inkluz2
4.7.2018
Kategorie: Společnost

Zpackaná inkluze

Sdílejte článek:

HELENA VLACHOVÁ

Tohle si snad české školství nezasloužilo. Jednak bývalou ministryni školství Kateřinu Valachovou, jež znala situaci v našem vzdělávání z doby, kdy sama chodila do školy.

 

  • Motto “Především střez a chraň své srdce, vždyť z něho vychází život.” (Přísloví Šalamounova, První sbírka, Nabytí moudrosti, 4.23)

Tohle si snad české školství nezasloužilo. Jednak bývalou ministryni školství Kateřinu Valachovou, jež znala situaci v našem vzdělávání z doby, kdy sama chodila do školy. Jednak si české školství nezasloužilo inkluzi. Protože bývalá ministryně školství Kateřina Valachová není vystudovaným pedagogem, zavedla do školství inkluzi. A tím zasadila další hřebík do rakve našich škol.

Mluvila jsem s absolventkou pedagogické fakulty, která nějaký čas učila na základní škole. Poté, co viděla, jakou další ránu utrpělo české školství zavedením inkluze, rozhodla se, že ze ZŠ odejde a že se tam nikdy nevrátí. Tradiční vyučovací proces, dá-li se tak ještě nazvat situaci po roce 1989, už není o vzdělávání. Inkluze nabořila vyučování natolik, že se žáci nic nemohou naučit, stačí jen, aby byl do třídy včleněn žák, jenž vyžaduje specifické vyučovací postupy a pomůcky, a pak všechno padá. Díky inkluzi se do škol dostávají žáci, kteří trpí závažnou poruchou učení, ale rovněž žáci, kteří trpí poruchou osobnosti. Role učitele již pozbyla jakéhokoli významu, dá se říci, že dnešní učitel dnes nemůže vůbec nic, jeho práva jsou natolik omezená, že v zájmu toho, aby se nedostal do jakéhokoli rozporu s možným obviněním z diskriminace, raději rezignuje a řídí se slovy “Děj se vůle boží.”

Mít ve třídě žáka s poruchou osobnosti, žáka, jenž musí užívat psychofarmaka, není nic záviděníhodného. A nikdy není jisté, zda žák tlumící léky užívá, musí se vždy počítat s tím, že psychicky nemocný žák nějakým způsobem vyučování naruší. Výkřiky v hodinách, agresivita, neschopnost koncentrace, neartikulované skřeky. To vše může být kolorit dnešní české základní školy. Ostatní žáci zůstávají v pozadí, v centru pozornosti je žák, jenž patří do jiné péče. Do speciální školy.

Kdo toto vše může ustát, zřejmě učitelé, kteří ve školství strávili drahnou řádku let a nemají jinou možnost. Mladí učitelé se školám raději vyhnou v obavách, co by se s jejich psychikou stalo, jestliže by tam zůstali. Žádné zvýšení platů nemůže vyřešit situaci, která ve školství nastala.

Sama bych nikdy na základní školu učit nešla. Stačil mi jeden rok, abych viděla, co se na školách děje. Vulgarita, organizovaná lenost a neschopnost vedení. Chce-li dnes ještě někdo učit, pak se jedině musí orientovat na výběrové střední či vysoké školy. jinak učitelství pozbývá jakéhokoli smyslu. Člověk musí v prvé řadě chránit sám sebe, své vlastní zdraví, jež se nedá nikdy zaplatit. I sebevětší zvýšení platů ve školství nepovede k tomu, aby se tam někdo hrnul. A to vše má na svědomí zejména sociální demokracie, která svými ministry napáchala hodně škod v českém školství, které kdysi bývalo špičkou. Dnes tomu už bohužel tak není…

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, ing. Miroslav Bohatý 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 17 709,00 Kč
Vybráno 50.59%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 162 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.