coronavirus-4833645_640
23.4.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Humor

Zpráva o válce s virem v Tramtárii

Sdílejte článek:

MILOŠ ZBRÁNEK

ZBRANEKSvět přepadl zákeřný vir, kterému se nesmí říkat čínský, protože s Čínou nemá nic společného. Ani naší vlasti se nevyhnul, naštěstí však vedení naší země a také vedení společnosti FPP (firma pana premiéra), které se nesmí říkat firma pana premiéra, protože patří svěřeneckým fondům, nezaspalo a rázně zasáhlo. Aby se nemohl virus šířit mezi obyvatelstvem, byly zakázány kulturní a sportovní akce s účastí větší než 100 osob. Posléze byl tento počet snížen na dvacet, a nakonec zakázány akce úplně, neboť odborníci zjistili, že virus neumí počítat a skáče na lidí bez ohledu na stanovené limity.

Hospodám bylo nařízeno zavírat v osm večer, avšak bylo zjištěno, že virus se šíří i za bílého dne, a to klidně i v době obědů, kdy se podávají meníčka na stravenky. Hospody proto bylo nutné zavřít zcela, stejně jako většinu obchodů. Jelikož se zjistilo, že virus nejvíce napadá seniory, logicky došlo k úplnému uzavření škol. Kromě parlamentu bylo zakázáno lidem se shlukovat, zbytečně zevlovat po ulicích a bylo nařízeno nosit roušky, které nebyly k dostání. Nejvíce si na jejich nedostatek stěžovali zdravotníci, kteří ovšem kverulují neustále a musel je umravnit sám premiér Tramtárie, který prohlásil, že roušky jsou ve vládních skladech a on osobně jim je donese. A skutečně, na příští zasedání vlády obě dvě roušky přinesl.

Byla zakázaná přítomnost otců u porodu a když to nezabralo, zakázala se i přítomnost matek. Přes všechna opatření si vir vyžádal mezi obyvatelstvem oběti. První obětí byl hluchoslepý flašinetář z Úval, kterého na přejezdu smetl rychlík z Bohumína. Pitva prokázala nákazu virem. Kdyby měl roušku, mohl by být ještě mezi námi.

Válku jsme nakonec vyhráli. Bylo však nutné sečíst ekonomické škody a přijmout opatření k jejich nápravě.

Nejdříve jsme se museli vypořádat s tou doktorkou, co dělala zadarmo testy na virus, ačkoliv tyto testy kvalifikovaně nabízela laboratoř firmy FPP za 3000 Kč. Dotyčná byla za úsvitu zastřelena.

„Bylo to nutné“, vysvětloval ministr zdravotnictví, „sama se mohla nakazit a mohla na nákazu i umřít.“
Dále celníci zaklekli firmy, vyrábějící bez dovolení dezinfekci. Zformovaly se úderné skupiny uvědomělých občanů, stopující a nahlašující nezodpovědné jedince bloumající bez roušky po lesích. Ministryně financí oznámila přijetí zákona, kterým se vylučuje odpovědnost státu za škodu, i kdyby ji způsobil schválně. A v hlavním městě zbourali Koněva.

Přes tyto úspěchy bylo jasné, že vláda Tramtárie musí přijít i s aktivními kroky pomoci. Noční zasedání vlády proto přijalo následující úlevy pro obyvatelstvo.

Dlužníkům budou odpuštěny dluhy, kromě dluhů, které mají u státu a FPP.

Pozůstalým postižených věřitelů bude poskytnut příspěvek na náklady pohřbu za podmínky, že z nedobytných pohledávek řádně uhradili DPH a dědickou daň.

Podnikatelé mohou požádat o kurzarbeit. Žádost musí být podána na formuláři ministerstva práce o 328 stranách. Formulář byl vyvěšen na webu ministerstva práce prvního dubna v 01.00 hodin. Uzavírka k podání žádostí byla prvního dubna v 03.00 hodin.

Na podporu malých a středních podnikatelů bude poskytnuta dotace ve výši 100 miliard korun. O dotaci mohou žádat všichni živnostníci, kteří měli za poslední tři roky roční obrat alespoň jednu miliardu a studovali střední školu ve Švýcarsku.

Vzniklá situace si vyžádá zavedení mimořádné povirové daně. Tento typ daní se již v minulosti osvědčil a dočasné daně popovodňová, posuchová a pomrazová se staly pevnou součástí našeho právního řádu.

Vláda Tramtárie věří, že uvedená opatření povedou k hospodářskému růstu společnosti. Také se chystá uvolnění nouzového režimu. Jak nám sdělil úřad vlády, až jedna polovina zákazů bude zase zrušena, nejspíše těsně před volbami a do budoucna se s vyhlašováním nouzového stavu nepočítá vícekrát než dvakrát do roka.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč

Celkem za měsíc: 18 716,00 Kč
Vybráno 53.47%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 475 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)