notre-dame-on-fire
16.4.2019
Kategorie: Společnost

Zkáza Notre Dame: Symbol pádu křesťanské Evropy?

Sdílejte článek:

MIROSLAV SLÁDEK

Všechna média se snaží líčit katedrálu Notre Dame jenom jako skvost gotické architektury. Záměrně zamlčují a zamlžují pravý význam – symbol křesťanství, víry, evropské kultury a civilizace. Není zničena pouze nějaká stavba, ale je zasaženo srdce každého křesťana. Nyní již nestojí nic v cestě útoku na samé srdce křesťanského světa – chrám sv. Petra v Římě.

Evropa je ve stejné situaci v jaké byla římská říše v době svého pádu. Byl to přímý důsledek vpádů cizích etnik, poklesu výkonnosti ekonomiky a úpadku morálky. Nelze ovšem opomíjet ani strukturu výdajů tehdejšího Říma, která byla v podstatě stejná, jako v dnešní době, mandatorní výdaje na platy úředníků a ostatních státních zaměstnanců, armádu a její udržování v zahraničí, a především sociální dávky.

Císaři byli nuceni vydávat obrovské částky, které přesahovaly příjmy státní pokladny, na udržování své nadvlády. Chléb a hry jim udržovaly přízeň římských občanů. Není v tom rozdílu mezi dnešním státem a jeho vedením, které v době před volbami slibuje všem závislým na důchodech jejich zvýšení. Jak jsem již psal, štěstí dnešních vládců je, že v době Říma museli vládci rozdávat chléb a peníze hned, dnešním poddaným stačí, když jsou jim slíbeny rok dopředu, aby odevzdali své hlasy při volbách.

Není žádným tajemstvím, že křesťanské kostely zvláště v západní Evropě čelí v posledních měsících nebývalému nárůstu vandalismu ze strany neevropského obyvatelstva. Můžeme se tedy po právu domnívat, že Chrám Notre Dame byl zapálen úmyslně před nejdůležitějšími křesťanskými svátky, aby byl zničen symbol i oslava zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Tak se uvolní i v myslích lidí místo pro budoucí vládce Evropy a jejich symboly.

Autor: Miroslav Sládek 


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 550,00 Kč
Vybráno 35.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním aktu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech portálu, které je povinna studovat každá diskuze. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali a pochopili pravidla.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 365 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
politicon.cz
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.