zemanhrad
12.7.2019
Kategorie: Politika

Zrušit přímou volbu presidenta?

Sdílejte článek:

MARTIN BRAUN

Dnes to bude kratší, protože na podobné požadavky z názvu mého dnešního blogu toho k napsáni moc není a stačí jen několik vět.

Ač mám k ODS jisté, zdůrazňuji, jisté sympatie, a pana Fialu považuji za inteligentního politika, tento jeho požadavek na zrušení přímé volby presidenta republiky považuji za urážku českých voličů.

Vysvětlení je prosté. Občané by měli mít plné právo volit všechny své zastupitele, tedy i presidenta republiky, protože volba prostřednictvím zákonodárců v žádném případě nezaručuje, že se na Hrad dostane někdo rozumnější nežli ten, koho tam zvolí sami občané. A mýtus, že přímo volený president má takto silnější mandát je naprostá pitomost, protože ten mandát je tak silný, jak to dovolí politická scéna, která s presidentem jedná.

Jestliže na konkrétním případě vašeho současného hradního podnájemníka vidíme, že si “vyskakuje”, tak to není silou jeho mandátu, daného mu přímo občanem, ale faktem, že neexistuje silný protihráč, který by jej “zatahal za ucho”. Ostatně, velice dobře jsme to mohli vidět včera, po schůzce s Babišem. Přiznávám, že jsem snad ještě nikdy v minulosti neviděl premiéra tak zdrceného a na pokraji vyčerpanosti. Řekl bych, že jednání se Zemanem musí být pro Babiše větší noční můrou, nežli všechna obvinění, co jím čelí.Ta schůzka musela být něco příšerného.

Takže hovoříme li o volbě presidenta, není nejmenší důvod ke změně a vrátit jí do rukou poslanecké sněmovny. Jen by do budoucna pomohlo, aby občané – voliči při volbě nespoléhali na rozšafnost kandidáta a stále měli na paměti, že ten koho zvolí, bude Českou republiku reprezentovat nejen uvnitř ale i zvenčí.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2019: *****

František Šmíd 600,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 738,00 Kč
Vybráno 19.25%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 199 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
84 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.