zemanputinmoskva
23.4.2021
Kategorie: Politika

Zpátečka …

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Také máte pocit, že to v posledních dnech vypadalo jako za Stavovského povstání? Prvním a posledním odhodlaným činem tehdy byla ona defenestrace. Vyhodili místodržící z okna, pak si chvíli dopisovali do Vídně s Matyášem, protože se lekli vlastní odvahy a pak, když zjistili, že jsou v tom sami, začali shánět nějakou podporu, která byla malá, maličká. Evropa se tehdy na českou šlechtu vykašlala a teď to vypadá dost podobně. 

Koukněte se od soboty na tiskovky… Jak nám Babiš i Hamáček stárnou před očima. Spustili něco, co je přesahuje, co od první minuty nemají pod kontrolou a od první minuty je všechno špatně. 

Normálně se postupuje tak, že se informují spojenci, připraví se kolektivní postup a pak, koordinovaně a domluveně se jde před veřejnost. Tady to proběhlo odzadu. Šlo se před veřejnost, pak se začala shánět podpora a až nakonec byli informováni spojenci. Člověku se až nechce věřit, že něco tak amatérského mohlo přijít. 

A pak to druhé –  Rusko přistoupilo na paritu personálního obsazení. Prý nebude nikoho dalšího vyhošťovat. V diplomatickém jazyce to znamená, že jsme se nějak domluvili. Rusové to akceptují. Pokud se něco v příštích dnech ještě nezmění, protože právě tohle Putin umí – neunáhlit se, tak mě to nutí zařadit zpátečku. Sakra nepřehlédli jsme něco?  Pojďme si zkusit prokydat následující dvě varianty: 

  • 1. Na ruské akci Vrbětice něco je. 
  • 2. Rusko (téměř) od začátku ví, co se děje a hraje divadlo. 

Nejprve první varianta:

Ne, neříkám, že ruskou účast na Vrběticích  mám za prokázanou. Všechny moje pochyby stále platí. Stále platí, že nejdřív hořelo a pak to vybuchlo. To je neoddiskutovatelné. Ale ruskou odpovědí  jsem donucen zvažovat i variantu, že nějaké ruské prstíčky ve Vrběticích roli hrály. Možná ne tak, jak prezentuje Kundra, ale nějaká ochmatávačka tam být může. Nemusíme vládě automaticky věřit, ale měli bychom si umět připustit i tuto hypotézu.

Ale… Rusko přistoupilo na paritu. Proč sakra? Nemůže to tedy znamenat, že tam fakt něco ruského proběhlo? 

Pokud to tak je, tak výbuch ve Vrběticích ale nebyl ničím proti současné destabilizaci a rozpolcenosti našeho státu. Z tohoto hlediska se Rusům akce  podařila úplně dokonale. Vlastně se tam všichni na vládě řádně střelili do nohy. K tomu je docela reálné, že Rusko nezapomene a vrátí nám to v té nejblbější možné chvíli. Babiš si prohrál volby přesně u těch skupin voličů, které ještě uvažovaly, že ho zvolí. Podařilo se mu jen povzbudit opozici k jeho odstranění. Jestli chtěl vypadat antirusky, tak se mu to moc nepovedlo a stačil na to jeden výrok o útoku na zboží. Babišovi se podařila vzácná věc… poštval proti sobě nejen své odpůrce, ale i své (bývalé) příznivce. 

ČSSD se spolehlivě  nedostane do sněmovny. 

Slavit ovšem může Okamura a nejspíš i Vojta Filip. Babiš jim právě předal solidní část svých voličů. Petr Hampl napsal, že vláda se v tomto sporu nesnaží ničeho dosáhnout. Nesnaží se získat lepší cenu za plyn, slevu na na Dukovany nebo lepší přístup na ruský trh. Dosáhla jenom a jedině poškození ekonomických zájmů České republiky… ale můžeme mít radost alespoň smutnou radost z toho, že si řádně nakáleli i do vlastního hnízda.  

Pomohlo nám k něčemu to vyhošťování? Jsme teď mnohem suverénnější a hrdější země?  Kromě zničených vztahů a ekonomických škod… dosáhli jsme něčeho jiného  než ukázky neschopnosti a nekoordinace? Budou tu ruští agenti působit méně? Bude tu díky této akci méně výbuchů, méně ricinu, méně poštívajících Kundrů a Koudelků?  Pociťuje Putin obdiv k našemu vzdoru? Bude po volbách země méně polarizovaná? Dozvíme se někdy, jak to v těch Vrběticích doopravdy bylo? Budeme více semknutí? Nebo tu máme další celospolečenský příkop? Budou Kolář a Fischer teď spokojení a nebudou dál kalit vodu? Nebo si současný ruský krok neeskalovat konflikt budou všichni vykládat jako slabost a ještě přitvrdí? 

