st-2-vkwp-694
23.10.2016
Kategorie: Společnost

Zpráva o násilí ve Švédsku a kriminalitě imigrantů během léta 2016

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

INGRID CARLQVIST

Po novoročních útocích v Kolíně nad Rýnem (2015), kde bylo napadených přes 1 000 žen, došlo k dalšímu hrůzostrašnému útoku ve Švédsku. Zjistilo se, že došlo k velkému počtu útoků na ženy a dívky na hudebním festivalu “We are Sthlm” (zkr. Stockholm) v obou letech 2014 a 2015. Útoky byly ututlané policií a médii. Národní policejní vyšetřovatel, Dan Eliasson okamžitě začal případy prošetřovat.

Výsledky šetření byly prezentovány v květnu s titulkem “Současná situace sexuálních napadení a návrhů na jejich řešení” a výsledky vyšetřování jsou hrůzostrašné. Skoro všichni pachatelé útočící ve skupinkách, kteří byli zadrženi jsou občané Afghánistánu, Eritrea a Somálska. Tyto tři skupiny jsou tři ze čtyř největších uprchlických skupin ve Švédsku.

Zpráva Švédského národního bezpečnostního úradu- všechny sexuální útoky na hudebních festivalech, pouličních karnevalech, nebo oslavě Silvestra, které byly hlášeny na policií:

“Nejvíce stížností podaných v letech 2015, 2016 bylo od dívek ve věku 14 a 15 let. Útoky byly vnímány odlišně v závislosti na útočníkově modusu operandi, ale informace uvedené ve zprávách ukazují, že většina dívek byla raněná a vystrašená poté, co došlo k incidentu. Obzvláště šokující jsou případy, kde došlo k skupinovému napadení. Skupina držela dívku, zatímco jeden ze skupiny dívku napadl. “

“Většina útoků ale byla provedena jedním útočníkem. Skoro ve všech případech, byl útok proveden na veřejném prostranství a v přeplněných místech. Dívky byly napadeny zezadu, útočník jim strčil ruce pod tričko, kalhoty nebo sukni. Z tohoto důvodu, že útok se stal zezadu bylo obtížné získat fyzický popis útočníka. Ve velkém počtu případů byly dívky napadeny, když se snažili dostat přes dav do přední části publika. “

Nejméně deset případů se týká i takzvaného Taharrush Gamea (arabský výraz pro “kolektivní obtěžování”) – kde muži ve skupinách si vyberou oběť a útočí společně. Zpráva cituje studenta na univerzitě v Helsinkách, který studuje vztahy mezi pohlavími v Egyptě: “Taharrush je v arabštině výraz pro obtěžování, pokud přidáte” el – Ginsu “(nebo jen Ginsu), tak to znamená sexuální obtěžování a slovo” Gamea “znamená skupina.”

Policejní zpráva popisuje útoky následovně:

“Nejméně deset případů, to byly osamělé dívky ve věku kolem 14-16 let nebo ženy ve věku 25-30. Byly obklopené několika muži (kolem 5-6 a více). V těchto případech některý z mužů držel dívku dole, zatímco druhý ji držel za její prsa a tělo. Dokonce v jednom případě některý muž vyfotografoval útok, v jiných případech pachatel rozepnul dívce kalhoty a pokusil se ji znásilnit, v některých případech se tak stalo, protože pomoc dorazila už příliš pozdě. Objevily se i případy, kdy bylo několik dívek ve skupině napadených větší skupinou. “

“Bylo identifikováno několik podezřelých. Ti, které lze identifikovat jsou občané Afghánistánu, Eritrey a Somálska. Všechny vyšetřované případy ve Stockholmu a Kalmaru od roku 2014 a 2015 byly zastaveny, kvůli nedostatku důkazů nebo problémům s identifikací podezřelých. “

Policejní zpráva cituje i několik oznámení:

⦁ 16 letá dívka bylo napadena velkým počtem mužů, které popsala jako cizince špatně mluvících švédsky, kteří se ji snažili svléknout. Některý z útočníků dokonce incident i vyfotografoval. Dívka se vracela domů se svým přítelem, který byl svědkem incidentu.

⦁ Dvě dívky byly napadené gangem 10-20 mužů afrického původu, kteří byli ve věku 15-20 let.

⦁ Dívka bylo napadena v parku, byla nejprve sexuálně obtěžována a později znásilněna skupinkou mužů. Násilník a dívka byli na stejné párty, a po jejím odchodu ji začal pronásledovat i se skupinou spolupachatelů.

⦁ 12letá dívka byla napadena a popis útočníků byl následující: “Čtyři muži ve věku 20-25, kteří vypadali arabského původu a mezi sebou mluvili cizím jazykem, možná arabštinou.” Mladý muž co se pokusil útoku zabránit, byl zbit.

⦁ Dívka uvedla, že šla do křoví na malou potřebu a byla sexuálně napadena 12 pachateli. Podezřelí jí také ukradli peněženku.

