otrokbank
13.1.2021
Kategorie: Ekonomika

Zrušením hotovosti do otroctví

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝUdálosti posledních dní dávají za pravdu odpůrcům závislosti na médiích, digitalizace, rušení hotovosti a dalších možností, jak z aktivního člověka udělat naprostého psance. Jestliže snem ,,vizionářů“, jakými jsou Gates, Musk, Zuckerberg a pár dalších, je totální kontrola lidstva, pak většina lidí vůbec nechápe, jak jim to ulehčují.

Spojené státy zažívají velmi bouřlivé období. V podstatě probíhá politická bitva o jejich budoucnost, v níž vítěz získá právo na určení dalšího směřování této země. Budou li to Demokraté, zažijeme nebývalý příval levičáctví, ekonesmyslů a diktatury. O svobodě už nebude moci hovořit ani náznakem. Zároveň očekávejme několik nocí dlouhých nožů, pár měsíců honů na čarodějnice, násilí na příznivcích nynějšího prezidenta, vzestup moci Antify a BLM a rozkvět liberalismu v polovině světa, dost možná prosazovaného pomocí zbraní. V opačném případu bude zajímavé sledovat úklid hnoje v amerických politických stájích, přeměnu internetu, zavedení pořádku v bankách a tvrdý boj s Deep State. A dá li pánbůh, zbyde trochu té demokracie i na Evropu.

Není to tak dávno, co se zakladatel Facebooku procházel po Karlově mostě. Kdyby to zkusil nyní, dost možná by skončil ve Vltavě. Jeho ovlivňování amerických voleb se stalo jistou ukázkou moci sociálních sítí a světa internetu. Společnosti, jakými jsou Facebook, Twitter, Google, Amazon, si přisvojují právo určovat, co je správné, prospěšné a vhodné. Argument, že jde o soukromé subjekty, neobstojí. Už dávno pro ně měla být nastavena etická pravidla, která by jejich existenci povolila pouze tehdy, kdy by zaručovaly svobodu slova, projevu a politické plurality. V době, kdy je komunikace bez těchto a jim podobných firem těžko představitelná, musí být zabráněno monopolnímu vystupování a zároveň není možné akceptovat jejich spojování se proti jiným sítím pomocí tvoření kartelů, pokud tyto nesdílejí stejné politické názory. Sociální sítě a jejich provozovatelé by měli být apolitické. Cenzura pouze omezená v přesných koridorech, tedy hrubé násilí, pedofilie a skutečný fundamentalistický a náboženský terorismus.

Další hrozbou je svět peněz ovládaný několika jedinci tak, abyste byli závislí na jejich vůli. Zrušení hotovosti, ke kterému se směřuje, je jeden z nejšpinavějších triků v historii lidstva. Už teď záleží na libovůli bank, zda li Vám půjčí, otevřou účet, také jakou částku si můžete denně odčerpat. Mohou však jít dále a když se jim nebo státu znelíbíte, zablokují Vám účet, obstaví ho, znemožní Vám nakládat se svými ,,penězi“, byť ve formě plateb kartou. A to nemluvíme o možnosti nechat znárodnit účty všem, případně vybrané skupině nehodných. Ve chvíli, kdy v tomto směru politici a banky dosáhnou svého, staneme se prostými otroky.

Donald Trump se stal symbolem toho, jak se určité elity dokážou spojit proti tomu, kdo je chce usměrnit. Zablokování účtů na sociálních sítích a totální likvidace té, která mu umožnila se prezentovat, se stalo výstrahou. Přidaly se banky, které odmítají s jeho společnostmi spolupracovat, utočí média vlastněná podporovateli Demokratů. Byl zrušen turnaj prestižní golfové soutěže v rámci PGA Tour běžně pořádaný na hřišti vlastněném Donaldem Trumpem. To je jen krátký výčet toho, co má ,,potrestat“ prezidenta za to, že odhalil obrovské podvody při volbách, dále za jeho hon na pedofily, za vlastenectví a striktní dodržování Ústavy. V podstatě jde o výmaz jeho osoby, a ještě spíše o pokus dostat ho na pranýř. Jenže, nyní se bavíme o americkém prezidentovi, který má relativně dost prostředků, jak se bránit. Představte si, jaký dopad by to mělo na kohokoliv jiného. V podstatě vyresetovat člověka a dohnat ho k zoufalství je to nejmenší. Stačí na to fakticky pár souběžných kliknutí a je po životu.

Připomeňme si, že u nás mají záměry přiblížit se k těmto ideálům především Piráti, Top09 a čerstvě i STAN. A proto se zkuste při každé platbě kartou, při banu na sociálních sítích či třeba pocitu, že Váš telefon někdo odposlouchává, zamyslet nad tím, kde končí svoboda a začíná otroctví. Protože je jisté, že se k jeho určité formě rychle posouváme. A zároveň lze vytušit, kdo nás do něj chce dostat.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč

Celkem za měsíc: 14 900,00 Kč
Vybráno 42.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 386 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
56 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)