zemanbabisch
24.9.2019
Kategorie: Politika

Změna názoru

Sdílejte článek:

FRANTIŠEK SCHILDBERGER

Co se to u nás vlastně děje? Obtížně se k tomu, co se odehrává v nejvyšších patrech moci, zaujímá stanovisko, obtížně se to sleduje – a člověk se brání nahlas vyslovit závěry, které z uveřejňovaných skutečností docela logicky plynou. Především ten, že totálně zkorumpované jsou už i ty orgány, ve kterých ještě včera viděl jakousi záruku boje proti korupci.

Máme před sebou desítky stran odůvodnění neodůvodnitelného. Po takovémto zdůvodnění a vysvětlení jsme sice volali, ale vlastně taky jen z bezradnosti. A mohli jsme čekat to, co se stalo, totiž že když bude dokument pana státního zástupce ležet na stole před námi, nic nového se z něj nedozvíme (a nejen proto, že polovina elaborátu je začerněná, někdy tak komicky, že stejně poznáme, čí slova se citují – ale jinde jsou černočerné celé stránky).
.
Především jsme se nedočetli odpověď na otázku, která je zcela klíčová, totiž jak mohly odpovědné a profesionální orgány cosi čtyři roky vyšetřovat coby trestný čin, aniž by si přitom všimly, že – aspoň podle nyní zaujatého stanoviska – trestný čin se nestal a ani se stát nemohl. Někdo možná čekal, že si přečte o jakémsi faktu, který se právě teď zcela nečekaně objevil a vedl ke změně „právního názoru“ (musím to psát v uvozovkách) pana státního zástupce a jeho nadřízeného – ale nic takového v tom papíru není (ledaže by to tam bylo, jenže začerněné…). Takže musíme – rádi neradi – učinit jediný možný logický závěr, totiž že ke změně „právního názoru“ vedlo cosi jiného – cosi jiného, než cokoli, co mohlo vyplynout z vyšetřování.
.
Prezident republiky o změně „názoru“ věděl, ještě než byla vyhlášena; to posiluje podezření, že veřejně známá část dění není podstatná, že to rozhodující se odehrává kdesi v zákulisí; v zákulisí tak hlubokém a temném, jak scéna z muzikálu Fantom opery…
.
Zdá se, že nejvyšší státní zástupce a jmenovec pana prezidenta se v tomto zákulisí nepohybuje. Jinak by mu prezident přece nevzkazoval (i s rizikem, že v očích aspoň některých svých spoluobčanů se takovým vyhlášením ještě víc zesměšní), aby se neobtěžoval, že pokud by snad vrátil stíhání Andreje Babiše a jeho spolupracovníků a příbuzných zase do hry, on použije své pravomoci a všechny je omilostní.
.
Nicméně uvidíme. Bylo by jistě krásné (ale zní to už jen jako nějaký „právní sen“), kdyby nejvyšší státní zástupce obnovil stíhání, prezident sice stíhané omilostni, ale ti milost odmítli a proběhl by soud…
Soud – snad nezávislý.
.
Autor: František Schildberger
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 205,00 Kč
Vybráno 37.72%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 687 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 2,57 out of 5)
Loading...
politicon.cz
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.