⦁ 17letá dívka byla po odchodu z obchodu pronásledována třemi “africkými chlapy”, kteří ji napadli a roztrhali její oblečení.

⦁ Když dívka čekala na vlak, bylo obklopena šesti mladíky ve věku asi 15 až 17 let “cizího původu”. Jeden ji šťouchl a říkal jí sprostě a vyhrožoval jí ve švédštině. Příjezd vlaku, ale přerušil útok.

⦁ Dívka narazila na skupinu asi 10 mužů ve věku kolem 18-20 let. Čtyři z mužů ji chytili za svetr a drželi ji za ruce, zatímco tři další ji drželi za její tělo a prsa. Křičela o pomoc a snažili se jim vzdorovat, prosila, aby přestali. Nakonec se jí však podařilo vymanit.

⦁ Dívka byla obtěžována ve vlaku, skupinou devíti mužů kolem 25 let, kteří se jí snažili zablokovat cestu, když vystoupila z vlaku. Žádný z mužů nemluvil švédsky, uvedla oběť ve své stížnosti, “byli možná z Afghánistánu.”

⦁ Dívka byla obklopena u vlaku osmi muži, kteří čekali na vlak ve stejnou dobu. Dva z mužů se začali dotýkat jejích stehen a intimních partií. Nakonec vytáhla slzný sprej a odehnala útočníky. Všichni útočníci byli starší než 25 let a byly zahraničního původu.

Dalším typem útoků, je sexuální útok na veřejném koupališti . V roce 2015 bylo 123 takových útoků a z toho 86% bylo mladších 20 let; většina z útočníků měla kolem 15-16 let.

V 80% hlášených případů z veřejných bazénech, pachatelé tvrdili, že jsou nebo byli uznáni jako cizího původu. Většina z pachatelů neměla švédské číslo sociálního pojištění a uvedla, že patří ke skupině, která žádá o azyl. “

Děsivé skutečnosti uvedené ve zprávě policie však nevzbudily ani tu nejmenší veřejnou diskusi. Feministky stále hovoří o “mužích”, kteří se dopustili sexuálních útoků. V lednu například Karen Austin, bývalá předsedkyně vlády napsala článek na webovou stránku švédské veřejnoprávní televize o tom, proč kultura a náboženství nemají žádný význam, pokud jde o sexuální napadení. “Mají švédští muži lepší sadu chromozomů než zbytek mužů?” Zeptala se rétoricky.

Barbro Sormano, předsedkyně Levicové strany ve Stockholmu, napsala na Twitteru na začátku července, že to je vlastně horší, když je násilníkem švédský muž, než cizí muži: “Švédští muži, kteří znásilnění dělají přesto, že vyrostly v rovnosti pohlaví, dělají aktivní volbu. To je podle mě mnohem horší. ” Sormano později litovala svůj tweet, ale tvrdila, že švédští muži musí být kontrolováni stejně: “Musíme se podívat na to, co nás nutí nechtít být stejní a zneužívat naši společnost.”

28.června přišel policejní komisař Dan Eliasson s řešením, které vyrazilo Švédům dech: náramek s vysvětlujícím nápisem. Eliassonovo vysvětlení:  “Policie by měla brát sexuální napadení velmi vážně a to zejména pokud se jedná o mladé lidi. Tento zločin je samozřejmě extrémně urážející a celá společnost potřebuje bojovat proti němu. S náramky můžeme obrátit pozornost k této problematice a podpořit ty, kteří se bojí nahlásit trestný čin. “

O několik dní později byly napadené další ženy na festivalu “Putte i Parken”. Pachatele neodradil ani výše zmíněný náramek. Na dalším festivalu se odehrál podobný příběh. Lisen Adreasson Florman, ředitelka neziskové organizace “Noční směna” poslala na festival 50 dobrovolníků, kteří měli podobným činům zabránit. Absurdní však je, že Florman byla sama napadena útočníky. 

A tak to pokračuje. Sexuální napadení na hudebních festivalech tohoto léta přicházelo jedno po druhém. Mnoho lidí bylo proto znechucených, když se dozvěděli, že organizátoři hudebního festivalu Trästocksfestivalen v Skellefteå se rozhodli uspořádat zdarma autobus na festival pro místní “děti uprchlíků”.

V době, kdy Trästocksfestivalen skončil, policie napočítala dvanáct nahlášených sexuálních napadení. Policie uzavřela zprávu a navrhuje různá opatření a prošetření sexuálních útoků. Chtějí zapojit mladé lidi do veřejných shromáždění. Hrubý návrh řešení:

⦁ Preventivní práce a prevence kriminality.
⦁ Vytvořit pevný základ pro spolupráci s občany.
⦁ Zavést opakující se model spolupráce, vytvořit analýzy.
⦁ Vytvoření kontaktních center.
Švédsko by mělo začít přijímat méně žadatelů o azyl, kde není Taharrush Gamea trestný čin.

ZDROJ: Gatestone Institute, autorka  Ingrid Carlqvist  je Švédka

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.