1-13662946
19.1.2017
Kategorie: Kultura a tipy

Znáte bylinky bojující proti chřipce a nachlazení?

Sdílejte článek:

V zimním období bojujeme často s kašlem, kýcháním a nachlazením. Angíny a chřipky mají rej. Jak se ubránit těmto nemocem? Než zajdete do lékárny pro drahé léky, kapky, prášky a sirupy, vyzkoušejte mnohem levnější způsob pomoci. Bylinky a babské rady nikdy nezklamou. Čaje, odvary a masti uleví od bolesti.

Bylinky a jejich účinky

Voňavé rostlinky si můžete nasbírat na louce i v lese. Pokud nevíte, co sbírat, navštivte obchody se zdravou výživou. Zkušení pracovníci vám přiblíží bylinky a jejich účinky. Vsaďte na odvar z květu černého bezu, který podporuje pocení. Možná jste nevěděli, že snižuje horečku, uvolňuje hleny a mírní kašel. Pokud si nasbíráte květ z černého bezu, lze z něj připravit lahodný sirup, med i chutný nápoj. Když na vás zaútočí kašel a bolest v krku, uvařte si odvar z heřmánku a kloktejte. Heřmánek lékařský se pyšní protizánětlivými, regeneračními a dezinfekčními účinky.

Snadná cesta k uzdravení

Při nachlazení se doporučuje pití čaje s lípou srdčitou, hluchavkou bílou a černým bezem. Tyto bylinky se užívají při onemocnění dýchacích cest. Uvolňují hleny a pomáhají při odkašlávání. Růže šípková zbaví vaše tělo zahlenění. Pití čaje z mateřídoušky se doporučuje při onemocněních horních cest dýchacích. Mateřídouška odežene bolesti hlavy a navodí klidnou atmosféru. Odvar z šalvěje lékařské je vhodný na rýmu, chřipku, nachlazení i angínu. Olej a čaj z máty peprné uvolní ucpaný nos a dýchací cesty. Obsahuje mentol, který poslouží i proti zápachu z úst. Už naše prababičky znaly sílu květů divizny velkokvěté, která se užívá při průduškových onemocněních. Za zmínku stojí jitrocel kopinatý, protože je výborným pomocníkem při odkašlávání. Jitrocel zabírá na astma. Je to přírodní desinfekce. Bylinky a jejich využití nelze opominout. Vždyť příroda je mocná čarodějka!

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 100,00 Kč
Vybráno 17.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 25 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...