ginger-1191945_1280
5.7.2021
Kategorie: Kultura a tipy

Zlaté mléko se hodí na hubnutí i na celou řadu dalších neduhů

Sdílejte článek:

Kurkuma, která je základem zlatého mléka, podporuje hubnutí. Ale rozhodně to není jediný důvod, proč se oplatí kurkumu dostat do svého jídelníčku. Užívat ji jako ajurvédskou směs, tzv. zlaté mléko, je chutné i praktické.

Kořen z rostliny Curcuma longa, tedy kurkumy dlouhé, má schopnost příznivě ovlivňovat metabolismus tuků. Její užívání zpomaluje růst tukových buněk. Přitom nebuďte překvapeni, že kurkumu se doporučuje užívat spolu s tuky. To proto, že účinná látka z této rostliny, kurkumin, je rozpustný v tucích.

Jak užívat kurkumu?

Nejlépe právě v podobě tzv. zlatého mléka. Jde o směs kurkumy, zázvoru, skořice a černého pepře, látka ze kterého, piperin, má schopnost zvyšovat účinky kurkumy až 1000×, někdy se uvádí ještě jednou tolik. Kurkumu lze užívat především jako doplněk stravy, obvykle v kapslích či v tobolkách. Tímto způsobem si však na ní nepochutnáte. Lepší variantou, klidně pro každodenní užívání kurkumy, je zlaté mléko. Tento prášek je vhodné přimíchat do horkého mléka a připravit si kurkumové latté. Perfektně se dá použít do kaší, do cereálií, koktejlů i smoothie. A když jde o zlaté mléko – jak často pít tento nápoj? Nebojte se zařadit tuto směs antioxidantů do své každodenní stravy a pít ji jednou až dvakrát denně, či ji s touto frekvencí užívat v různých podobách během denního jídla.

Zlaté mléko pro zdraví

Tradiční ajuvédský nápoj, zlaté mléko, není jenom na hubnutí. Kurkuma má řadu léčivých účinků, stejně tak, jako další antioxidanty, které jsou součástí zlatého mléka. Tato silná parta nám umí prospět v mnoha oblastech.

Nemůžete večer usnout? Dopřejte si denně před spaním zlaté mléko rozpuštěné v 250 ml mléka. Umí však i další vychytávky. Podporuje třeba fungování mozku a příznivě ovlivňuje paměť. Je silným bojovníkem proti zánětům. Podporuje imunitní systém. Zlepšuje stav kostí, zmírňuje projevy pálení žáhy, je prevencí srdečních onemocnění a má též schopnost snížit hladinu cukru v krvi. Tak co myslíte, oplatí se připíjet si zlatým mlékem pravidelně na zdraví?

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2021: *****

Daniela Frumarová 500,- Kč, Milan Kvasnička 500,- Kč, Petr Šerák 2500,- Kč,

Celkem za měsíc: 3 500,- Kč
Vybráno 10.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 567 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...