klicesamet2
28.12.2021
Kategorie: Doporučujeme, Politika

Zpráva o stavu republiky

Sdílejte článek:

LU LINA

Blíží se konec roku, čas bilancování, čas novoročních poselství. To moje bude o tom, kam jsme v rozmezí let 1989 až 2021 došli.

Nejdříve rekapitulace výchozí situace, tedy konce 80. let minulého století. Měli jsme tou dobou za sebou 40 let budování socialismu a lidové demokracie, což byl honosný název pro levicový totalitní režim.

Tohle jsme měli

Jeho hlavními identifikačními znaky byla vláda jedné strany, respektive jedné ideologie, ideologická, politická a ekonomická podřízenost cizí mocnosti, nízká míra osobní svobody jednotlivce, vysoká závislost občana na státu, snaha vlády ovládat všechny aspekty jeho života a rozvinuté sociální inženýrství. A samozřejmě nepřítel – vnější i vnitřní – který vždy za všechno mohl.

Druhotných rozpoznávacích znaků pak byla celá řada, namátkou: komunismus  silně připomínal náboženství – od neomylnosti až po posvátná dogmata, svaté, upalování kacířů a absolutně neochvějnou víru věřících bez ohledu na fakta, naprostá absence jakékoliv svobodné diskuse, často fatální následky veřejného vyjádření nesprávného názoru, individualismus jako patologická úchylka a v čase konstantní nesmírně depresivní pocit, že nám vládnou úplní imbecilové.

V roce 1989 se tento typ režimu zhroutil díky překročení kritické hranice prohnilosti vlastní vahou napříč Evropou a nastoupil jiný. Západní liberální demokracie. A všechno, co reprezentovalo ten minulý, bylo zavrženo jako špatné.

Vzhlíželi jsme k ní jako ke svatému obrázku. Roky nám byla nesplnitelným snem,  zdrojem závisti a vzorem svobodné společnosti, kde stát občana nebuzeruje, do ničeho se zbytečně nesere a dává lidem maximální možnou volnost. Ve všem.

Milovali jsme Ameriku a Západ a všechno co odtud přišlo jsme přijímali s bezbřehým a absolutně nekritickým nadšením.

Nu, od okamžiku, kdy sem vtrhla „demokracie a svoboda,“ uplynulo 32 let. A vzhledem k tomu, co se v poslední době děje, mám pocit, že bych to, co se během té doby stalo, měl  právě teď tak nějak krátce sečíst a podtrhnout výsledek.

A tohle máme

Začít bych měl asi konstatováním, že jablko poznání svobody a demokracie, které se k nám po roce 1989 dokutálelo ze Západu, už bylo uvnitř červivé. Západní neomarxisté už tou dobou dokončili dlouhý pochod institucemi a ovládali společnost. Řečeno s naším nejoslavovanějším machiavelistou Masarykem „svět šel doleva.“ Už zase. A tentokrát to soudruzi, poučeni minulými krizovými vývoji, provedli mnohem sofistikovaněji a mnohem festovněji.

Jinými slovy, sotva jsme jedny bolševiky pracně vyhodili dveřma, jiný nám sem vlezli oknem. Neříkají si sice bolševici a dodnes se zaklínají kapitalismem, svobodou  a demokracií, ale v podstatě to byli a jsou bolševici. A začali pochodovat našimi institucemi. Trvalo to, ale teď, na prahu roku 2022, mají už hotovo.

Výsledkem je taková podoba s Husákovým socialismem, že z toho mám depresi. Protože, když se rozhlídnu kolem sebe, co vidím?

Vidím stát, kde už zase reálně vládne jedna strana a jediná ideologie – že se vládnoucí strany jmenují různě a nazývají se demokratickými, je absolutně nepodstatné. Vidím daleko větší ideologickou, politickou a ekonomickou podřízenost země cizí mocnosti, než  před rokem 1989. Vidím nízkou a stále se snižující míru osobní svobody jednotlivce a vysokou a stále se zvyšující závislost občana na státu.

Vidím tak rozvinuté sociální inženýrství, že si připadám jako laboratorní myš. Vidím konstantně se zvyšující snahu vlád ovládat všechny aspekty mého života. A  skutečně nemohu přehlédnout, že za úplně všechno, co se tady u nás i na Západě sere, může Putin. A jeho vlastní i naši domácí agenti.

Vidím, že politická i společenská struktura Západu připomíná čím dál víc náboženství. Máme neomylné papeže, dogmata o kterých je zakázáno diskutovat, máme svaté a vesele a masivně upalujeme kacíře. Věřící už zase věří fanaticky a bez ohledu na fakta či realitu. Svobodná diskuse, především o ožehavých tématech, je nemožná a veřejné vyjádření nesprávného názoru má často fatální následky.

Vidím, že individualismus a touha jednat dle své vůle je zase nežádoucí úchylka a smutné zjištění, že nám bez ohledu na výsledky voleb konstantně vládnou úplní imbecilové, vede k prohlubující se depresi.

Pandemie“ tomu všemu pak už jen dodala další dimenzi a podstatně zrychlila některé bolševizační procesy. Přičemž to, jakým způsobem se nám přitom „demokracie“ odkopala, je ještě o fous depresivnější.

Díky tomu vidím vládu, jak sere na lidi, zdravý rozum, svobodu, ústavu i zákony. Vidím nemohoucí soudy, které jsou politikům k smíchu, vidím média a novináře překonávající všechny dosavadní rekordy v hloubce ponoru do žumpy manipulace a propagandy.

Depresi dále prohlubuje i velká masa lidí, kteří bez řečí přistoupili na pravidla absurdní pandemické hry. Nechali si bez odporu nasadit obojky i náhubky a píchnout do sebe podezřelý utrejch, jen aby mohli letět do Egypta, jít na hokej nebo do hospody. A přitom klidně přihlížejí, jak těm, co ji hrát nechtějí, tyhle zcela běžná práva pod absurdními záminkami upírají.

Úplně stejně to fungovalo i tehdy. Když jste se necukali, přistoupili na pravidla hry, jakkoliv jste ji i vy považovali za debilní a dívali se stranou, když šikanovali ty, co ji hrát odmítli, měli jste taky klid. Jen se tomu neříkalo zodpovědnost, ale připosranost.

Podtrženo a sečteno, chce se mi zvracet. Z toho, kam jsme došli a z toho, kam směřujeme. A lepší časy v nedohlednu.

Nicméně i přesto Vám všem přeji šťastný nový rok a také abych se v prognóze výskytu lepších časů mýlil.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 133,00 Kč
Vybráno 46.10%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 884 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (55 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
113 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)