islam82018

Zpráva o islamofobii … jak si stojíme?

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilNa počátku léta vyvolala kratičký záblesk prchavého zájmu veřejnosti i medií Evropská zpráva o islamofobii za rok 2019. Záhy však zapadla, zasypána všudypřítomným Covidem a zásadními informacemi o tom, ve kterých turistických destinacích je nezbytná rouška… A to je možná trochu škoda. Pokusme se proto alespoň dodatečně o nápravu a pojďme se na tohle dílko podívat zblízka.

Jde o poměrně obsáhlý sborník, hodnotící míru tak zvané islamofobie ve 32 evropských zemích. Každý rok jej vydává nadace SETA. Stať o České republice se nachází na straně 207. Obsahuje, krom obvyklého nářku nad nepochopitelnou neoblíbeností ubohých, mírumilovných a submisivních muslimů, také některé zajímavé údaje, pro které stojí za to se tím sluníčkářstvím prokousat.

Zásadní, a pro obraz ČR v cizině velmi důležitá, je už úvodní lamentace nad faktem, že neláska k islámu je v ČR natolik všeobecná, nevykořenitelná a setrvalá, že se jí, bohužel, poddávají i oficiální politické struktury státu: „V roce 2019 pokračoval trend normalizace islamofobie, která se zároveň stala součástí hlavního proudu ve veřejném diskurzu, zejména mezi politiky a na sociálních sítích.” A o kus dále: „Odmítání muslimů a uprchlíků splynulo do jakéhosi komplexu projevů nenávisti a nepřátelských proklamací politiků, novinářů, umělců, veřejných osobností a uživatelů sociálních sítí…”

Další pozoruhodností autorčina líčení situace v ČR je velice pohoršený údiv nad tím, že se naši občané svými protimuslimskými názory nejen netají, ale dokonce (!) že se pod ně neváhají i podepisovat plným jménem. A hned uvádí několik odstrašujících příkladů. Tak například po známém případu  znásilnění nezletilé na Litoměřicku černým migrantem, vyhoštěným z Německa, se prý objevovaly (podepsané) reakce: „…otevřeně přirovnávající znásilňující muslimy k opicím a prasatům.” Anebo po loňské střílečce v Chrischurch se třeba objevilo toto: „Jiři Kalvoda z Brna – Žádní muslimové, žádné mešity, žádný problém”.

O stavu sluníčkové mysli poměrně dost vypovídá i další pasáž, věnovaná českému internetu a (pro sluníčka) nepochopitelným informacím, které se na něm objevují: „Zvláště silným rysem islamofobie na internetu je obecně sdílený názor, že západní společnosti jsou zničeny migrací a poddáváním se muslimům a jejich zvyklostem (jídlo, oblékání, polygamie, atd.). Mezi tvrzeními o západoevropských zemích se  uvádí, že muslimové jsou paraziti, pozváni na Západ zkorumpovanými nebo naivními politiky. Což perfektně ladí s bílou supremacistickou konspirační teorií tzv. Velké náhrady.” No uznejte sami, to už ti Češi fakt přehánějí…

Pozici, ze které je stať psána, pak zřejmě nejlépe charakterizuje hodnocení českých medií: „Média se pohybují od rozumně důvěryhodných (např. Aktuálně.cz, DeníkN.cz, , Hlídacípes.org, Neovlivní.cz, revuebabylon.cz, Romea.cz, A2larm.cz a Denikreferendum.cz) až k běžným médiím (např.Česká televize a rozhlas)…”

Autorkou českého příspěvku do sborníku Evropská zpráva o islamofobii za rok 2019 je socioložka Selma Muhič Dizdarevič z Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy. Poté, co vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity v Bělehradě, obhájila doktorskou disertaci na FSV UK v oboru Veřejná a sociální politika, na téma „Imigrační a integrační politiky Evropské unie a České republiky a organizace občanské společnosti v ČR”. Zabývá se občanskou společností, teorií multikulturalismu, sociálním vyloučením a imigrační a integrační politikou.

A pro koho svůj hanopis na „balkánské poměry” v České republice napsala? Tak to je ještě pikantnější. Slavnou Evropskou zprávu o islamofobii za rok 2019 vydala nadace SETA. Což je zkratka z tureckého názvu Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı. V překladu něco jako Nadace pro politický, ekonomický a sociální výzkum. Ovšem pod tímto nic neříkajícím, neutrálním názvem, se skrývá turecká, tvrdě islamistická lobby se sídlem v Ankaře.

Šéfuje tomu jistý Burhanettin Duran. Turecký občan, politolog a autor statí o politickém islámu. O jeho specifickém vztahu k tematice islámu a islamofobie svědčí, mimo jiné, i jeho kritika vyjadřování současné turecké vlády. Přirozeně že z ortodoxně islamistických pozic. Tak třeba skutečnost, že Erdoganova strana po jistou dobu (takticky) používala umírněný „Eurokompatibilní” typ jazyka prý, podle něj, oslabila islámský diskurz v Turecku. I když byl tento „Evropě přizpůsobený” jazyk jen dočasnou strategií politického islámu v mocenském boji proti sekulárnímu zřízení Turecka, přesto prý tato doba „…transformovala identitu politického islámu oslabením jeho islámského slovníku.” Tedy, přeloženo do lidštiny – málo, málo, stále málo islámu. A k tomu až nepochopitelná zdrženlivost Erdoganovy party s jeho tvrdým a nekompromisním prosazováním.

Takže si to shrňme. Globalistická agentka zahraničního původu (a možná i vedení a úkolování) zpracuje za Českou republiku „zprávu” o odmítání islámu a dalších nedostatcích a nešvarech v euro-kolonii. Zpracuje ji pro tureckou, islamistickou agenturu, která ji pak vydá jako objektivní, oficiálně se tvářící zprávu, za celou Únii. Účelem tohoto „aktivního opatření”, jak se kdysi říkalo, je zjevně zvýšit tlak na podvolení i v neposlušných a (dosud) vzdorujících částech budoucího chalífátu.

Smutné je, že si tuhle protičeskou, lidskoprávně-islamistickou agenturu, sami platíme. Na nejrůznějších humanitních fakultách a lidskoprávních studiích, jakož i v neziskovkách, nadacích a poradních orgánech vlády. A že její hlas znamená v Bruselu mnohem víc, než oficiální vyjádření našich orgánů. Ale… nedalo by se na tomhle protinárodním hanopisu najít i něco pozitivního?

Kupodivu dalo. Za prvé – máme tu černé na bílém, že Česká republika stále bojuje. A to až překvapivě dobře. Že jsme zdaleka ještě nerezignovali, a že to s námi globalisti vůbec nemají tak lehké, jak si z počátku mysleli. Za druhé – takovéto zprávy vysílají skvělý signál do zahraničí. Že je tu, krom známé chudoby, pro muslima těžko a nepříjemno. Že si tu zdaleka nemůže dovolit to, co ve Francii či Německu a tak bude lepší, když se ČR vyhne. Za třetí – že tu máme ještě (ke vzteku globalistů), docela slušnou a se západem nesrovnatelnou svobodu. Když se naši lidé neváhají podepisovat své názory plnými jmény, jak autorka rozhořčeně vypichuje. No a konečně za čtvrté – autorka podává poměrně slušný seznam těch „nejzasloužilejších” bojovníků za migraci a islamizaci. Jména jako Rozumek, Faltová, Kalibová… atd. tu najdeme pěkně pohromadě a na talíři, takže snad nezapadnou…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč

Celkem za měsíc: 17 849,00 Kč
Vybráno 50.99%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 125 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (40 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...
52 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)