husakberznev
11.2.2020
Kategorie: Ekonomika, Exklusivně pro PP

„Zlatý Husák“. Ach jo…

Loading...
Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKRAž tam už dnes padáme. Výrok je totiž od velmi známého publicisty a blogera Ladislava Větvičky, které ho asi nikdo nemůže podezřívat ze sympatií k nějaké totalitě. (1) Jenomže Česká „banánová“ republika se v tolika parametrech propadá, že ty druhotné odpadové potraviny, co nám západní část EU podstrkuje ( a co komisařka Jourová nevyřečnila ani zbla), jsou asi tím nejmenším zlem. Teď se o záchranu snaží čeští poslanci, kteří příslušný zákon k tomu projednávají. Sice pozdě, ale přece.

Husák jako jedna z mincí totality

Gustáv Husák byl nomenklaturní kariérista, který i jako právník užil při likvidaci slovenské Demokratické strany výkladu, že nezvolil dodržování platné ústavy Československa, ale politické řešení. To mu bylo nade všechna právní ustanovení a tím se řídil celý život. Jako fanatický komunista pak plnil po roce 1968 všechny úkoly, které mu Moskva nadiktovala. Za hlasitého přikyvování Biľaků, Indrů, Jakešů a dalších.

Nesmyslné hodnocení občanů

Za naprostou tragédie však není možné počítat to, že období normalizace bylo dalším stupněm nesvobody, ale to, jak je to mnohými politiky či novináři dnes celkově hodnoceno. Jako kdyby všichni občané (vyjma tzv. disidentů) žijící a pracující v té době byli jen Biľaky či Jakeši. A to je nesmysl, kterým se záměrně oddaluje pozornost od toho, že Husák a jeho skupina byla sice parta až fanatických bezskrupulózních komunistů, ale nikoliv idiotů. A proto se v normalizaci stavělo pražské metro, stavěly se jaderné elektrárny, bez nichž bychom dnes za draho dováželi energii , stavěly se dálnice, železnice, vodní nádrže (co třeba takové Dlouhé stráně), stavěly se školky pro děti, aby mladé maminky mohly chodit do práce a na organizaci českých školek se jezdili dívat experti ze Západu skoro ze závistí.

Předvídatelnost rozsudků

Pokud jste za normalizace museli k soudu s nějakým občanským problémem, pak rozsudek byl na devadesát procent odhadnutelný, protože vyjma politických represí (ty je nutné odsoudit), obecné právo ve své socialisticky zdeformované podobě přeci jenom fungovalo a obyčejní lidé se ho mohli dovolat.
Stejně tak jako matky samoživitelky, které se o své alimenty nemusely bát, zatímco díky dnešnímu systému mají samoživitelky u svých partnerů prakticky nevymožitelný dluh přes desítku miliard korun (2), a některé z důvodu naprosté bídy se živí prostitucí.

Česko číselně ekonomicky prosperuje, ale…

Nedivme se, že politická kreatura Gustáv Husák je dnes srovnáván s výsledky posledních třiceti let a pokud to budeme poměřovat z pohledu veřejných staveb a ochrany obyčejných občanů, tak tahle tzv. česká demokracie moc neobstojí. Ani s dotacemi z EU, které Husák neměl. Svou represí vůči obyčejným občanům a jejich neochranou se blíží spíše nesvobodnému státu a pokud senátor Goláň napsal, že cit. „Naše země je takovém rozkladu, jak ještě nikdy nebyla,“ (3), tak jen podpořil blogera Větvičku v názoru, že stav je neúnosný.

Po třiceti letech je načase bilancovat. A bilancovat jenom peníze na hlavu v jakési podivné struktuře HDP je ošidné. Proto se ozývají i názory, že se stát ani zdaleka tak netřpytí, jak některá média podsouvají.

Zdroj:
(1) https://pravyprostor.cz/zvrhlost-na-pokracovani/
(2) https://www.novinky.cz/domaci/clanek/vyzivne-na-deti-neplati-polovina-rodicu-282030
(3) https://echo24.cz/a/STT4B/financak-se-chyta-cehokoliv-a-kdyz-se-zakousne-snazi-se-jiz-nepustit

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Jurášek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč


Celkem za měsíc: 14 787,78 Kč
Vybráno 42.24%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 958 times, 3 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...
149 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.