ZPRAVICKY
11.9.2018
Kategorie: Společnost

Zprávičky na ČT Déčko: Propaganda pro naše děti

Sdílejte článek:

COM/SNČR/FRANTIŠEK MATĚJKA

 

Matějka: “Stále častěji kroutím hlavou nad tím, co slyším a vidím v publicistice a zpravodajství České televize. Ty skutečné perly ale nevysílají na ČT24 nebo v Událostech. Ty skutečné perly vysílají skrytě před dospělými diváky. Vysílají je na kanálu Déčko pro děti. Pořad se jmenuje Zprávičky s podtextem ´Novinky každého dne tak, že jim budeš rozumět´. Běží ve všední dny před Večerníčkem.

Dne 8. 9. 2018 odvysílala ČT politickou indoktrinaci pro děti na téma zlý Izrael, hodná Palestina, zlý Trump, hodná EU, okupanti Židé a smutné palestinské děti, které by se rády učily, aby mohly lépe čelit izraelské okupaci, ale nemohou, protože už nedostávají peníze z USA. Mistrovské dílo propagandy, nemluvě o faktu, že obsah zpráv je v některých pasážích přímo lživý a odporující oficiálnímu postoji České republiky.

Rozhodli jsme se proto na podobné praktiky upozornit a požádali poslance a předsedu Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu Sněmovny PČR pana Václava Klause, aby se pokusil vést k odpovědnosti generálního ředitele České televize Petra Dvořáka a šéfredaktora zpravodajství. Podobné praktiky totiž ČT dle našich zjištění zesiluje.

Rád bych i zde poděkoval panu Klausovi za převzetí našeho podnětu. Z obsahu vysílání pro děti byl zděšen stejně jako já. Uvidíme, zda se společnými silami podaří zastavit nebo alespoň omezit politickou indoktrinaci našich dětí Českou televizí.”

Dopis, předaný panu poslanci Václavu Klausovi ml.:

Vážený pan Mgr. Václav Klaus, předseda Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu Parlament České republiky Poslanecká sněmovna Sněmovní 176/4 118 26 Praha 1 – Malá Strana V Praze dne 10. 9. 2019

Vážený pane předsedo Klausi,

Česká televize odvysílala v rámci svého kanálu pro děti Déčko v pořadu Zprávičky dne 8. září 2018 v 18:40 hodin reportáž Ze světa. V ní zazněly dle mého názoru skandální informace týkající se situace okolo státu Izrael. Pro děti celá reportáž vyznívá tak, že zlý „okupant“ Izrael a americký prezident Donald Trump mohou za to, že palestinské děti v pásmu Gazy nechodí do školy, nebo mají materiální problémy zajistit pomůcky a výuku. Palestinská dívka pak v pořadu říká, že se chce přes potíže „učit co nejlépe, aby mohla znalostmi lépe čelit okupaci“. To je nepřípustná manipulace a politická indoktrinace malých dětí, které se takto ve slepé důvěře podané informaci nemohou bránit svými znalostmi. Nemluvě o faktu, že v reportáži byly uvedeny vyložené lži, které neodpovídají skutečnosti. Izrael neokupuje Palestinu a vede spor o část pásma Gazy, což je i postoj České republiky.

Protože se nejedná o první případ podobného jednání ze strany České televize vůči dětem při jejich politickém ovlivňování, a protože stížnosti Radě nebývají dostatečně účinné, žádám Vás, abyste na veřejné zasedání Vašeho výboru pozval generálního ředitele České televize Petra Dvořáka a příslušného šéfredaktora zpravodajství, aby obsah pořadu i tento dlouhodobý postoj České televize vysvětlili. Tohoto zasedání se velmi rád zúčastním, protože se domnívám, že tento způsob práce je v rozporu se statutem média veřejné služby v České republice. Předem děkuji za zvážení mé žádosti.

S přátelským pozdravem František Matějka, předseda Strany nezávislosti České republiky

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 11 583,- Kč
Vybráno 33.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 582 times, 3 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (41 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...