vás, ale nás doma učili kupuj jen tolik kolik sníš a jídlo nacpané do odpadků mi zvedá krevní tlak. Jenže vraťme se na začátek. K tomu, že konzumní kravíny mají povinnost odevzdávat neprodané zboží do potravinových bank.

Potravinové banky mají v tomto okamžiku prý plné sklady a zase brečí, že jim s nadbytkem potravin narostla práce i náklady. A žádají za to peníze od státu a krajů. Například Karlovarský kraj se rozhodl darovat tamní potravinové bance dotaci asi 100 tisíc korun, které jsou určené na zajištění skladů a distribuci potravin. Nevím jak vy, ale já si začínám připadat že si z nás někdo dělá blázny.
Jestliže obchody nad 400 čtverečních metrů musejí povinně odevzdávat zboží neziskovkám do jejich potravinových bank, tak proč je potřeba dvakrát ročně ještě organizovat nějaké zvláštní potravinové sbírky v obchodech a obtěžovat zákazníky? Nevím jak vy, ale já když se ráno probudím a mám jít do práce, v okamžiku kdy si uvědomím, kolik netáhel ze svého platu živím, mám chuť zacouvat zpět do pelechu.

Nechápu proč mám za to co mi zůstalo v peněžence jako výdaje na nákup pro rodinu kupovat další krmivo pro flákače, kteří na práci nesáhnou nebo pro nějakou tupou nandu, která neumí držet kolena u sebe, pořídí si tři děti se třemi tatínky tupými jako ona sama a pak se diví, že na dítě neplatí. Myslím, že kdyby polovina těch údajných chuďasů, které je třeba nakrmit, přestala kouřit ,popíjet alkohol a našli si práci, nemuseli by žít na cizí účet. Samozřejmě jsou jisté výjimky, kdy člověk skutečně strádá ne vlastní vinou, ale moc jich není. Takže nevím proč se mám při cestě do obchodu i nadále prodírat skupinkou neziskových žebráků, kteří mi cpou do ruky jakýsi povinnostní seznam a když odmítnu, urážejí mě. V momentě kdy měly konzumní kravíny povinnost odevzdávat neprodané zboží do potravinových bank mělo tohle obtěžování veřejnosti rázně skončit. Ale ono ne.

Jestliže jsou sklady potravinových bank už nyní plné, banky nezvládají distribuci potravin a žebrají od krajů a státu dotace , tak proč proboha chtějí pořádat ještě dvakrát do roka zvláštní potravinové sbírky v obchodech a cpát do skladů další zboží, když už to staré nejsou schopny uskladnit a rozdat bez cizích peněz. Nehledě k tomu, že vůbec netuším, co je to ta slavná Česká federace potravinových sbírek. To má být nějaká nová nenažraná nevládka? Ať hledám, jak hledám, na internetu nacházím pouze odkaz na Českou federaci potravinových bank.

Takže mám hořký pocit, že si tady z nás občanů někdo dělá blázny a považuje nás za dojné krávy. Takže pokud někdo z nás osmnáctého května před nějakým obchodem potká skupinku žebráků z potravinových bank, pošlete je do háje nebo ještě lépe někam jinam, žádné ohledy si nezaslouží.


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Richard Urinovský 200,- Kč, Vít Fortelka 2020,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 10 851,60 Kč
Vybráno 31.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 119 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
35 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.