doprava
24.1.2018
Kategorie: Společnost

Zločinci na dopravních úřadech

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

IN

V minulosti jsme se již několikrát zabývali nekompetentností úředníků stojících za tvořením překážek dopravního provozu. Systematické komplikování pohybu motorových vozidel s odvoláváním se na snižování jeho hustoty, na zvyšování bezpečnosti chodců, snižování emisí je pouze demonstrací síly. Samozřejmě to vše postrádá naprosto logiku. Tu však nelze hledat tam, kde sedí aktivisté, Zelení a ekoteroristé. Je až s podivem, kam se tito lidé dokážou dostat. Jejich řádění tak neunikne většina městských aglomerací, ale dokážou škodit i mimo ně.

Každý retardér znamená nejen přibrzdění, ale i další rozjezd, takže snižování emisí je opravdu  nemožné. K snížení rychlosti sice v daném místě dojde, může se ale také stát, že si řidič například v horším počasí všimne umělé překážky příliš pozdě a při snaze něco s tím na poslední chvíli udělat je vystaven on a ti, které měl retardér ochránit, tedy chodci, nebezpečí havárie. Zvláště, když se některé modely postupně rozpadávají a vytváří doslova past na řidiče. To hovoříme o menších překážkách. Bohužel si někteří starostové své pravomoce vysvětlují po svém a na některých místech vznikají prahy připomínající skokanské můstky a svou výškou a nájezdovým úhlem porušují směrnice a zákony. Poznáte je většinou podle skvrn od oleje vyteklého z poškozených olejových van. Řeči o tom, že řidič nepřizpůsobil rychlost, jsou známkou úřednické arogance.

České silnice jsou v dezolátním stavu. Naše kanály drtí disky vozidel, pneumatiky jsou plné boulí a defektů, životnost tlumičů je kratší, než by byla při jízdě po kvalitním povrchu. Ostrůvky s vysokými obrubníky, které mají bránit chodce, se stávají místy, kde se tvoří kolony, následuje nesmyslné zužování do jednoho pruhu, vytváření nepoužívaných cyklostezek vedoucích odnikud nikam. Děr a výmolů, do kterých se schová celé kolo a občas tam i zůstane, je tolik, že se jízda často mění ve skutečný slalom. Jezdit svižně už téměř nelze, přestože pár krásných silniček ještě existuje. Jenže na nich stojí policista s radarem a dělá vše proto, aby Vám vysvětlil, že mít auto už dávno nemá být zábava.

Posledním počinem úředníků je nový vynález. Pohyblivý práh, který při překročení rychlosti povyskočí o 6cm a vytvoří ostrou překážku, má být trestem za Vaši nepozornost. Šest centimetrů je pro nízkoprofilové pneumatiky smrtících, dvacetipalcová kola umřou. Ale i ostatní rozměry dojdou k újmě, která bude stát v nápravě i desetitisíce korun. K tomu lze počítat s uraženými spojlery u supersportů, poškození náprav a nakonec opět další riziko možné nehody. Co to bude znamenat pro motorkáře, není třeba ani domýšlet. První instalace této pasti na mamuty se chystá v Branišovicích na Moravě. Je otázkou času, kdy se někdo skutečně naštve a po nalití několika litrů benzínu do zařízení přiloží sirku a třímilionovou atrakci podpálí.

Mysl některých lidí tvořících dopravní předpisy je značně vyšinutá. Jejich činnost hraničí opravdu s demencí. A kriminalitou. Dejte moc blbům a oni ji použijí tak, že to nepochopíte. Výchova řidičů spěje k tomu, že to ani řidiči už nejsou. Ještě řečnická otázka. Jmenuje se to retardéry proto, že je vymýšlí retardovaní? Dávejte na sebe pozor.

 

Autor: inadhled.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč

Celkem za měsíc: 4 273,00 Kč
Vybráno 12.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.