ctv
4.3.2018
Kategorie: Společnost

Zprávy podle České televize: Když venku mrzne, lidé více topí

Sdílejte článek:

LU LINA

Jsem konzervativní člověk ze staré školy. Projevuje se to mnoha způsoby. Místo statusů čtu raději knihy, za největší nebezpečí pro demokracii považuji intelektuály, novináře a politiky, jsem nevěřící Tomáš a upřednostňuji tradiční formu rodiny. A také se díky tomu neustále naivně domnívám, že hlavním obsahem zpravodajství mají být zprávy.

 

ZPRÁVY. Tedy informace o tom, co se děje kolem nás, podle pořadí důležitosti pro jejich konzumenty – v tomto případě občany České republiky. Logika velí, že pokud zrovna ve světě nedochází k nějaké mimořádné události typu útoku NATO na Rusko, nebo zničení německých jaderných elektráren tichooceánskou vlnou tsunami, budou asi obyvatele Česka nejvíce zajímat důležité domácí události, pak důležité události u našich nejbližších sousedů, pak v Evropě a tak dále.

ZPRÁVY. Ne naprosto imbecilní bulvární příběhy například o silikonem vyztužené „poradkyni“ slovenského premiéra, ne naprosto zoufalé informační poblijóny typu „v zimě mrzne“, ne neustále opakované dezinformace o Sýrii, ne polopravdy o „spontánních“ občanských protestech v Bratislavě , ne zoufale trapná propaganda o neonacistickém pozadí občanských demonstrací  v německé Chotěbuzi, ne šíření nepodložených spekulací o vraždě novináře, ale pouze ZPRÁVY bez ideologické barvy a propagandistického zápachu, ze kterého je na hony cítit, komu Česká televize fandí a komu ne.

Tam a tam se stalo to a to a je pouze na vás, drazí občané, diváci a především plátci našeho zpravodajství, jaké si na základě našich informací utvoříte závěry. Chci skutečně tak mnoho?

No a pokud je zrovna okurková sezóna a nic zajímavého se v nikde v oblastech pro nás důležitých neděje, je možné zbývající čas zpravodajské relace doplnit například strhující informací o dvacet let starých falešných pasech severokorejských diktátorů, vydaných v Praze. Bez této zprávy by hádám většina Čechů neusnula a přesně kvůli takovým zásadním informacím určitě zprávy České televize sledují.

Protože tohle přece naše občany určitě zajímá mnohem více, než například informace o tom, že ve stejný den rakouský kancléř Kurz navštívil Rusko, jednal s Putinem a zazněla přitom celkem zajímavá slova.

A proto se tato marginální informace ve zprávách  ČT neobjevila. Vrcholný politik našeho nejbližšího a osudového souseda navštíví nejvýznamnější evropskou velmoc a jedná s jejím vládcem o věcech, které se převelice dotýkají i nás a jedinou informací z Moskvy, kterou nám ČT toho samého dne nabídne je, že Sobčaková polila při televizní debatě Žirinovského vodou??

Kladu si otázku, co je důvodem takovéhoto prapodivného počínání ČT, která sama sebe vyhlašuje za vysoce profesionálně vedenou a provozovanou instituci veřejné informační služby. Neboť to není ani poprvé, ani naposledy. Jde o její naprostý zpravodajský standard, takto oni prostě „zprávy“ dělají. Nahlédnete-li do archivu, spatříte tam jednolitou řadu takto koncipovaných zpravodajských relací.

Odpověď, proč ČT o setkání Kurze s Putinem pomlčela a místo toho nám nabídla reportáž o rezignaci senátora Čuby, je prostá a lze ji nalézt v tom, o čem při tomto setkání byla řeč. Pravda, není úplně snadné se toho dopídit, neboť bobříka mlčení s ČT solidárně držela prakticky všechna česká hlavní média, včetně ČTK.

Sebastian Kurz totiž v Moskvě znovu potvrdil, že se nebojí mít vlastní názory a ani považovat zájmy Rakouska za nadřazené zájmům Bruselu či Washingtonu. A něco takového je z pohledu zpravodajců ČT i ostatních mediálních eurohujerů prostě nepřípustné.

Rakouský kancléř s Putinem jednal o plynovodu Nord Stream II, jenž má být alternativou přepravy ruského plynu do západní Evropy vzhledem k nevypočitatelnosti Ukrajiny a na jehož výstavbě Rakousko participuje. Což je pochopitelně z pohledu eurohujerů krajně nevhodné. Rusko je přece východní despocie se kterou se nemluví a Ukrajina je vzorná demokracie západního typu. A pro Evropu je přece mnohem lepší sice drahý, ale demokratický břidličný plyn z USA, než sice levný plyn, ale imperialistický plyn z Ruska.

Během rozhovorů pak rakouská strana definitivně rozkopala ony tak pečlivě uplácané bruselsko-washingtonské protiruské bábovičky prohlášením, že „Rusko je důležitým partnerem a sousedem Evropské unie a je potřeba s ním udržovat dialog. Mír je možné zajistit pouze prostřednictvím spolupráce s Ruskem, a nikoli tím, že se budeme stavět proti němu. Je třeba přehodnotit současné trendy našich vztahů s Ruskem“ .

Už dokonce i Zemanovým voličům mezi vámi musí být jistě jasné, že takovouto průhlednou ruskou propagandu prokremelského agenta Kurze vám ČT prostě nemohla předložit, aniž by tím neposkvrnila svou profesionální čest a zpochybnila tak tradiční vyváženost a objektivitu svého vysílání. Místo toho nám raději nabídla fascinující informaci o úžasných prodejích audioknih jakési spřátelené soudružky spisovatelky, která vypadala, že pokud by někdy v životě jela do Moskvy, pak výhradně v americkém tanku.

Nemám nejmenší pochybnost o tom, že kdyby si mladý Kurz v Moskvě pochvaloval  protiruské sankce a zdůvodňoval je Putinovi ruským imperialismem, válkychtivostí, agresí na Ukrajině, vražděním neviňátek v Sýrii a pokusem rozložit Evropskou unii a ekonomiku USA pomocí zákeřného plynovodu okolo Ukrajiny, byla by reportáž o jeho návštěvě Ruska do vysílání ČT zcela určitě zařazena.

A velice pravděpodobně by byla ještě delší, než druhý nejdelší příspěvek hlavních zpráv ČT z 28. února, jenž trval čtyři minuty a byl celičký o tom, že čím více venku mrzne, tím více lidé topí.

Autor: Lu Lina

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Alexandra Sklenková 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Martin Ovsenak 200,- Kč, Jan Nedved 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Miroslav Bojanovský 300,- Kč, Jiří Fridrich 100,- Kč, Oldřich Smejkal 999,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Luděk Tesarčík 200,- Kč, Blahomír Skoupý 444,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč, Miloš Zbranek 1000,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Petr Navrátil 100,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Anonym 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 009,- Kč
Vybráno 45.74%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 96 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...