Tolik k tomu, že ve Vrběticích skutečně Čuk a Gek blbnuli. 

A teď ta druhá varianta – že jsme se s Ruskem vlastně docela dobře dohodli a kromě divokého začátku Rusové vlastně hrají spolu se Zemanem a  Babišem divadýlko. Zde odkaz: 

Upozornil mě na to jeden čtenář. Zvažoval jsem, jestli s tím jít ven, protože bych měl zase na talíři, jak bráním Babiše za každou cenu. Berme to ale jako další hypotézu. Co když opravdu hrozila další vládní krize podobná té Nečasovské? Co když byli připraveni novináři a možná i nějaká akce Vidkun? Co když šlo od Babiše skutečně o rychlý, neplánovaný a tím pádem i trochu zmatený protiútok? Respekt už měl článek napsaný. Kdo ví, kdo další by ještě vystoupil s tím, že Zeman, Hamáček a Babiš jsou velezrádci? Tak je Babiš o chvíli předešel.  Udělal tiskovku, vyhostil s velkým humbukem osmnáct diplomatů a pak zvolna po zabezpečených kanálech vysvětlil Rusům, o co doopravdy jde. Nějakým zadním vchodem došel na karlovarský konzulát příslušný Zemanův kámoš a vysvětlil příslušnému člověku, jaká je skutečně situace. 

Teď hrají všichni docela povedené divadýlko a Rusko dokonce “prohrává”. Přistupuje na vzájemnou paritu, což vlastně nic neznamená, protože za měsíc se může navýšit počet našich v Moskvě a všechno bude při starém. 

Ne, neříkám, že to tak je. Ale vysvětlovalo by to tu sobotní naléhavost, vysvětlovalo by to i Zemanovo mlčení, vysvětlovalo by to sobotní hurá akci, vysvětlovalo by to Babišovy pokusy o zmírnění rétoriky pomocí útoku na zboží, vysvětlovalo by to Arenbergerovu noticku, že se Sputnikem není konec, vysvětlovalo by to tu nekoordinaci se spojenci, vysvětlovalo by to celkem dost z toho, co jsme viděli. Zeman by takové akce schopen byl. Babiš asi ne, ale možná mu nic jiného nezbylo a kývnul na Ještěrův nápad.

Ovšem znamenalo by to, že Zeman vyjebal nejen s opozicí a BISkou, ale i s evropskými spojenci. Novináři teď píší o bezprecedentním českém úspěchu, Pajdáček je nový hrdina dne, protože se postavil ruskému medvědovi  a až všichni napíšou dost oslavných článků a zkonstatují ty ochladlé vztahy, tak se pak udělá nějaká cesta do Moskvy, ohlásí se nová přátelská smlouva a restart….  a budeme tam, kde jsme byli. 

Mezitím ovšem musí Babiš ukončit spoustu úřednických pracovních smluv… proč mě bezděky napadají jména jako Fischer, Kolář a Koudelka… Možná bude zapotřebí i zakleknout na pár firem platících Respekt a podobně. 

Tím pádem vlastně ani není po Rosatomu, nebude válka, nebudou ekonomické škody, zůstanou jen škody politické.  Po těch několika paranoidních a válečných dnech by se mi tahle hypotéza líbila tolik, že jí možná dávám víc prostoru než bych musel. 

Měli bychom bedlivě sledovat další Babišovy kroky. Pokud to tak je, musí Bocián brzy s něčím přijít, aby svojí pošramocenou reputaci napravil. Nebo alespoň tiše pracovat v zákulisí a ničit jednu úřednickou a tajnoslužebnou kariéru za druhou.  Stejně tak bychom měli sledovat ruské kroky i kroky našeho Pajdáčka. Pokud se situace rychle uklidní, možná na tom něco bude. 

Je samozřejmě otázkou, jestli Babiš tohle tak jako tak ustojí. Jestli si takovou akcí nekoupil jen trochu odkladu, který už stejně nenapraví a o jeho politickém osudu je už rozhodnuto. 

Dnešní článek je o zařazení zpátečky. O dupnutí na brzdu, o vyvanutí emocí. Koukáme do dalších temných koutů. Možná tam nic není, ale prokydat to musíme. 

 
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 11 583,- Kč
Vybráno 33.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 624 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
67 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)