elektrina
24.10.2021
Kategorie: Ekonomika

Zloděj se jmenuje EU

Sdílejte článek:

MILENA DOUŠKOVÁ

Když nastal první krach dodatele plynu postavili se mi uši jak koni, zastříhala jsem a čekala jsem kdy to dopadne jak těžký hamr na hlavy nás všech. Teda pokud berete kolem 100 000,-Kč. pak vás cena plynu určitě nezabije. Možná naštve, protože si odřeknete jednu z dovolených, ale takových nás moc není.

Jednoduché počty. Pokud platíte kolem 3 000,-Kč, tak si to znásobte 3x až 4x a dostanete výměr zálohy od Innogy. Že to není možné? Ale je. Ten kdo byl u u zkrachovalé Bohemia Energy dostal se automaticky s plynem pod Innogy a vzápětí byl velmi nemile překvapen. jako důkaz předkládám nově vyměřenou měsíční zálohu mé kamarádky. Předtím tímto zku.veným výměrem platila 3 200,-Kč a nově má platit 14 520,-Kč. No není to krása? Tolik nemá ani příjem. Má jedinou možnost, vrátit se k topení kamny a do nich dřevo jak za stara. Ovšem, takových postižených jsou statisíce. Klienti zkrachovalé Bohemia Energy platí nové zálohy za plyn až čtyřikrát vyšší, protože spadli k takzvanému dodavateli poslední instance, kde mohou zůstat pouze půl roku.

U Bohemky bylo skoro 1 000 000 domácností. To je opravdu velká síla a být nimi, podám žalobu na stát, protože od toho je máme, aby se nemohlo stát, že dáme celý svůj měsíční příjem za plyn a nezbude nám ani na suchý chleba. Tento stav je neudržitelný a věřte mi, že těm nahoře je to jedno. Je o vás a na vás.

Budeme topit vším, co nám padne pod ruku a ekologie bude jen pro bohaté. Bez vánočních dárků budou děti Simony Tomášové ze Semil. Kvůli krachu Bohemia Energy spadla k takzvanému dodavateli poslední instance (DPI), který jí trojnásobně zvedl zálohy na elektřinu. A mladá maminka na ně nemá. Místo záloh 7,5 tisíce po nás chce ČEZ zálohu na říjen 20,5 tisíce. Už si zařizuju novou stálou smlouvu, kde to bude činit v uvozovkách jenom 11 tisíc, ale i tak počítám, že říjen a listopad finančně nedám, vánoční dárky nebude z čeho nakoupit, stěžuje se devětadvacetiletá matka tří dětí. Ještě by mohli opět zavřít školy a mám místo v Bohnicích zajištěné, hořce dodává. Do systému DPI spadlo v říjnu milion odběrných míst v Česku.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč, Gabriela Kolomazníková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 000,00 Kč
Vybráno 42.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 126 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...
66 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)