27.9.2013
Kategorie: Ekonomika

Život píše příběhy: Proč podnikatelé končí?

Sdílejte článek:

Z DISKUSE NA PP 27|09|2013

Pod článkem “Podnikání v Česku? Jednou nohou v blázinci, druhou v kriminálu …” se objevily dva zajímavé diskusní příspěvky, které přibližují životní martyria poctivých českých podnikatelů. Přečtěte si zajímavé názory lidí, kteří se v naší zemi pokouší bojovat jako nezávislé osobnosti proti všeobecnému proudu eurosocialistických úchylek.

 

 

I.

 

Podnikáme od roku 1990.

Začátky jsou krušné, tak jsme to překonávali s vidinou toho, že se to zlepší. Tak svým způsobem člověk nějak tak otupěl, naučil se spoustu věcí si moc nebrat, spoustu věcí bez řečí překračovat, protože ví, že stejně nějaké meldování nemá cenu. Vlk se musí nažrat a koza zůstat celá. Jenže mám pocit, že ten vlk je čím dál žravější…v daních, zákonech, podmínkách pro podnikání…koza se nějak dusí.

 

A to nemluvím o státních a veřejných zakázkách!!!! Tam je to taky lahůdka! Pokud se nezúčastníte, máte sice v pohodě nervy, nemáte tik v oku a nakvašenou krev, ale nemáte ani možnost získat zakázku. Když se zúčastníte, výborným fenoménem je, že musíte podepsat spolu s nabídkou smlouvu, která je pro Vás ale velmi často nevýhodná…zase…buď podepiš a drž hubu nebo nepodepisuj a nemusíš se zúčastňovat. To, že smlouvy bývají velmi výhodné jen pro zadavatele, je nasnadě. Když už podepíšete, i s vědomím, že to není košér, ale budiž, nějak to překonáte, tak Vás většinou vyřadí, protože: zapomněli jste podepsat jednu stránku v nabídce, máte nabídku moc obsáhlou, máte nabídku moc stručnou, někdy se stane, že chtějí předchozí smlouvy s jinými subjekty, což už se ve Vás pění krev, ale moc na vybranou nemáte…. takže předkládáte smlouvy, které se netýkají konkrétní nabídky, pak máte moc obrazového materiálu, jindy málo, někdy jste nejlevnější, jindy nejste nejlevnější….a ze všeho nakonec zbude pocit, že jste za vola, protože děláte jen křoví a zakázka byla dávno přislíbena někomu konkrétnímu a vypsána jen pro oko. Pokud zrovna nejste ten typ, který by rozdával úplatky a jste zatvrzelí, že prostě tohle ne, že nedáte, tak prostě neprorazíte….

 

Závěr? Úplatek nedám, ani kdyby mi měla upadnout ruka a postihnout bankrot, snažím se dodržovat zadávací podmínky, i když skřípu zubama a vím, že je stále těžší prorazit…ale někdo prostě musí hrát fér a doufat, že se časem přidají další a další a že podmínky pro podnikání se změní. Změní k lepšímu, férovějšímu.

 

Jsem naivní? Asi ano, ale byla jsem tak vychovaná…současné prostředí nás nepoloží, ale ani na něm nijak horentně nezbohatneme…nikdy jsme stát nežádali o žádné příspěvky, dávky, podporu, platíme jak mourovatí na všechny strany…ale pokud se výrazně změní podnikatelské prostředí ještě k horšímu, tak spolu s ostatními sbalíme podnikatelské kufry a rozbalíme je někde za hranicema….Tak se nabízí otázka…kdo na tom pak bude hůř?

 

 

II.

 

Hned po revouci jsem jel do Německa mýt nádobí, abych si vydělal nějaké peníze na podnikání. Dvakrát jsem se tam ještě vrátil, protože mi tady pořád někdo nabízel práci, ale mě to táhlo domů. Po návratu jsem ještě podle vyhlášky 150 začal podnikat, ŽL jsem měl od zimy 1992. V roce 1993 jsem odmítl zůstat v USA, přestože mi tam pořád někdo nabízel hodně slušnou práci. Táhlo mne to pořád do ČR. V roce 1994 jsem vydělal první milion, o rok později prodělal první bankrot. Po nástupu Zemana k moci jsem byl v rámci akce čisté ruce (resp. v rámci „konkurenčního boje“) obviněn z asi 8 trestných činů (postupně; vždy, když se prokázalo, že to, z čeho jsem byl obviněn jsem nespáchal a spáchat nemohl, došlo k „překvalifikaci“ a kolotoč se roztočil opět), ale i to jsem přežil, i za cenu nenávratného a nevyléčitelného zdravotního postižení své přítelkyně (těhotnou policajti vyslýchali hodiny a hodiny, i když byla v pracovní neschopnosti, aby po 3 letech případ odložili ad acta). Postupně jsem z OSVČ vyrostl na dvě s.r.o., třikrát zcela změnil předmět podnikání (a učil s něco úplně nového), které – stejně jako za OSVČ – dobře fungovaly na volném trhu.

 

Jednu firmu jsem zavřel nedávno, druhou asi zavřu nyní. Už na to nemám. Jsem starý a nemocný člověk, který už nemá zapotřebí stále bojovat proti chobotnici = státu v různých jeho podobách, a ještě být za parazita. To fakt ne.

 

Neděkuji, odcházím. Pravděpodobně konečně přijmu nějakou nabídku ze zahraničí a vykašlu se tuhle Bohem zatracenou zemi, kde si občané stěžují na stát, ale pomoc proti němu hledají zase jenom u státu (místo u sebe). Kteří si stěžují, že mají hloupé a zlodějské politiky, ale v každých volbách si je zvolí znovu a znovu.

 

Nikdy nepochopím, proč lidé, kteří zažili diktaturu proletariátu, fronty na toaletní papír, šťávu, vložky, kakao, kteří půlku života šetřili na zastaralé auto, které se pak druhou půlku života marně pokoušeli držet v provozuschopném stavu, museli šetřit peníze pro šmelináře se státními byty, se státními pozemky, se státním majetkem… proč lidé, kteří zažili fungování společnosti s 95 % zdaněním dneska zase nadšeně budují Eurosocialismus, který lidem zakazuje svítit žárovkami, zakazuje pojmenovávat věci jejich jménem, zakazuje, přikazuje, dotuje, reguluje, centralizuje…

 

Čeština neobsahuje slovo, které by takovéto jednání vystihlo. Dostatečně vulgární slovo.

 

Dělat stále dokola stejné chyby bez ponaučení je výsadou hlupáků!

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 58 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.