zlaty_podraz_katalog
31.10.2019
Kategorie: Historie

Zlatý podraz, další důkaz komunistických zločinů

Loading...
Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

blogerzieJsem rád, že Česká televize přispěla na tento skvělý film, který dokazuje, jak komunisté brutálně zasahovali do životů sportovců a často je zničili. Servilita k Sovětskému svazu byla odporná.

Film Zlatý podraz připomíná skutečný příběh osudů hráčů československé basketbalové reprezentace, která po II. světové válce v roce 1946 vyhrála mistrovství Evropy. Blízko k němu měli později, bohužel už po únorovém komunistickém puči v roce 1948, kdy ve finále hráli se Sovětským svazem a Rusové stříleli po ukončení hrací doby jeden trestný hod. Ten proměnili a tak za nerozhodného stavu vyhráli o bod. Jenomže naši hráči reklamovali porušení pravidel – přešlap a ten potvrdil i jeden z rozhodčích. Ředitel turnaje poté uvedl, že Československo jistě v takovém případě podá protest, který je v kompetenci vedoucího výpravy, koš nebude uznán, a zápas se tak bude prodlužovat. Sovětský trenér se arogantně rozčiloval, jaký protest, co si to kdo dovoluje. Jenomže náš vedoucí výpravy a zároveň předseda basketbalového svazu a rovněž už velký soudruh jako zbabělý ustrašený králíček prohlásil, „proti Sovětskému svazu nikdy protestovat nebudeme.“ A bylo to, přišli jsme tak o vítězství, které nebylo ztraceno.

Ve filmu je přesvědčivě ukázána zrůdnost socialistického režimu, hlavní hrdina, špičkový hráč a zároveň reprezentační trenér nakonec skončí v kriminále, protože jako vlastenec odmítá opustit republiku. Hráči jsou nevybíravým nátlakem nuceni k projevům loajality k srpokladivácké diktatuře. Rudá věrchuška si vymýšlí absurdní nesmysly, například, že mužstvo pojede na mistrovství Evropy do Paříže pouze v případě, když dva hráči budou dělnického původu, tedy nerozhodovala hráčská kvalita, ale správný původ. Hráčí také museli sepisovat socialistické závazky a podobné nesmyslyDěkuji, České televize, že podpořila tento film a doufám, že podobná potřebná díla, která ukazují hrůzu socialistické totality bude platit i nadále. Líbí se mně, jak k tomu na Facebooku napsala jistá basketbalistka, na jejíž jméno si nevzpomenu, ale má naprostou pravdu. „Po zhlédnutí filmu Zlatý podraz konstatuji, že komunismus je s……o a komunisté jsou s…ě. Nemám problém s tím souhlasit.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Richard Urinovský 200,- Kč, Vít Fortelka 2020,- Kč

Celkem za měsíc: 10 435,00 Kč
Vybráno 29.81%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 596 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 2,77 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
211 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.