2476137-trumpbiden
10.11.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

„Zvítězil“ Trump, prezidentem bude Biden

Sdílejte článek:

ZDENĚK LANZ

Že už nadpis nedává smysl? No, jak se to vezme.

V posledních dnech a hodinách jsme měli možnost sledovat volby prezidenta Spojených států amerických, údajně nejmocnějšího muže planety. Důležitá událost hodná mimořádné pozornosti. Vždyť na svobodných, demokratických, stabilních a prosperujících Spojených státech závisí ty samé atributy států celého euroatlantického prostoru, tedy i České republiky.

Ale už jen jejich průběh, a především „nekonečné“ sčítání korespondenčních hlasů, čekajících dlouhé hodiny kdesi v poštovních pytlích na své uplatnění, názorně ukazuje, jak by volby v demokratické zemi v žádném případě neměly vypadat. Vždyť výjimečnost opravdu svobodných voleb tkví právě v jejich autentičnosti, tedy v tom, že každý jeden oprávněný volič, když chce volit, musí přijít do volební místnosti, tajně označit jím zvoleného kandidáta a pak, před zraky svědků vhodit hlasovací lístek do volební urny. Nic víc, ale také nic míň.

Závažné problémy korespondenčního hlasování jsou především ty, zda odesílatel hlasovacího lístku je skutečně oprávněný volič, zda je jeho hlas platný a jak jej „vyhodnotí“ sčítací úředník, až se obálka s hlasovacím lístkem konečně dostane na jeho stůl. Tedy otázek k oprávněným pochybnostem víc než dost.

Podívejme se ale na jiný aspekt letošních amerických prezidentských voleb. A tím je postavení současného prezidenta na pomyslné startovní čáře. Měl Donald Trump, obhajující mandát, stejné výchozí postavení jako jeho demokratický protikandidát Joe Biden? Zcela jistě ne!

Od samého počátku svého mandátu byl současný prezident terčem útoků z nejrůznějších stran, ovšem asi nejnevkusnější byly útoky ze strany demokratů, kteří mu mj. nemohli zapomenout porážku Hillary Clintonové z roku 2016. Snad jen kromě fyzického násilí se stal doslova obětí honu na čarodějnice. Byl obviněn a vyšetřován z nejrůznějších „zločinů“ včetně tzv. ruské stopy ve své předchozí předvolební kampani, byl podroben ponižujícímu pokusu o odvolání z funkce. Do tohoto honu se kromě tzv. „hlubokého státu“ aktivně zapojila i dříve renomovaná, nyní však již pokrokářstvím prolezlá média, která na prezidenta házela bahno o sto šest a prakticky na něm nenechala nit suchou.

Trump ale všechno toto ustál. A nejen to. Ještě při tom stačil naplno vykonávat funkci prezidenta Spojených států amerických. A vedl si celkem dobře. „Nestihl“, na rozdíl od některých svých předchůdců, rozpoutat žádnou válku, naopak se mu podařilo nastartovat stahování amerických vojáků z Afghánistánu. Snažil se nepodléhat jistě obrovským tlakům finančně – vojenskoprůmyslové lobby. Jednal s prezidentem Putinem, seč mu to válkychtiví jestřábi dovolili. Vyvázal Spojené státy z mezinárodního uhlíkového šílenství. Dosáhl úspěchů v usmiřování na Blízkém východě. Podnikal kroky proti nelegální migraci. Špatně si nevedl ani v oblasti hospodářské. Byl nekompromisní k anarchii a násilí demonstrantů, kteří se pod záminkou boje proti rasismu snažili narušit pořádek a rozvrátit řád.
Otázkou je, jak se Spojené státy vypořádaly s epidemií koronaviru. Ale ruku na srdce. Které zemi se to už podařilo?

Na pomyslné volební startovní čáře se však musel spokojit s druhou pozicí, když na „pole position“ umístili spojení američtí pokrokáři bývalého demokratického viceprezidenta Bidena. Figurku v podobě staříka se zjevnými příznaky postupující demence, který si plete funkci, do níž kandiduje, ale i svého zesnulého syna s vnučkou. Nezbývá tedy než doufat, že si jednou nesplete zvonek u domovních dveří Bílého domu s tlačítkem pověstného jaderného kufříku.
Naštěstí má v zádech schopnou viceprezidentku, dámu, která si jistě „správné“ rozhodování svého šéfa pohlídá.

Vzpomínám si ze školy na charakteristiku některých literárních děl: „Hrdina v nerovném boji s přesilou podléhá, ale vítězí morálně“. Ano, tím hrdinou mám na mysli dosavadního prezidenta spojených států Donalda Trumpa. I přes jeho některá sporná rozhodnutí a nešťastné výroky, přes to, že se někomu může zdát namyšlený a arogantní. Jemu patří poděkování a obdiv, že se nevzdal a snažil se udržet „normální svět“. Jemu by patřila Nobelova cena míru, pokud by ještě měla nějakou hodnotu! Ne Baracku Obamovi!

Nový, demokratický prezident Joe Biden bude mít velmi slabý mandát. Ale až příští dny, týdny a měsíce ukážou, kam budou rozvrácené Spojené státy dále směřovat.

Jedno je však jisté. Alespoň v něčem jsme doposud největší a nejmocnější demokracii světa předstihli. My jsem si socialismus prožili, oni ho teprve budují.

Bůh ochraňuj Ameriku!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 432,- Kč
Vybráno 38.37%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 652 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,43 out of 5)
Loading...
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)