mvcr
14.6.2018
Kategorie: Společnost

Zpráva ministerstva vnitra ČR: Extrémista Okamura, média a Soros

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

Ponecháme stranou, že české ministerstvo vnitra (MV) pokládá hnutí SPD Tomia Okamury za extrémistické. Je na vedení tohoto hnutí, zda se bude bránit mediálně či žalobou. V případě žaloby bude na soudu, zda přizná, že MV má pravdu a prokáže se, že program SPD obsahuje tak vyhraněné ideologické postoje, že vybočují z ústavních a zákonných norem, vyznačují se prvky netolerance a útočí proti základním demokratickým ústavním principům.

Zvláště to poslední ustanovení je pro prokazování pikantní. Migrační invaze a vynucování si umístění ekonomických migrantů s jejich doživotním zabezpečením na území České republiky, jak prosazuje vedení EU, nepochybně je útokem proti demokratickým ústavním principům. To je také důvod, proč SPD proti této politice vystupuje. Žádná okupace v jakékoliv podobě nemá legitimní demokratickou oporu. Zdá se, že tento fakt autorům zprávy MV poněkud uniká, soudu nepochybně neunikne.

Seriózní média

Zpráva MV kritizuje „kvazi“ mediální projekty za vytváření informačního chaosu a pocitu nedůvěry v demokratické instituce a v seriózní média. (sic!)

Seriózní média? Kdo to prosím je? Která to jsou? Kdo určil kdo je a kdo není tzv. „seriózním“ médiem? Jakou tabulku k takovému tvrzení MV přikládá, podle jakých kritérií a dosaženého poznání byla vytvořena? Jistěže nic takového MV nepředkládá a jde jen o neprokázané, svévolné hodnocení a tvrzení. Velká část rozhodujících médií jsou v soukromých rukou a podnikatelských skupin, které si vzájemně konkurují. Jsou média vlastněná, například předsedou vlády Babišem, podnikatelem Bakalou, podnikatelem Křetínským či vlastníkem televize Barrandov Soukupem, podle MV seriózní či nikoliv? Je Česká televize, která je za své zpravodajství trvale pod kritikou odborníků i laické veřejnosti, oním, podle MV, míněným tzv. „seriózním médiem“? Autoři zprávy se pustili na velmi tenký až neviditelný led. Jejich zpráva, jak se zdá, vykazuje účelové politické hodnocení. K takovému cíli ale nikdo autory z MV nezmocnil.

Soros

Autoři zprávy MV dále píší: „Často bylo skloňováno jméno George Sorose. Personifikaci amerického finančníka do pozice hlavního podporovatele tuzemských ,vlastizrádců´ se podařilo kvazi – mediálním webům úspěšně včlenit do rétoriky extremistických uskupení. Dlouhou dobu tuzemští extremisté ve valné většině Sorosovy aktivity v Evropě vůbec nezmiňovali a lze se domnívat, že o jejich existenci ani nevěděli.“ Už samo tvrzení, co údajní extrémisté vědí či nevědí je troufalé, spekulativní a nemá žádnou oporu v ničem. To, že někdo o něčem zrovna nehovoří, neznamená, že o věci samé nic neví. George Sorose už v devadesátých letech velmi správně vypoklonkoval z Prahy tehdejší premiér Klaus, tato informace je veřejná. Jak hodnotí tohoto „podnikatele“ Velká Británie po Sorosově útoku na britskou libru jsme si také mohli přečíst všichni a psát o Maďarsku, jak tam je jejich původní krajan hodnocen, je evidentně zbytečné. Ostatně maďarský premiér Orbán následoval Václava Klause st. a „podnikatele“ Sorose z Maďarska rychle vypakoval.

Zdá se, že zprávu MV ČR psali jeho úředníci pod pečlivou cenzurou úředníků z EU. Jinak by nemohla být tak zavádějící, nepřesná, svévolná a jako hodnotící v podstatně bezcenná. Za takovouto práci si úředníci MV svůj plat rozhodně nezaslouží.

MLADEKR

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 91 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...