Vzpomínaná neteř mi vše předvedla na hroznovém víně – vložila objemný hrozen, zvážila a s klidem Čecha přidala další. Na mé zoufalé zasyčení se ke mě otočila a prohlásila se škodolibým úsměvem: „Ty blbý Němce ani nenapadne, že by si tohle někdo dovolil. A pokladní? Ta nesmí reagovat. Za prvé to nezná a za další, kdyby ječela neoprávněně, tak letí. A to si neriskne, že“? bylo vysvětleno. Já byl na tý kase červenej až na prd…! Samozřejmě to prošlo bez skandálu a neteř se přiznala, že takto nakupuje častěji. Holt původ nezapře.

Učíme se? Jak mi sdělila kamarádka, která dělá pokladní v dalším marketu, tahle „vychytávka“ funguje u nás dávno a pokladní mají školení jak kontrolovat. Když si vyberu kvalitní odrůdu jablek a na váze namáčknu nejlevnější padavky, určitě poznají. Jenomže čeští filutové také nezahálejí – viz antré paní seniorky. Nezávidím pokladním, musí to být na palici. Některé řetězce mají zaměstnanou osobu, která váží kvalifikovaně a pro jistotu sáček zacvaknou sponkou či zaváží pořádným uzlem. Jejich zaměstnávání se, při české mentalitě, určitě vyplatí. Fakt nechápu, kam jsme s tou „poctivostí“ a morálkou došli.

Ta paní určitě nestrádala. Tak proč krade??

Hlavně mi nepište, že jsem měl pokladní nebo někoho z personálu upozornit. Zas tak “dobrej” nejsem. Uf, tak jsem si zde alespoň ulevil. Šťastný rok 2015 přeji.