notre-dame-on-fire
16.4.2019
Kategorie: Společnost

Zkáza Notre Dame: Symbol pádu křesťanské Evropy?

Sdílejte článek:

MIROSLAV SLÁDEK

Všechna média se snaží líčit katedrálu Notre Dame jenom jako skvost gotické architektury. Záměrně zamlčují a zamlžují pravý význam – symbol křesťanství, víry, evropské kultury a civilizace. Není zničena pouze nějaká stavba, ale je zasaženo srdce každého křesťana. Nyní již nestojí nic v cestě útoku na samé srdce křesťanského světa – chrám sv. Petra v Římě.

Evropa je ve stejné situaci v jaké byla římská říše v době svého pádu. Byl to přímý důsledek vpádů cizích etnik, poklesu výkonnosti ekonomiky a úpadku morálky. Nelze ovšem opomíjet ani strukturu výdajů tehdejšího Říma, která byla v podstatě stejná, jako v dnešní době, mandatorní výdaje na platy úředníků a ostatních státních zaměstnanců, armádu a její udržování v zahraničí, a především sociální dávky.

Císaři byli nuceni vydávat obrovské částky, které přesahovaly příjmy státní pokladny, na udržování své nadvlády. Chléb a hry jim udržovaly přízeň římských občanů. Není v tom rozdílu mezi dnešním státem a jeho vedením, které v době před volbami slibuje všem závislým na důchodech jejich zvýšení. Jak jsem již psal, štěstí dnešních vládců je, že v době Říma museli vládci rozdávat chléb a peníze hned, dnešním poddaným stačí, když jsou jim slíbeny rok dopředu, aby odevzdali své hlasy při volbách.

Není žádným tajemstvím, že křesťanské kostely zvláště v západní Evropě čelí v posledních měsících nebývalému nárůstu vandalismu ze strany neevropského obyvatelstva. Můžeme se tedy po právu domnívat, že Chrám Notre Dame byl zapálen úmyslně před nejdůležitějšími křesťanskými svátky, aby byl zničen symbol i oslava zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Tak se uvolní i v myslích lidí místo pro budoucí vládce Evropy a jejich symboly.

Autor: Miroslav Sládek 


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč

Celkem za měsíc: 8 084,00 Kč
Vybráno 23.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 309 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.