fabric-3506846_1280
23.11.2018
Kategorie: Kultura a tipy

Změňte váš domov k nepoznání

Sdílejte článek:

Změnit to, jak náš domov vypadá, nemusí nutně znamenat nákladnou rekonstrukci nebo kompletní výměnu nábytku. Někdy stačí drobnosti a hned je celkový dojem úplně jiný. Jak tedy jednoduše změnit svůj domov?

Nezapomenutelný bytový textil

Některé věci kolem sebe ani nevnímáme, přitom je používáme denně. Polštářky s ornamenty na sedačce, strakatá deka na gauči pro zahřátí u televize, závěsy neurčité barvy a další bytový textil, který spíše jen používáme, než se jím těšíme. Zde se dá se změnou začít, tedy podívat se kolem sebe a najít vše, co by šlo sladit do jedné barvy a vytvářet tak jednolitý vzhled celého interiéru, který ještě umocníte různými dekoracemi. Výběr barvy je důležitý a samozřejmě by měl ladit s výmalbou stěn nebo nábytkem. K tmavému zvolte světlé dekorace, ke světlému a světlým zdím si můžete dovolit výrazné i tmavé barvy.

I koupelnový textil dodá styl

Stejné je to i v koupelně. Sice si můžete říct, že tam tolik času netrávíte, přesto je ale koupelna kromě rychlého vyčištění zubů a večerní sprchy určena i k relaxaci a proto bychom se v ní měli cítit dobře. Rozbít obklady a pořídit jiné je sice řešení, levněji a jednodušeji vás ale vyjde vyměnit koupelnový textil a vše opět sladit do jedné barvy. Podložky před vanu, ručníky i žínky mohou být v jedné barvě, nebo se navzájem doplňovat stejným dekorem nebo motivem. Velmi oblíbené jsou v poslední době antické tvary s nádechem atmosféry lázní starověkého Říma nebo nadčasová levandule, kterou můžete podpořit i kosmetikou ve stejné vůni.

Kuchyňský textil hraje prim

V moderních bytech a domech je kuchyně často součástí obývacího pokoje a tak je vhodné i zde sladit barvy a doplňky, navíc s ohledem na barevnost obýváku. Pokud máte prostory oddělené, máte volnější ruce a kuchyně může být jakkoli barevná. Opět pomůže kuchyňský textil, vyměňte ubrus a utěrky, opticky velkou změnou jsou i sedáky na židlích a viditelně umístěné chňapky. I těchto pár věcí, které spolu budou sladěné, dokáže celkovým dojmem zázraky a kuchyně bude hned vypadat jinak.

Hrát si s barvami a doplňky je jednoduché a zábavné, navíc když se daná barva omrzí, jednoduše ji vyměníte za jinou. Při malování stěn nebo výrazné barvě nábytku už změna tak jednoduchá není, proto si svůj domov vybavte drobnostmi, které k sobě patří a vytváří sladěný design.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 22 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...