20.12.2012
Kategorie: Politika

Zlikviduje socialistický parasitismus svoje hostitele?

Sdílejte článek:

Jak dlouho ještě bude muset populistická politická vrchnost šikanovat a brutálně ožebračovat svoje schopné a pracovité občany než těmto konečně dojde trpělivost a vezmou spravedlnost do vlastních rukou? Jak dlouho bude muset český živnostník, majitel firmy či pracující zaměstnanec platit životní nadstandard jemu státem přidělenému nepřizpůsobivému spoluobčanu, který od vychození speciální školy leží doma na otomanu nebo prohrává “socialistické” dávky na blikajícím stroji štěstí?

Jak dlouho ještě bude ta samá skupina lidí platit tisíce zbytečných úředníků, jejichž teplá místa ve státní správě byla vymyšlena jen jako voličská základna vládnoucích politických stran? Jak dlouho si ještě necháme kálet na hlavu řečmi o boji s korupcí, když každý den kolem sebe vidíme pravý opak? Jak dlouho ještě bude německý, ba co víc, i chudý slovenský plátce daně přispívat na čtrnáctý plat řeckého obchodníka s iluzemi, příplatek za přenášení šanonů do poschodí jeho kolegy či sociální dávku za neuskutečněné manželství jeho dcery? Jak dlouho si ještě bude moci celá Evropa půjčovat popřípadě tisknout či vymýšlet virtuální inflační peníze na splácení svých dluhů, když i přes dramaticky našponované daňové sazby není schopna vytvořit rozpočtový přebytek?

  

“Nasrat, jó, nasrat!” chtělo by se zpívat s Karlem Krylem všem novodobým papalášům, pokud by byl za současné situace ke zpěvu důvod. Bohužel moc není. Vládnoucí byrokratická oligarchie vytvořila tak nepřehlednou džungli zákonů na legální okrádání vlastního produktivního obyvatelstva, že to nemá v dějinách obdoby, pokud pomineme bolševickou specialitu s ukradením všeho všem zvanou znárodnění.

 

V současné době jsme však k naplnění utopistických myšlenek komunistických pomatených fantastů, kteří si představovali, že každý odevzdá svůj výdělek na společnou hromadu, ze které bude vyšší mocí posvěcený jedinec rozdělovat každému dle jeho potřeb, velmi blízko. Málokdo si je totiž schopen dopočítat skutečné daňové zatížení hodnoty vytvářejícího jedince. Obyčejný člověk žije v představě, že státu odevzdává asi něco mezi 20 až 30% svého výdělku a je s tím srozumněn a spokojen. Poněkud více přemýšlející jedinec si to dopočítá někam k polovině z každé koruny, avšak otřesnou pravdu, která dnes osciluje kolem 75%, dle složení spotřebního koše a výše příjmu daňového nevolníka, si raději nechce nikdo přiznat.

 

Partajní vůdci téměř všech politických stran mají plné huby sociálního smíru a pomoci potřebným. Chtějí v obyvatelstvu vytvořit představu, že jejich daně jdou v převážné míře na tyto bohulibé účely a za tím účelem uměle vytvářejí davovou psychózu strachu, který má obhájit existenci pomyslné záchranné sociální sítě, neboť svojí politikou vytvářejí jednoho adepta na pobírání dávek za druhým.

 

Stále více se tedy odhaluje krutá pravda o nesmyslnosti a neudržitelnosti současných parametrů sociálního státu, který slouží jen jako zástěrka pro továrnu na plné igelitky strýčků Viků i totální pokrytectví hlásných trub tohoto směru vývoje společnosti. Představa, že si ve svém rajónu vytvoří lehce ovladatelné volební stádo, kterému bude stačit vždy pár dnů před termínem voleb naslibovat pár úplatků ve formě pastelkovného či 13. důchodu začíná narážet na odpor zbývající hrstky poplatníků, kteří svou prací mají toto divadlo platit.

