duchod617
26.12.2019
Kategorie: Ekonomika

Zlo současného důchodového systému

Sdílejte článek:

JAN SOVA

Povinný průběžný důchodový systém je velké zlo, které staví otce proti synovi a připravuje člověka o lidskou důstojnost. Shrnul jsem nejhorší dopady tohoto systému do článku.

Povinný průběžný důchodový systém považuji za jedno z největších zel současnosti. Z tohoto systému se nelze vyvázat a to až do tzv. důchodového věku, jehož výši stanovuje stát (parlament) prostřednictvím zákonů.

Rád bych zde shrnul nejhorší dopady průběžného důchodového systému, které jsem schopen aktuálně dohlédnout.

  1. Ekonomicky aktivní občan je průběžný důchodovým systémem vydaněn natolik, že si nemůže vytvářet vlastní finanční rezervu a investovat ji.
  2. Systém staví jednu generaci proti druhé. Vydaněná generace seniorů, kteří nedostali příležitost si na důchod naspořit vlastní prostředky (nebo ještě lépe: čerpat pasivní příjem ze svých investic) si teď tyto prostředky musí politicky obstarat vydaněním mladší, pracující generace. A jde jim při tom doslova o život, protože přestože jsou stále početnější skupinou (nebo snad právě proto), jsou a budou vymýšleny (chytré) způsoby, jak jim čerpání důchodu zkrátit. Ostatně legalizace eutanázie už klepe na dveře. Otec zde stojí proti synovi.
  3. Státy inkasované peníze na důchodové pojištění nikam neinvestují a financují z nich své vlastní provozní problémy. Neexistují tedy aktiva, ze kterých by mohl stát důchody vyplácet a čerpač důchodového pojištění se musí spolehnout na vydanění ekonomicky aktivního obyvatelstva.
  4. V důsledku vydanění mají ekonomicky aktivní lidé méně dětí a to prohlubuje problém se stárnoucí populací a v důsledku i ke zhroucení důchodového systému v této podobě. Vlády států si to uvědomují a snaží se tuto situaci řešit přílivem ekonomicky aktivních obyvatel ze zahraničí (imigrace), to se jí ale nedaří… jak moc se jí to nedaří, to tady raději ani nebudu rozepisovat.
  5. Velké množství peněz, které státem protečou vedou k jeho posílení a tím i plýtvání, korupci a nárůstu zničující byrokracie.
  6. Průběžný důchodový systém je tak výhodný, že jej musí lidé platit povinně, jinak nastoupí exekutoři s případným doprovodem policistů (pomáhat a chránit).

Celá bizarnost tohoto systému je odkládání daňové smrti u dávno zemřelých (a pohřbených) občanů, kteří ale státu dluží na důchodovém pojištění. Je jisté, že ho nečerpali a čerpat už nebudou moci, ale doplatit ho dědici musí.

Domnívám se, že v brzké době bude zavedena (nejen) v mnoha zemích Evropské unie eutanázie a v dohledné době pak bude vyvíjen tlak na “důchodce” a “čerpače” (už se těším, až se toto označení “čerpač” vžije) jiných sociálních pojištění, aby uvědoměle soudružsky tuto eutanazii podstoupili, pokud jsou k tomu vhodné indicie, tj. například “vysoký” věk (65+), onemocnění nákladné na léčbu apod. Nedomnívám se, že by tento náš socialismus dospěl až do fáze německého Hitlerovského socialismu, ale jisté společné prvky se zde mohou začít objevovat.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Petr Zavadil 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Libuše Urubková 400,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč

Celkem za měsíc: 6 536,00 Kč
Vybráno 18.67%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 719 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 3,76 out of 5)
Loading...
loading...
189 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.