zakony
13.9.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Zrádci třetí kategorie

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilVíte, jak souvisí dnešní osvobození premiéra Babiše v cause Čapí hnízdo s akcemi na Praze 6 okolo památníku Koněva a s neúspěšnou  schůzkou ministra zahraničí s čínským velvyslancem? Mnohem víc, než si myslíte. Ale vezměme to pěkně popořadě.

O pravděpodobném osvobození premiéra z té nesmyslné, politickými zoufalci zosnované causy, si štěbetali vrabci na střeše už téměř rok. Příslušné orgány se sice velice snažily tu věc protahovat, mlžit a odkládat, ale do kýženého Listopadu, do 30. výročí pádu komunismu, se to prostě dotáhnout nepodařilo. Nešlo to. Čímž ovšem padl hlavní bod toužebně očekávaných a dlouho plánovaných „lidových bouří”, zorganizovaných pod záminkou oslav různými Chvilkaři. Trestně stíhaný premier, držený proti vůli lidu ve funkci jen ruským agentem Zemanem….

Nevyšlo to. Prach zvlhnul dlouho dopředu. Ovšem dobře informovaní lidé už nějakou dobu věděli, že to asi neklapne, že se jim pokus o Majdan a následnou výměnu vedení státu nejspíš nepodaří, a tak začali zavčas organizovat náhradní akce. Když realisticky zhodnotili, že nemají šanci na výhru ve volbách a když si současně přiznali, že se jim to nemilované vedení státu asi nepodaří položit ani tlakem ulice (protože hlavní motivační argument je fuč), tak co jim zbývalo? Zkusit sabotáž zezdola.

Pod heslem: nemohu-li odstranit plukovníka, popíchnu ke vzpouře alespoň pár jeho poručíků. A tak na Praze 6 vypukl boj o Koněva. O maršálův, jakoby na zavolanou, zneuctěný pomník. Který byl až doteď běžnému Pražanovi úplně šumák. Ale čas oponou trhnul a přišel neznámý vandal… Neznámý, proto, že se jej v Praze, prošpikované kamerami, kupodivu, nepodařilo ztotožnit a vypátrat. Na rozdíl od toho pána, co z pomníku o něco později odstraňoval plachtu, kterou úředníci  barvou politého maršála zakryli. Tak toho pána měli hned, přímo při činu…

Ale nemá cenu zde popisovat všechny peripetie „boje o Koněva”, důležitý je výsledek. Rusové se naštvali. Ruské ministerstvo zahraničních věcí se nechalo slyšet, že se rozhodnutí Prahy 6 o Koněvovi: „…může stát velkou překážkou ve vztazích mezi Ruskem a Českem a nezůstane bez odpovědi” (zde). Takže bravo, úkol byl splněn.

Není přitom bez zajímavosti, že starosta Prahy 6 Ondřej Kolář z TOP 09 je synem bývalého diplomata Petra Koláře, který se svého času velice angažoval ve prospěch umístění amerického radaru u nás a dnes je jedním z nejzavilejších rusobijců. Spolupracuje také s Iniciativou pro evropské hodnoty, což je jakási odbočka Jandových „Evropských hodnot”. Jde o skutečně vybranou společnost. Ostatně podívejte se sami a bude vám vše jasné. Samé známé (a prověřené) tváře. (zde).

Ještě o něco dříve, než se rozběhlo „koněvování”, zahájil rozbíjení našich zahraničních vztahů jiný proevropský, liberální neomarxista, tentokrát od Pirátů. Sám primátor Hřib. Ze smlouvy mezi Prahou a Pekingem nechal odstranit bod, kterým naše hlavní město uznává jednotnou Čínu. Protože, jak všichni vědí, na tuhle záležitost jsou Číňani přecitlivělí. A požadovaný výsledek se ihned dostavil. Čínskou reakcí bylo zrušení všech 14 koncertů, které měla na území Číny odehrát Pražská komorní filharmonie. I další orchestry, které měly v názvu „Pražský”, začaly mít potíže. Škody se pokusil napravit nový ministr kultury Zaorálek, ale jeho schůzka s čínským velvyslancem byla neúspěšná. Takže ano, další zářez na pažbě pro kavárnu a její šéfy. Rozhádali jsme se i s Čínou. Bravo.

Tato technika, tedy rozbíjení politiky těch, které (dočasně) nemůžeme smést a odstranit, jakousi subverzí zezdola, je teď u nás i ve světě čím dál populárnější. Vzpomeňme třeba iniciativy zastupitelstva Černošic, které se náhle odvázalo a jalo se, místo chodníků, řešit „střet zájmů premiéra”. Je až s podivem, že tak odvážné konšele ani na G 7 nepozvali… Ze zahraničí pak stačí zmínit „odbojné” starosty italských měst, kteří rušili Salviniho dekrety a přes jeho zákazy zvali migranty do svých přístavů. Anebo lokální soudy v USA, blokující Trumpovy dekrety o migraci. Kdysi dávno se tomu, v příslušných službách, říkalo „aktivní opatření”.

Je to podlé, zákeřné, ale účinné. A je těžké se proti tomu bránit. Jen jednu nevýhodu to, pro organizátory, má. Demaskují tak své agenty. Lidi, co v mnohdy vysokých funkcích kopou nikoli za občany, své voliče, ale za někoho úplně jiného. Za své skutečné pány.

Tak se dobře dívejme a pamatujme si je.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč

Celkem za měsíc: 10 394,- Kč
Vybráno 29.69%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 159 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 4,19 out of 5)
Loading...
81 komentářů