husakberznev
11.2.2020
Kategorie: Ekonomika, Exklusivně pro PP

„Zlatý Husák“. Ach jo…

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKRAž tam už dnes padáme. Výrok je totiž od velmi známého publicisty a blogera Ladislava Větvičky, které ho asi nikdo nemůže podezřívat ze sympatií k nějaké totalitě. (1) Jenomže Česká „banánová“ republika se v tolika parametrech propadá, že ty druhotné odpadové potraviny, co nám západní část EU podstrkuje ( a co komisařka Jourová nevyřečnila ani zbla), jsou asi tím nejmenším zlem. Teď se o záchranu snaží čeští poslanci, kteří příslušný zákon k tomu projednávají. Sice pozdě, ale přece.

Husák jako jedna z mincí totality

Gustáv Husák byl nomenklaturní kariérista, který i jako právník užil při likvidaci slovenské Demokratické strany výkladu, že nezvolil dodržování platné ústavy Československa, ale politické řešení. To mu bylo nade všechna právní ustanovení a tím se řídil celý život. Jako fanatický komunista pak plnil po roce 1968 všechny úkoly, které mu Moskva nadiktovala. Za hlasitého přikyvování Biľaků, Indrů, Jakešů a dalších.

Nesmyslné hodnocení občanů

Za naprostou tragédie však není možné počítat to, že období normalizace bylo dalším stupněm nesvobody, ale to, jak je to mnohými politiky či novináři dnes celkově hodnoceno. Jako kdyby všichni občané (vyjma tzv. disidentů) žijící a pracující v té době byli jen Biľaky či Jakeši. A to je nesmysl, kterým se záměrně oddaluje pozornost od toho, že Husák a jeho skupina byla sice parta až fanatických bezskrupulózních komunistů, ale nikoliv idiotů. A proto se v normalizaci stavělo pražské metro, stavěly se jaderné elektrárny, bez nichž bychom dnes za draho dováželi energii , stavěly se dálnice, železnice, vodní nádrže (co třeba takové Dlouhé stráně), stavěly se školky pro děti, aby mladé maminky mohly chodit do práce a na organizaci českých školek se jezdili dívat experti ze Západu skoro ze závistí.

Předvídatelnost rozsudků

Pokud jste za normalizace museli k soudu s nějakým občanským problémem, pak rozsudek byl na devadesát procent odhadnutelný, protože vyjma politických represí (ty je nutné odsoudit), obecné právo ve své socialisticky zdeformované podobě přeci jenom fungovalo a obyčejní lidé se ho mohli dovolat.
Stejně tak jako matky samoživitelky, které se o své alimenty nemusely bát, zatímco díky dnešnímu systému mají samoživitelky u svých partnerů prakticky nevymožitelný dluh přes desítku miliard korun (2), a některé z důvodu naprosté bídy se živí prostitucí.

Česko číselně ekonomicky prosperuje, ale…

Nedivme se, že politická kreatura Gustáv Husák je dnes srovnáván s výsledky posledních třiceti let a pokud to budeme poměřovat z pohledu veřejných staveb a ochrany obyčejných občanů, tak tahle tzv. česká demokracie moc neobstojí. Ani s dotacemi z EU, které Husák neměl. Svou represí vůči obyčejným občanům a jejich neochranou se blíží spíše nesvobodnému státu a pokud senátor Goláň napsal, že cit. „Naše země je takovém rozkladu, jak ještě nikdy nebyla,“ (3), tak jen podpořil blogera Větvičku v názoru, že stav je neúnosný.

Po třiceti letech je načase bilancovat. A bilancovat jenom peníze na hlavu v jakési podivné struktuře HDP je ošidné. Proto se ozývají i názory, že se stát ani zdaleka tak netřpytí, jak některá média podsouvají.

Zdroj:
(1) https://pravyprostor.cz/zvrhlost-na-pokracovani/
(2) https://www.novinky.cz/domaci/clanek/vyzivne-na-deti-neplati-polovina-rodicu-282030
(3) https://echo24.cz/a/STT4B/financak-se-chyta-cehokoliv-a-kdyz-se-zakousne-snazi-se-jiz-nepustit

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 19 771,00 Kč
Vybráno 56.48%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 2 017 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
politicon.cz
149 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.