globsocial
18.3.2021
Kategorie: Historie

Zločiny komunismu

Sdílejte článek:

HR

Myšlenka komunismu je obecně pokládána za lákavou. Mnohdy se k ní hlásili a stále hlásí i rozumní lidé. Takže kde je s komunismem vlastně problém.

 

Samotná ideologie komunismu mluví o třídním boji a revoluci, které v sobě implicitně zahrnují násilí k přechodu k jinému režimu. Pak by měl nastat mír a doba spokojenosti a rovnosti. Jenže tady přichází opravdový problém a to, že myšlenka komunismu není pro lidskou rasu realizovatelná. Svět se o tom již mnohokrát přesvědčil a bohužel se pravděpodobně bude přesvědčovat dále. Jeden z nejvýznamnějších ekonomů a sociologů levicového spektra Immanuel Wallerstein se vyjádřil v tom smyslu, že komunismus jako politické zřízení selhal naprosto všude. V každém případě, kdy se dostal takový režim k moci, tak selhal. Pokud je toto schopna říct taková levicová autorita, jakou Wallerstein je, pak bychom si i my ostatní měli uvědomit, že hodně věcí není v pořádku. Problémem komunismu je fakt, že takový režim vždy sklouzne k naprosto autoritářskému zřízení a i přes proklamovanou rovnost jsou si rovni jen ti, kteří bez výhrad souhlasí a jsou si rovni jen mezi sebou a vše řídí „ti“ nahoře. Místo rovnosti pak přichází krveprolití. Místo svobody přichází restrikce. A místo prosperity chudoba a zaostalost.

Ačkoliv se přesná čísla nedají už nikdy určit, tak se počet obětí nacismu odhaduje kolem 40 000 000 lidských životů. To je naprosto nepředstavitelné číslo. Čtyři České republiky vyhlazeny kompletně až do posledního člověka. Propagace nacismu je u nás samozřejmě zakázána a je to trestný čin. Jenže počty obětí komunismu se odhadují v rozmezí od 80 000 000 až ke 100 000 000. Sto milionů lidí zemřelo kvůli tomu, že zde existovalo přesvědčení, že komunismus je dobrá a správná volba. S podivem je, že zatímco nacismus je u nás zakázán, tak komunisté jsou třetí nejsilnější parlamentní stranou. Tento problém je hlavně v mysli lidí. Stále mnoho občanů České republiky věří, že komunismus je ta správná volba. Neznají totiž kontext a pravděpodobně se o něj ani nezajímají. Faktem ovšem zůstává, že co do počtu obětí, je komunismus až dvojnásobně hrůzný co nacismus.

Jak již bylo řečeno, tak komunismus selhal ve všech případech, kdy se stal dominantním politickým zřízením a přes to jej stále zkoušíme a stále se k němu otáčíme.  Naším cílem má být absolutní zavržení této myšlenky a jakékoliv její aplikace. Pokud si představíme lidstvo jako malé dítě a komunismus jako onu známou rozžhavenou plotnu, pak se nám nabízí zajímavá ilustrace. Dítě (potažmo lidstvo) má už ruku propálenou až na kost a stejně znovu jde a znovu přiloží ruku na plotnu, jen aby se opravdu ujistilo, že jej opět spálí. A vždy a znovu bude plotna pálit hrozivě a bezchybně.

Je nemožné si představit 100 000 000 příběhů smrtí. Jenže tím zločiny komunismu a jeho zrůdnost zdaleka nekončí. Ne všechny oběti komunismu zemřeli. Mnozí „jen“ strávili celý život v pracovních táborech, ve vězeních, byli mučeni, podléhali dennímu teroru, sledování, žili v konstantním strachu. Každá ze stamilionů obětí měla svou rodinu, přátelé, kteří truchlili za smrt svých blízkých a přes to je u nás v ČR stále sta tisíce lidí, kteří si říkají, že komunisté jsou záchrana. Můžeme se modlit, aby tento názor zanikl v hlubinách dějin a zůstal jen v učebnicích. Bohužel momentálně tomu tak není a pro to je nutné dělat všechno pro to, aby se dějiny znovu už nikdy neopakovaly. Aspoň ne u nás.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 17 966,00 Kč
Vybráno 51.33%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 840 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...
53 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)