coronavirus-iran-_750_x
14.3.2020
Kategorie: Společnost

Znepokojivé známky toho, že Írán záměrně šíří koronavirus

Sdílejte článek:

COM/WIN

Vede Írán džihád prostřednictvím koronaviru?

Nejvyšší vůdce Íránu, ajatolláh Ali Chameneí nedávno nazval koronavirus „požehnáním“. Po Číně se Islámská republika Írán, její spojenec, vyvinula v druhé ohnisko koronaviru a díky lžím a kamufláži vládnoucích mulláhů ho Teherán šíří na zbytek planety.

Íránští představitelé nejprve tvrdili, že jejich země nezažívá krizi kvůli koronaviru a že se nikdo v Íránu nemocí nenakazil. Brzy však unikla informace, která odhalila, že vedoucí íránští představitelé si byli koronaviru v Íránu vědomi, ale rozhodli se utajit pravdu.

Když byl na pár íránských představitelů vyvinut nátlak, aby poskytli informace, uvedli, že jim není dovoleno udávat skutečné počty lidí, kteří byli nakaženi nebo zemřeli.

Vedoucí Univerzity lékařských věd v Qomu, Mohammad Reza Ghadir, například v íránské státní televizi řekl, že ministerstvo zdravotnictví vydalo zákaz sdělovat statistiky ohledně epidemie koronaviru v zemi.

Otázkou je: Snaží se vládnoucí mulláhové koronavirus smysluplně rozšířit do dalších zemí jako formu globálního džihádu? Proč by jinak nazval vrchní ajatolláh koronavirus „požehnáním“?

Íránský režim nejen že odmítá dát veřejnosti nebo mezinárodní komunitě úplný a pravdivý obrázek o epidemii koronaviru, ale také nepodniká žádné nutné kroky a preventivní opatření, aby zabránil epidemii v šíření.

Zatímco se město Qom stalo epicentrem, skrze které je koronavirus přenášen do dalších částí světa, íránský prezident Hassan Rouhani zdůraznil, že vláda nemá v plánu dát toto, a vlastně ani žádné jiné město do karantény.

Kromě toho, přestože si íránští vůdci byli vědomi vysokého počtu lidí nakažených koronavirem, nezastavili lety do jiných zemí.

Webová stránka Eghtesad Online 19. února napsala, že íránští představitelé lživě tvrdili, že pozastavili lety.

Je důležité připomenout veřejnosti, že íránské komerční aerolinky, konkrétně Iran Air a Mahan Air jsou používány pro nezákonnou přepravu zbraní a armádního personálu, včetně členů Íránské revoluční gardy (IRGC), její elitní jednotky Quds a milice Basij. Tyto aerolinky obvykle létají do zemí jako je Sýrie bez ohlášení. Několik zemí, včetně Německa a Francie, zakázalo lety Mahan Air.

Neschopnost zajistit služby

Islámská republika také nedokázala zajistit službu na testování lidí. Mohammad Reza Ghadir potvrdil, že „většina testů byla provedena v Teheránu a Teherán je oznamuje.“

Režim také není schopný provést plné lékařské prohlídky pacientů. Poté, co v nemocnici Kamkar v Qomu někteří lidé zemřeli, řekl zaměstnanec nemocnice:

„Nemůžeme uvést přesnou statistiku, protože jsme měli podezření na úmrtí asi před 10 dny a až před dvěma dny byli všichni pohřbeni bez důkladné prohlídky a je tu velká pravděpodobnost, že byli nakaženi koronavirem.“

Situace už je tak nebezpečná, že někteří členové íránského parlamentu konečně vystoupili a kritizovali teokratickou vládu za to, že nedokázala problém adekvátně řešit.

Ahmad Amirabadi, člen íránského parlamentu, odhalil důležitou informaci, když mluvil se státní zpravodajskou agenturou. Řekl:

„Qomu se nedaří, co se týče šíření koronaviru a myslím si, že vláda v regulaci viru selhala.“

„Zdravotním sestrám chybí vhodné karanténní oblečení a starají se o pacienty se strachem a úzkostí. Mají mnoho problémů a je málo zařízení. Qom má také nedostatek laboratorní výbavy.“

„Je pravda, že musíme zachovat klid, ale neměli bychom sledovat rozsah krize, jako by se nic nestalo… Epidemie koronaviru je v Qomu tři týdny a bylo to bohužel oznámeno pozdě.“

Kamufláže a lži íránských vůdců jsou některé ze skrytých důvodů za šířením koronaviru do dalších zemí. Tím, že nazval koronavirus „požehnáním“, íránský vrchní představitel jak se zdá naznačil, že jeho cílem je rozšířit virus do dalších zemí, především do Izraele a na Západ.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč

Celkem za měsíc: 3 955,00 Kč
Vybráno 11.30%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 341 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 3,29 out of 5)
Loading...
politicon.cz
41 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.