JANDAK
26.5.2020
Kategorie: Politika

Zoufalství ANO aneb politická turistika v praxi

Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA

FLASKAPan Vítězslav Jandák oznámil že na podzim bude v senátních volbách kandidovat jako nestraník za ANO v Jihomoravském kraji. Podívejme se na velice zajímavou a veselou politickou historii pana Jandáka.

Politickou kariéru zahájil jako člen Republikánské Unie. Nutno uznat, že již tenkrát to byla strana poněkud marginální a dnes si na ní asi málokdo vzpomene.  Stejně asi uvažoval i Vítězslav Jandák, protože záhy změnil dres a vstoupil do KDU-ČSL.

Lze předpokládat, že tuto stranu asi nepokládal za dost velkou a proto se stává členem ODS v dobách jejího vládního působení, či spolupůsobení, v rámci Opoziční smlouvy. Bohužel to tam ale na nějak velkého pohlavára nedotáhl.

Proto zřejmě pochopil, že se se svou pravicovou orientací trochu spletl a v roce 2005 se stává ministrem kultury ve vládě Jiřího Paroubka (ČSSD). Tedy obrat o 180°. Asi je mu přeci jen poněkud trapné vstupovat už do své čtvrté politické strany a tak se v roce 2006 nechá zvolit jako nestraník na kandidátce ČSSD do Poslanecké sněmovny. Když byl v roce 2010 a 2013 opětovně do Poslanecké sněmovny zvolen, tak už do ČSSD vstoupil. Vděčnost musí být, že.

Nyní ale prozřel a prohlásil, že ČSSD dělá populistickou politiku a bližší je mu tudíž hnutí ANO. Dodávám osobně, že tam je šance na koryta vyšší než u ČSSD.

Pěkně to na Twitteru okomentoval Vít Rakušan, předseda STAN:

Vítězslav Jandák říkal o svém dřívějším působení, že republikáni byli politické dětství, ODS byla politická puberta a ČSSD je konečně politická dospělost. Jenom nevím, jestli je teď kandidatura za ANO politický důchod nebo už stařecká demence.

V každém případě si jen říkám kam až klesá hnutí ANO když musí nechat kandidovat takovéto figurky. Rozumní lidé brzo prozřeli a odešli (namátkou pánové Komárek nebo Telička) a teď už je to personální zoufalost v podobě loajality, ale bezmozku.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Daniel Kopecký 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Zbyněk Procházka 250,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč

Celkem za měsíc: 6 550,00 Kč
Vybráno 18.71%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 379 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,37 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
43 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.