SLAVIA
19.3.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Zneužívání barvy pleti

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝPražská Slavie postoupila do čtvrtfinále Evropské ligy a můžete fandit kterémukoliv českému týmu, ale v tuto chvíli jí držíme palce asi v dalším kole všichni. Hraje se národní klubový koeficient a sešívky tak bojují i za Spartu a další české týmy. V Glasgow to byl boj, při kterém tekla krev a padala ostrá slova. To se mezi muži stává, jenže od jisté doby je nebezpečné, jste li běloch a něco řeknete černochovi. Ve Velké Británii a USA ještě více. Přitom nemusíte říkat nic závažného, ale od dob smrti grázla Floyda je vše tak nějak jinak.

Zákrok policistů, při kterém zahynul recidivista černé pleti, se probíral všude mnohokrát. Každá lidská smrt je zbytečná, jen někdy ne tolik, jako když se jedná například o dopravní nehodu či neposkytnutou lékařskou péči. Floyd byl bezesporu lump, a i při posledním činu, tedy placení falešnou bankovkou překročil hranice zákona. Musel počítat s možnými následky a vzhledem ke své minulosti i vážnějšími. Navíc po dobu zatýkání dělal problémy, ostatně mnohem větší než nedávno policistou u nás stržení odmítači nošení roušek. Na rozdíl od našich končin se v USA strhla lavina, díky které se někteří černoši považují za utlačované, vzniklo hnutí Black Lives Matter a hysterie se přenesla do velké části světa. A nejvíce do Evropy. Zdá se, že cokoliv za blbost kdekoliv vznikne, skončí to v Evropské unii.

Černoši si začali zvykat na jistá privilegia, kterých se jim začalo dostávat. Poté, co jim někteří psychicky narušení běloši začali dobrovolně líbat jejich zaprášené boty či neumyté nohy, což ostatně udělal i kolaborantský papež František I., spustí černoch povyk častěji než dříve. Stačí mu k tomu delší pohled ze strany bělocha či pár ostrých slov. Pokud jsou vyřčena nahlas a slyší je lidí kolem, nemůže dotčený nic říct, pokud mu to řeknete tak, že není důkaz, můžete to být cosi osobního, nikoliv však týkajícího se příslušnosti k určitému etniku, dotyčný černoch začne vše převracet na vlnu rasismu. Platí to i mezi sportovci. Došlo to dokonce tak daleko, že Edison Cavani z Manchesteru United na sociální síti nazval někoho negritem, což znamená v jeho rodné zemi něco jako černoušku – miláčku, a byl odsouzen k velké pokutě a distanci v zápasech.

Včerejší zápas bylo ,,maso“. Skotský tým hrál často na hraně brutality. Kdyby to bylo ragby, nikdo by se tím nezabýval, protože hráči této hry jsou nejen tvrdí, ale také vědí, do čeho jdou. Fotbalisté to mají trochu jinak, což neznamená, že nesnesou nějakou tu ránu. Drsný zákrok na brankáře Koláře však připomínal spíše zákrok z karate, ovšem s okovanou nohou. Hráči Glasgow dostali dvě červené karty, ale mohly přijít další dvě. Pokud se player Slavie po dalším ze zákroků obořil na některého z protihráčů, prostě to byl okamžik, kdy musely emoce ven. Že to byl zrovna černoch, který byl v tu chvíli po ruce, to už je náhoda. Slávista Kúdela tvrdí, že řekl jednu krátkou větu – You´re fucking guy, ve které nebylo nic rasistického, protistrana tvrdí opak, přestože to slyšet mohl pouze hráč černé pleti Kamaro. Na hřišti se vzápětí strhnula strkanice a po zápasu byl Kúdela dokonce v tunelu k šatnám napaden hráči Glasgow a krvavě zraněn. Trenér skotského týmu a kdysi vynikající hráč Gerrard, který dopustil tvrdou hru svých svěřenců, místo uznání prohry požaduje vyšetřování a tvrdý trest od UEFA pro slávistického hráče. Samotné pozápasové napadení skončilo policejním doprovodem Slavie na letiště, Kúdela se ještě před tím musel podrobit antidopingové zkoušce.

Výše uvedený incident je ukázkou toho, kam jsme se svým poníženým chováním dostali. Kdyby Kúdelovo černý soupeř zařval do očí : ,,Ty zasr.ná bělobo!“ nikdo by se ničím nezabýval, v opačném gardu je vše však považováno za skandál, i když se pravděpodobně nic nestalo. Jenže další incident u šaten ukázal, že ukřivděnost černochů už dávno přešla v agresivitu. Na závěr je třeba říct, že urazit bělocha poukázáním na to tím, že je bílý, asi nelze. My totiž se svou barvou pleti problém nemáme. A pokud se někdo za tu svou stydí, měl by vynadat svým rodičům. Ve Slavii hraje černochů několik, vydělávají si solidní peníze. Jejich bytí tady je pro ně přínosem stejně jako pro pražský klub. Rasismus tak nelze předpokládat u hráče, který je denně s černochy ve styku. Ve Velké Británii si to nastavili jinak, a i hvězda Gerrard se snažil odvést pozornost od toho, že prostě prohráli. Problém není v samotných hráčích, ale v nesmyslném zpolitizování rozdílností mezi národy. A někteří toho zneužívají. Svět se v řitní otvor obrací. Problémem není rasismus, ale přílišný liberalismus. Až sem to dovedli politici a média.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 100,00 Kč
Vybráno 17.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 269 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (48 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
95 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)