ortel2016
20.9.2018
Kategorie: Společnost

Zlatý slavík a jeho pauza

Sdílejte článek:

IN

Oblíbená anketa o nejžádanějšího interpreta z oblasti různých hudebních žánrů v České republice si bere roční dovolenou. Dle organizátorů to způsobila skupina Ortel a její lídr Tomáš Ortel, kterým byly loni pořádající organizací odebrány hlasy jako trest za to, že díky sbírání hlasů přes sociální sítě získal velké množství nominací. Za celý rok nikdo nedokázal najít způsob, jak nastavit systém hlasování, kterým by se podařilo zabránit úspěchu nevhodného zpěváka či kapely. Riskovat nevoli Pražské kavárny a vševědoucích umělců určujících nám, který světonázor je správný, se ředitelovi agentury Musica Bohemica Jaroslavovi Těšínskému prostě nechtělo. Navíc by riskoval soudní spor s Radkem Bangou, který by se už pravděpodobně osypal, kdyby Ortel dosáhl opět na nejvyšší pozice.  

 

Samotná anketa má dlouhou tradici a také svého krále. Tím je Karel Gott, jehož galerie slavíků obsahuje už opravdu velké hejno těchto ptáků. I letos by byl hlavním aspirantem na zisk dalšího do své sbírky, možná jednoho z posledních. Ale tato pocta mu kvůli obrovským obavám z projevu demokracie bude upřena. Karel Gott je natolik nad věcí, že se s tím jistě smíří. Ostatní pro změnu ušetří za své drahé róby, což neplatí pro Kabát, ti si z oblečení nikdy hlavu moc nedělali. Lucie Bílá je Karel Gott v sukni, takže i ta se s tím nějak popere, mladá Vondráčková by díky popularitě při rozvodu s hokejistou Plekancem možná zazářila, problém je, že si málokdo vzpomene, co právě zpívá. Momentálně totiž přemýšlí, jak z něj vyrazit co nejvíce. Těch 7 let bude pro sportovce asi dost drahých. Smutný musí být i potencionální moderátor večera, přeci jenom přijde o opravdu dobrý kšeft, který znamená pobyt na výsluní, občas i riziko pádu na…ústa. To když je vtipnější, než jsou lidé schopní pochopit.

No a Banga? Ten teď jezdí po školách přednášet, jak být lepším člověkem. Jen nevíme, jestli přitom nepouští své písničky s texty, které mají hvězdičku a nejsou vhodné pro mládež a v podstatě ani pro inteligentní dospělé. 

Tomáš Ortel se stal černou můrou pro mnohé. Jeho popularita vychází z nijak zvlášť geniální tvorby, ovšem jeho texty mluví z duše mnohému Čechovi. Nejsou rasistické, ale vyznívají vlastenecky, což je zásadní rozdíl, který nejsou propagátoři nucené integrace naší země do osnov Evropské unie schopní vnímat. Respektive nejsou ani ochotni je tak brát, jejich snem je multikulturní stát rozkládající se od hranic s Ruskem až po západní pobřeží Velké Británie. A to jim to Rusko ještě vadí, radši by to protáhli ještě dále. Umělci patří momentálně většinou k základnímu kamenu budování multikulturní společnosti u nás, myslí si, že mají povinnost být avantgardní součástí politického řešení průniku islámu k nám a staví se na stranu těch, které nazýváme Pražskou kavárnou. Jejich donátory jsou poté politici hlásící se k diktátu Bruselu a jsou ochotní prodat naši krásnou zemi, případně ji předat do rukou vládců Evropské unie. Samozřejmě s výhledem na odměnu v podobě funkcí a tučného bakšiše. Za Ortela se nepostavil ani Michael Kocáb, který sám býval s pražským výběrem mocipány nechtěným. Ach, ta paměť.

Hlasování vyburcované částečně sociálními sítěmi, které loni vyneslo Ortel a jeho frontmana na nejvyšší pozice, se zásadě lišilo od obrovské kampaně, kterou se snažila Pražská kavárna dostat výrazně nezajímavého, a i přes tituly poměrně nepružného akademika Jiřího Drahoše do křesla, v němž sedává pouze prezident České republiky. Zatímco Drahoš za svou neúspěšnou kandidaturu utratil mnoho desítek milionů korun a jeho podpůrný tým se doteď musí divit, co vše dokázal vyplodit, ostatně v tom pokračuje i před volbami do senátu, Tomáš Ortel se mohl jen usmívat nad tím, kolik lidí jej podporuje, aniž by je k tomu někdo přesvědčoval. Toto srovnání je o to zajímavější, že následné reakce byly hysterické vždy jen na straně jedné a méně úspěšné. Tedy opět u správně naladěných umělců.

Letošní snaha zabránit dalšímu “skandálu”, tedy výhře v oblasti umění relativně osamělého subjektu dohnala organizátory až ke zrušení ankety. Je to stejné, jako by byly zrušeny volby, protože by mohla vyhrát SPD. To nás fakticky vrací o desítky let zpět. Anketa bude jen tehdy, vyhraje li ten vhodný. Jinak je to nepřípustná revoluce, provokace, a té se musí zabránit. Ať žijí praktiky KSČ!!! Jen poslední upozornění. Píše se rok 2018.

Autor: J3.K

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 255,00 Kč
Vybráno 13.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 7 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,77 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
53 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.