1-13662946
19.1.2017
Kategorie: Kultura a tipy

Znáte bylinky bojující proti chřipce a nachlazení?

Sdílejte článek:

V zimním období bojujeme často s kašlem, kýcháním a nachlazením. Angíny a chřipky mají rej. Jak se ubránit těmto nemocem? Než zajdete do lékárny pro drahé léky, kapky, prášky a sirupy, vyzkoušejte mnohem levnější způsob pomoci. Bylinky a babské rady nikdy nezklamou. Čaje, odvary a masti uleví od bolesti.

Bylinky a jejich účinky

Voňavé rostlinky si můžete nasbírat na louce i v lese. Pokud nevíte, co sbírat, navštivte obchody se zdravou výživou. Zkušení pracovníci vám přiblíží bylinky a jejich účinky. Vsaďte na odvar z květu černého bezu, který podporuje pocení. Možná jste nevěděli, že snižuje horečku, uvolňuje hleny a mírní kašel. Pokud si nasbíráte květ z černého bezu, lze z něj připravit lahodný sirup, med i chutný nápoj. Když na vás zaútočí kašel a bolest v krku, uvařte si odvar z heřmánku a kloktejte. Heřmánek lékařský se pyšní protizánětlivými, regeneračními a dezinfekčními účinky.

Snadná cesta k uzdravení

Při nachlazení se doporučuje pití čaje s lípou srdčitou, hluchavkou bílou a černým bezem. Tyto bylinky se užívají při onemocnění dýchacích cest. Uvolňují hleny a pomáhají při odkašlávání. Růže šípková zbaví vaše tělo zahlenění. Pití čaje z mateřídoušky se doporučuje při onemocněních horních cest dýchacích. Mateřídouška odežene bolesti hlavy a navodí klidnou atmosféru. Odvar z šalvěje lékařské je vhodný na rýmu, chřipku, nachlazení i angínu. Olej a čaj z máty peprné uvolní ucpaný nos a dýchací cesty. Obsahuje mentol, který poslouží i proti zápachu z úst. Už naše prababičky znaly sílu květů divizny velkokvěté, která se užívá při průduškových onemocněních. Za zmínku stojí jitrocel kopinatý, protože je výborným pomocníkem při odkašlávání. Jitrocel zabírá na astma. Je to přírodní desinfekce. Bylinky a jejich využití nelze opominout. Vždyť příroda je mocná čarodějka!

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 751,44 Kč (30 eur)

Celkem za měsíc: 5 156,44 Kč
Vybráno 14.73%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.