Současný poměr přispívajících k placeným ze státního rozpočtu je asi 1 ku 4. Za faktické plátce daně totiž nemůžeme počítat státní zaměstnance, neboť “zdanění” jejich platů je jen účetní hříčka s penězi, které do rozpočtu nasypal někdo úplně jiný. Nároky důchodců i dětí berme jako oprávněné, dopočítejmě pak jen zbytek populace, který v tom umí sociálně chodit, či se opravdu dostal do těžké životní situace a musí nám zablikat červená kontrolka.

 

Jak by tedy měla vypadat současná volební kampaň? Lidé, kteří vytvářejí pracovní místa mimo státní sektor by měli být podporováni, hýčkáni a měly by jim být nabízeny ty nejlepší možnosti k dalšímu rozvoji. Jenom oni totiž dokáží naplnit nenasytný rozpočet. Ať se toto konstatování někomu líbí nebo ne.

 

Jaká je však realita? Až na pár světlých vyjímek si politická vrchnost udělala z těchto lidí fackovací panáky, kteří údajně mohou za všechny nešvary dnešní krizemi zmítané společnosti. Tuneláři, podvodníci, zloději a zbohatlíci, kteří nechtějí řádně a poctivě platit, platit a platit. Navíc prý nemají ani kapku sociálního cítění a nejradši by obyčejné občany nechali hlady chcípat na ulicích či pod mostem.

 

Jako lék je nabízeno další zvyšování přímých daní a jejich progrese, zvyšování minimální mzdy či populistické nesmysly v Zákoníku práce vedoucí jen k tomu, že vytvořit pracovní místo se stává noční můrou každého majitele firmy. Podívejme se jen na současné náklady na pracovníka pobírajícího tak zvanou hrubou mzdu 23 000,- Kč:

 

  • na výplatní pásce se mu objeví čistá mzda 17 905,- Kč, ale náklady zaměstnavatele jsou se všemi odvody 30 820,- Kč! Navíc, pokud na firmu dolehnou současné problémy a není schopna své zaměstnance udržet, přichází na řadu strašák jménem trojměsíční odstupné, což je v tomto případě hrozivých zhruba 70 000,- zákonem stanovených korun. Zaměstnali byste dnes někoho?

 

Když dopočítáte další státem předepsané výpalné, zjistíte, že stvořit či udržet dnes prosperující firmu je takřka utopie. Pokud nemáte zavedený nevěstinec, kasíno nebo hodného strýčka s vlivem na státní zakázky, dotace či granty, nelze vám závidět ani jeden vydělaný halíř. Přesto se však nad vámi pomalu ale jistě stahují mraky, neboť celá legislativa, sociálchoutky “obyčejných” a touha po moci partajních předáků jde proti vám.

 

Sečteno a podtrženo. Každý “otrok” sociálního státu odevzdá ze své vydělané tisícikoruny celých 750,- Kč už dnes. Není zde místo na podbrobný rozbor, ale zkuste si to někdy v klidu doma opravdu spočítat se všemi poplatky, všemi typy daní a odvodů. Prostě vším co, anebo za co státu platíte. Polévá vás horko? Bude hůř! Jak bruselská vrchnost, tak naše sociálněkomunistická klaka toužící po vládních a zákonodárných postech si myslí, že je to stále málo!

 

Že je to celé nelogické a postavené na hlavu?

 

Že by se naopak mělo daňové zatížení razantně snížit a ještě razantněji škrtat na výdajové stránce státního rozpočtu?

 

Že by se mělo okamžitě zapomenout na různé granty, pobídky či dotace?

 

Že by měla existovat jednotná a pevná pravidla pro všechny?

 

Že by snad měly být státní zakázky naprosto transparetně zadávány a sledovány třeba pomocí internetových stránek a za sebemenší prohřešek při jejich schvalování by mělo následovat vymožení hmotné odpovědnosti a hodinové propuštění odpovědného úředníka místo prapodivných nových komísí pro boj s korpucí?

 

Že je progresivní daň jen vějičkou na závistivce, kteří se nedokáží dopočítat absolutních čísel?

 

Že by se posledním zoufalcům plnícím státní kasu mělo ulevit a podpořit jejich boj o přežití a ne naopak?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 21 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...