coronavirus-4833645_640
23.4.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Humor

Zpráva o válce s virem v Tramtárii

Sdílejte článek:

MILOŠ ZBRÁNEK

ZBRANEKSvět přepadl zákeřný vir, kterému se nesmí říkat čínský, protože s Čínou nemá nic společného. Ani naší vlasti se nevyhnul, naštěstí však vedení naší země a také vedení společnosti FPP (firma pana premiéra), které se nesmí říkat firma pana premiéra, protože patří svěřeneckým fondům, nezaspalo a rázně zasáhlo. Aby se nemohl virus šířit mezi obyvatelstvem, byly zakázány kulturní a sportovní akce s účastí větší než 100 osob. Posléze byl tento počet snížen na dvacet, a nakonec zakázány akce úplně, neboť odborníci zjistili, že virus neumí počítat a skáče na lidí bez ohledu na stanovené limity.

Hospodám bylo nařízeno zavírat v osm večer, avšak bylo zjištěno, že virus se šíří i za bílého dne, a to klidně i v době obědů, kdy se podávají meníčka na stravenky. Hospody proto bylo nutné zavřít zcela, stejně jako většinu obchodů. Jelikož se zjistilo, že virus nejvíce napadá seniory, logicky došlo k úplnému uzavření škol. Kromě parlamentu bylo zakázáno lidem se shlukovat, zbytečně zevlovat po ulicích a bylo nařízeno nosit roušky, které nebyly k dostání. Nejvíce si na jejich nedostatek stěžovali zdravotníci, kteří ovšem kverulují neustále a musel je umravnit sám premiér Tramtárie, který prohlásil, že roušky jsou ve vládních skladech a on osobně jim je donese. A skutečně, na příští zasedání vlády obě dvě roušky přinesl.

Byla zakázaná přítomnost otců u porodu a když to nezabralo, zakázala se i přítomnost matek. Přes všechna opatření si vir vyžádal mezi obyvatelstvem oběti. První obětí byl hluchoslepý flašinetář z Úval, kterého na přejezdu smetl rychlík z Bohumína. Pitva prokázala nákazu virem. Kdyby měl roušku, mohl by být ještě mezi námi.

Válku jsme nakonec vyhráli. Bylo však nutné sečíst ekonomické škody a přijmout opatření k jejich nápravě.

Nejdříve jsme se museli vypořádat s tou doktorkou, co dělala zadarmo testy na virus, ačkoliv tyto testy kvalifikovaně nabízela laboratoř firmy FPP za 3000 Kč. Dotyčná byla za úsvitu zastřelena.

„Bylo to nutné“, vysvětloval ministr zdravotnictví, „sama se mohla nakazit a mohla na nákazu i umřít.“
Dále celníci zaklekli firmy, vyrábějící bez dovolení dezinfekci. Zformovaly se úderné skupiny uvědomělých občanů, stopující a nahlašující nezodpovědné jedince bloumající bez roušky po lesích. Ministryně financí oznámila přijetí zákona, kterým se vylučuje odpovědnost státu za škodu, i kdyby ji způsobil schválně. A v hlavním městě zbourali Koněva.

Přes tyto úspěchy bylo jasné, že vláda Tramtárie musí přijít i s aktivními kroky pomoci. Noční zasedání vlády proto přijalo následující úlevy pro obyvatelstvo.

Dlužníkům budou odpuštěny dluhy, kromě dluhů, které mají u státu a FPP.

Pozůstalým postižených věřitelů bude poskytnut příspěvek na náklady pohřbu za podmínky, že z nedobytných pohledávek řádně uhradili DPH a dědickou daň.

Podnikatelé mohou požádat o kurzarbeit. Žádost musí být podána na formuláři ministerstva práce o 328 stranách. Formulář byl vyvěšen na webu ministerstva práce prvního dubna v 01.00 hodin. Uzavírka k podání žádostí byla prvního dubna v 03.00 hodin.

Na podporu malých a středních podnikatelů bude poskytnuta dotace ve výši 100 miliard korun. O dotaci mohou žádat všichni živnostníci, kteří měli za poslední tři roky roční obrat alespoň jednu miliardu a studovali střední školu ve Švýcarsku.

Vzniklá situace si vyžádá zavedení mimořádné povirové daně. Tento typ daní se již v minulosti osvědčil a dočasné daně popovodňová, posuchová a pomrazová se staly pevnou součástí našeho právního řádu.

Vláda Tramtárie věří, že uvedená opatření povedou k hospodářskému růstu společnosti. Také se chystá uvolnění nouzového režimu. Jak nám sdělil úřad vlády, až jedna polovina zákazů bude zase zrušena, nejspíše těsně před volbami a do budoucna se s vyhlašováním nouzového stavu nepočítá vícekrát než dvakrát do roka.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2020: *****

Anonymní dárce 800,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavol Hloška 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč

Celkem za měsíc: 6 011,00 Kč
Vybráno 17.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 321 times, 3 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...
politicon.cz
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.