nova
18.2.2021
Kategorie: Společnost

“Zpravodajský koncert” TV Nova

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝVčerejší zprávy na Nově byl opět unikát. Přestože rada zní tyto relace už nesledovat, občas se stane, že Vám to prostě nedá. Na obrazovku se tak vrátily všechny hvězdy covidového nebe. Není se čemu divit, jsou li Němci a další vyděšeni, protože tyto zprávy připomínají přímý přenos z místa, na němž probíhá živelná katastrofa. Ten, kdo připravuje večerní zpravodajské vysílání, by měl být okamžitě s pár dalšími postaven před soud s obviněním z šíření poplašné zprávy.

V scénáři bylo napsáno: Žádný divák nesmí usnout v klidu. A moderátoři se snažili, aby literu naplnili do puntíku. Takže se na obrazovce postupně objevili Prymula, Kubek, biochemik Konvalinka, šílenec Flégr pohřbívající polovinu národa, Rostislav Maďar, hygienička Rážová, vakcinolog Chlíbek, primář karlovarské nemocnice, později se vystřídali další zdravotníci. Tématem byly přeplněné nemocnice, nejvíce na Chebsku a v Karlových Varech. A začaly kartáčové nálety na mysl diváka. Manipulace s čísly a fakty je neskutečná a člověk aby se bál na složitý stav jen pomyslet. To vše proto, že lidé už toho mají dost a řada z nich už vyčerpala všechny finanční rezervy a požadují zrušení chaotických opatření. Babišovi se aspoň na oko postavila opozice, která požaduje vyplácení kompenzací podnikatelům, otevření škol a určitý návrat k normálnímu životu. Přestože hejtmani do těchto snah vzápětí hodili vidle, respektive byli něčím přinuceni rezignovat, otevřela se další stavidla strachu vypouštěného po velkých dávkách mezi už tak vyděšený lid.

Opoziční snahy skončily stejně rychle, jako se objevily. Stejně dopadnul Dan Landa s týmem odborníků, kteří se měli sejít s předsedou vlády a navrhnout další možná řešení. Mezi nimi byl například odborník na slovo vzatý lékař Beran, jehož názory na celou pandemii jsou naprosto odlišné od těch, které prezentují dlouhodobě hysteričtí covidostrašáci účinkující v televizním vysílání. Babiš setkání zrušil z důvodu schůzky s opozičními lídry, protože ti jsou pro něj důležitější než občanská iniciativa vystupující proti chaotickým nařízením vlády. Náhradní termín nebyl navržen a zdá se, že ani už nebude. Podíváme li se na naši politickou scénu, je třeba konstatovat, že tam chybí skutečně progresivní a širokou veřejnost zastupující subjekt s pravicovým zaměřením a zásadovým vystupováním. Přestože politika je především o kompromisech a neustálém hledání cesty, zdá se, že současná pravice, kterou představují pouze SPD a Trikolóra je buď málo zásadová, nebo nedostatečně silná. A k tomu je navíc rozhádaná. Což ostatním nahrává do karet. Zbytek je totiž pouhým statistou v jízdě Andreje Babiše, kterou možná přeruší blížící se parlamentní volby. Ty mohou být pomocí nového pandemického zákona o půl roku odsunuty. Pokud to půjde stále stejně tak jako dosud, covid tu bude tak dlouho, jak jen to bude možné.

Nové údaje o nakažených opět trhají rekordy. Velkou míru viny nesou manipulace s čísly, část vakcinace, která dle všeho vyrábí pozitivní přenašeče viru. Izrael stojící na pomyslném nejvyšším stupínku v počtu očkovaných totiž zaznamenává nebývalý nárůst pozitivně testovaných, čemuž se kde kdo diví. Problémy s vakcínami jsou dalekosáhlé. Nejvíce je napadaná ta od Astry-Zenecy, znevažovaný ruský Sputnik V, nejméně účinná čínská. Problémy očkovaných Pfizerem a Modernou byly zveřejněny, Astra-Zeneca vyřazuje momentálně povinně ošetřené pedagogy na Slovensku. Dále se blíží okamžik, kdy vláda bude požadovat testování dětí před vstupem do školy. Zatím není jasné, jakým způsobem má k této akci dojít, ale ministr školství Plaga navrhuje, aby těm, kteří nebudou ochotni absolvovat testování, byla zakázána výuka ve škole a zároveň zapovězena i ta distanční. To už hraničí s šílenstvím.

Ministryně pro místní rozvoj Dostálová zodpovědná za cestovní ruch se přiznala, že prosazuje zavedení cestovních covidových pasů. Další konspirační teorie bude uvedena do praxe. O odstavec výše jsme se zmínili o problémech s vakcínami a jen kaskadér nebo dostatečně zmanipulovaný jedinec se bude nechávat očkovat, aniž by měl o svém rozhodnutí pochyby. Covidová agenda však v Evropě jede na plné obrátky a nelze očekávat, že to jen tak skončí. Přestože se oficiálně situace v řadě zemí nemění a nelepší, udržitelnost lockdownů už je na hranici schopností politiků a trpělivosti té části občanů, která fabulacím vlád a médií nevěří. Nova, ČT i Prima a Seznam se snaží, co jim síly stačí. Mnoho z nás už odmítá sledovat dění kolem covidu v televizi, protože lhaní je natolik evidentní, že přehlédnout ho mohou už jen naprosto vystrašení lidé. U těch veškerá covidová hysterie padá na úrodnou půdu. A jejich množství bohužel není zanedbatelné.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč

Celkem za měsíc: 4 725,00 Kč
Vybráno 13.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 918 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
politicon.cz
41 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.