647884_article_photo_puvodni-pamatnik-legionaru-v-irkutsku_900x
26.5.2020
Kategorie: Historie

Zneužívání padlých k politickému boji je nehoráznost

Sdílejte článek:

LUMÍR NĚMEC

Už jsme si tak nějak zvykli, že politici využívají ke svému zviditelnění cokoliv, co mohou. A čím je politik větší nicka, tím víc se uchyluje k jakékoliv „taškařici“, která zaujme média a posléze i voliče. Pouze si musí udělat jasno na jaké voličské spektrum zacílí a kde mají největší šanci uspět. Vzhledem k blížícím se podzimním volbám aktivita těchto zviditelňovačů nabírá na obrátkách a neštítí se v podstatě ničeho, čím by se mohli zavděčit voličské základně, a doufají, že oni jim to na podzim vrátí a opětovně je pošlou do jejich vyhřátých křesílek na úřadech.

Tyto „aktivisty“ můžeme najít ve všech politických stranách. Pokud na sebe vzájemně hází špínu, tak je mi to celkem fuk. Patří to k politické „kultuře“, a každý kdo do toho jde, musí počítat s tím, že dříve nebo později na něj někdo něco vytáhne. Co mi ovšem vadí, je pokud se k politickému boji využívají historické události a překrucuje se historie. O takové momenty není v posledních týdnech nouze. Začal to Novotný za ODS, který staví pomník vlasovcům, Kolář za TOP 09 zase bourá pomník maršála Koněva. Komunista a Stbák Filip chválí ruskou vládu za to, že nenutí místní úřady v Rusku, aby daly svolení ke stavbě pomníků čs. legionářům.

A jako pomyslnou třešinkou na dortu vidím odstranění americké vlajky v Sokolově. Tato vlajka byla na příkaz vedení města ANO-ČSSD-ODS, odstraněna těsně před začátkem pietního aktu u příležitosti osvobození města a krátce po aktu opět vrácena na místo. Je to absurdní i vzhledem k tomu že Sokolov osvobodila právě americká armáda.

Je mi smutno z toho, když vidím kam až jsou ochotni někteří politici v honbě za hlasy zajít. Vše by mělo mít své hranice. A zneužívání mrtvých k politickému boji je nehoráznost. Vážení, uvědomte si, že bez těch tisíců mrtvých, kteří zde položili své životy při osvobozování Československa byste zde dnes s největší pravděpodobností nebyli ani vy. A je úplně jedno, jestli ti chlapi přišli ze západu nebo z východu. Přišli sem, bojovali a mnozí zde umřeli za naši svobodu. Za tuto svou oběť si zaslouží úctu a díky. A rozhodně si nezaslouží to, aby jejich oběti a jejich památka byla zneužívána k získání vašich koryt.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 655,00 Kč
Vybráno 7.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 455 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 2,82 out of 5)
Loading...
politicon.cz
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.