world-cup-3387643_960_720
6.6.2018
Kategorie: Humor

Známe výherce finanční loterie ve fotbalu: Pelta, Berbr, Mynář

Sdílejte článek:

STRACH

Devadesátá minuta. Na novém hřišti v Osvětimanech proti sobě stojí hráči TJ Drůbežárny Nedachlebice a TJ Hradní kancelář prezidenta Osvětimany. Stav 0:0. Osvětimany nutně potřebují vyhrát, aby se dostaly do boje o Ligu mistrů. Devadesátá minuta končí a rozhodčí ukazuje, že bude nastavovat půl hodiny. Konečně se jeden z hráčů Osvětiman dostává na polovinu soupeře a míří k brance. Osm metrů před velkým vápnem na něj křikem upozorňuje brankář. Hráč Osvětiman padá úlekem. Rozhodčí nařizuje tři penalty a zároveň vykazuje brankáře z hřiště. Napínavá exekuce nakonec přináší aspoň jeden gól a hráči slaví s diváky. A jednu velkou úklonu věnují i VIP salónku, kde celý zápas sledoval usmívající se hradní kancléř Mynář.

A má důvod se usmívat. Fotbalový klub z jeho vesnice má na účtu kromě čerstvé branky také rekordní sumu peněz, kterou obdržel od Fotbalové asociace ČR.My jsme ty peníze ani nechtěli. To se musíte zeptat těch, co nám je poslali,“ směje se Mynář a nechává novináře vykázat ochrankou za plot hřiště. Tam už postávají smutní hráči TJ Drůbežárny Nedachlebice. Když se od novinářů dozvídají, kolik peněz jejich soupeř od FAČR získal, kroutí nechápavě hlavou. „My dostaneme pár tisícovek, tak akorát na rozhodčí. Když si představím, kolik ten musel za dnešní zápas inkasovat,“ přemýšlí nahlas trenér Nedachlebic Franta Kohout a závistivě sleduje dnešního sudího, který právě opouští brány hřiště ve stříbrném jaguáru.

Starosta Osvětiman a zároveň místopředseda TJ Osvětiman Berka má jasno.Prostě máme štěstí. Vy za vším hned hledáte Mynáře. Je to normální občan. Jako já tady, nebo vy ve své obci, nebo Krejčíř v Černošicích. On jen zajel za Peltou, požádal, inkasoval, my řádně vyúčtovali. V tomhle vlastně ani žádná korupce být nemusela,“ raduje se starosta ze svého objevu.

Odkud se peníze vzaly? V roce 2016 se naposledy porcovalo 100 miliónů jako příjem z loterií. Peníze měly jít na podporu mládeže a rozděloval je přímo Pelta každou sobotu dopoledne u sebe doma. „Jo to byly časy,“ vzpomíná Peltův soused. „Jezdily tady celé delegace, předávaly se dary, hrála muzika. A Mirek byl uznalý. Když toho bylo moc, hodil nám něco přes plot. Někdy půlku prasete, někdy celou striptérku.“ S tím v zásadě souhlasí i mluvčí FAČR Michal Jurman: „Vzhledem k tomu, že Miroslav Pelta sedí ve vazbě a FAČR je stále obviněná právnická osoba, doporučili nám naši právní zástupci už nic neporcovat, žádné peníze nebrat a většinu striptérek vrátit. A hlavně o ničem nemluvit!

Nicméně po dalším přemlouvání mluvčí Jurman svolil a pod neurčitým příslibem anonymity popsal, jak to chodilo:Každý z 11 členů výkonného výboru dostal určitou sumu a s tou si mohl dělat, co chtěl. Žádná pravidla neexistovala. I přesto se ovšem stávalo, že některé peníze šly opravdu do fotbalu.“ Po dalším dotazu Jurman se smíchem upřesňuje: „Ne, na mládež asi nešlo nic. Možná sem tam na nějaké mládežnice.

Kam tedy ty peníze šly? Většina majitelů klubu totiž tvrdí, že nedostali ani korunu. Podle tajných dokumentů nejvíc peněz dostal Plzeňský fotbalový kraj, který vede fotbalový kmotr Berbr. Ten to nepopírá a v krátké SMS napsal, že peníze šly na zajištění mistrovství Evropy žen a na rekonstrukci stadionu v Čmelákovicích. Bohužel se ukázalo, že v té době se žádné mistrovství žen nekonalo a stadion v Čmelákovicích také neexistuje. Vlastně se ukázalo, že neexistuje ani obec Čmelákovice, čemuž se divili hlavně ostatní majitelé klubů, neboť jim o této vesnici Berbr tvrdil, že potřebuje největší dotace, protože v ní hodlá postavit světový fotbalový klub a peníze tam sype už deset let.

Z celého porcování loterijních peněz tak zbyla jen další nepříjemná pachuť zvětralého piva v poloprázdném kelímku u stánku vedle VIP zóny na hřišti v Osvětimanech.Řeknu to na rovinu. My otočíme každou korunu, než ji strčíme rozhodčímu a pak se dozvíme, že tady má někdo takhle nafouklej polštář,“ stěžuje si šéf jihočeského fotbalu Jílek. Poslal dokonce Berbrovi žádost o schůzku všech krajských šéfů fotbalu. Berbr mu kupodivu vyhověl. Setkání by mělo proběhnout příští měsíc. Ve VIP salónku na stadionu v Čmelákovicích.

ZDROJ: strach.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2019: *****

Ladislav Matoušek 100,- Kč, Miroslav Hlousek 100,- Kč, Richard Kovaříček 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Milan Zelina 200,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Roman Vašíček 2000,- Kč, Pavel Šubrt 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 400,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiřina Gyárfásová 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Bohumil Loucký 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ludmila Karská 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Milan Tahovský 1001,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. František Žmolil 1000,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Petra Rohlíčková 400,- Kč, Pavel Šána 200,- Kč, Nezn. dárce 220,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Mužík 2000,- Kč, Jana Pejosová 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Petr Šantrůček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- + 350,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Miroslav Meder 350,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Marie Svajdová 200,- Kč, Olga Petrová 1000,- Kč, Phar. Lubomír Vylíčil 2000,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč

Celkem za měsíc: 24 687,00 Kč
Vybráno 70.53%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 19 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 4,20 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
3 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.