politkorekt
29.1.2020
Kategorie: Společnost

Znáte rozdíl mezi korektností a politickou korektností?

Loading...
Sdílejte článek:

JAN HINK

Je asi stejný, jako mezi aktem a pietním aktem. Místo pravdy se má sdělovat alternativní pravda. Přívlastky zcela mění původní význam slov. Máme tu cenzuru, nebo jen diskriminaci názorové většiny?

Tak mi zase cenzura minulý týden stáhla z hlavní stránky blogů i-dnes článek. Nebyl zřejmě politicky korektní. Korektní ale byl, protože byl napsán upřímně. Politická korektnost není korektnost, stejně jako Hitlerův národní socialismus nebyl socialismus, lidová demokracie nebyla demokracií, alternativní matky nejsou matky a předsudečná nenávist není nenávist. Všechno je spíš obráceně.

Když ne přímo cenzura, tak to byla diskriminace skupiny obyvatel podle názoru, aby Vás, čtenáře, před čtením ochránila. Bohužel podle kodexu se nesmí diskriminovat jen menšiny, takže já s většinovým názorem mám smůlu. No, aspoň že ho nezrušili úplně, takže se na něj sice můžete podívat, ale jen když projevíte zájem vyloženě o mé články. Nadějná čtenost byla sice za půl hodiny stopnuta, ale i tak jsem dostal už i osobní pozitivní reakci. Díky za ni. Je to pro mě motivací, abych na psaní nerezignoval. Pro ochránce té jediné pravdy to přece nedělám.

Dovolil jsem si totiž napsat, že protilidové zákony nelze prosadit demokraticky. Kdo s tím proboha nesouhlasí? Protože se to však děje, a dovolil jsem si je vyjmenovat, tak jsem se dopustil zřejmě “vyvolávání nenávistných nálad”. Že někdo nevolený musí tahat za nitky, aby loutky odhlasovaly něco, co v programu žádné strany nebylo a co většina obyvatel nechce. V citované části kodexu, který mi zaslali mailem, jsem nenašel nic, čeho bych se mohl dopustit, kromě “vyvolání nenávistné nálady” u nositelů autocenzury, kteří pak cítí potřebu zasáhnout. Přitom jsem ani nekritizoval menšiny. Jen jsem vyjadřoval zoufalství nad tím, jak dnešní vládnutí funguje, a cenzura je nástroj, aby to tak fungovalo co nejdéle.

Druhým důvodem byly “nepravdivé nebo neúplné informace”. Umíte si představit článek, ve kterém by byly úplné informace a ještě k tomu pravdivé? Kdo by četl rozsáhlé dílo doplněné odkazy na množství literatury a zdrojů, pochopitelně s vyloučením konspirativních? To by bylo dost nudné, kdyby všichni psali jen ty samé pravdy. Mohli by se jen předhánět v konformitě. Nejsem zvěstovatelem žádné pravdy, jen píšu své názory a chci, aby lidi používali mozek při jejich posuzování. Napsal jsem jen, že zodpovědná osoba, která tahá za nitky, není dohledatelná, že nikdo zodpovědný pod tím není podepsán. Přiznávám, že přesné to nebylo. Bývá tam podepsán nějaký poslanec, často směšná figurka, kterou nelze podezřívat, že by byla ideovým vůdcem. Parlamentní demokracie je prostě institucionalizovaná nezodpovědnost.

Prakticky každý článek může být svévolně zlikvidován, když obsahuje jakoukoli kritiku. Jestliže je něco podezřelého třeba na zadání veřejné zakázky, nemůžete napsat, že jde o podvod, aniž byste riskovali cenzuru. Nemůžete totiž poskytnout úplné informace. Ani kdybyste měli nastudován vyšetřovací spis, protože i ten bude plný lží. Záleží tedy na tom, co kritizujete. Jestli je to nějaká hájená menšina, tak to máte skoro jisté. Prostě vám to mohou smazat a rovněž nebudeme vědět, kdo je za to smazání osobně odpovědný a koho mají vyhodit, pokud bychom se někdy dočkali těžkých pokut udělených za omezování svobody slova. Za administraci byla podepsána nějaká slečna, která je tam možná míň než rok a nemůže ji nikdo vinit.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Jurášek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Zuzana Karlová 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč


Celkem za měsíc: 16 237,78 Kč
Vybráno 46.39%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 997 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.