zl
29.3.2020
Kategorie: Ekonomika

Živnostníky nezabije Coronavirus, ale lidská hloupost a závist

Sdílejte článek:

DAVID VLK

V části české společnosti jsou aktuálně vůči živnostníkům zhruba obdobné pocity, jako v padesátých letech, kdy jim část národa rekvírovala jejich živnosti a radovala se z toho, že jim komunisti sebrali všechno.

Za posledních asi pět let budovala vládní garnitura obraz živnostníka jako škůdce české společnosti. Obraz parazita na systému, který neplatí daně, krade a parazituje na zbytku společnosti.

V části české společnosti jsou tedy aktuálně vůči živnostníkům zhruba obdobné pocity jako v padesátých letech, kdy jim část národa rekvírovala jejich živnosti a radovala se z toho, že jim komunisti sebrali všechno.

Nejvíc mě na celé krizi kolem Coronaviru mrzí , když čtu hloupé komentáře na sociálních sítích, které v podstatě říkají jedno a totéž: “Živnostníci, dobře vám tak!”

Taky se samozřejmě dočtete rady o tom, jak jsme měli podnikat tak, abychom měli rezervy a že na trhu není stejně místo pro neúspěšné a kdo nepřežije současné restriktivní opatření Babišovi vlády, dobře mu tak a ať zkrachuje, měl se víc snažit a být schopnější.

Milí spoluobčané, my živnostníci jsme vaši sousedé, vaši krajané , vaši kamarádi, co spolu chodíme na pivo, otcové a matky spolužáků vašich dětí.

Nejsme žádný zvláštní hmyz, který vy ostatní musíte živit. Jsme lidi , kteří od tohoto státu většinou nikdy nic nedostali a využívali jeho služby mnohem méně než vy ostatní.

Také jsme ti, kteří mnohým z vás dávali a dávají práci.

Také jsme ti, kteří vám čistí odpadní trubky ucpané vašimi exkremety, opravují vaše elektro rozvody, abyste se mohli dívat na vaší “Ulici” v době, kdy my jsme ještě dávno v práci.(nikdy jsem neviděl ani jeden díl)

Jsem ti, kteří staví vaše domy, opravují vaše auta a spotřebiče, abyste si je mohli užívat:

Jsem ti, kdo vás vozil na dovolené na které jsme my sami mnohdy neměli peníze ani čas.

Jsme ti, kteří vám dodávkami přiváží další a další nesmysly z eshopů, jsme ti, kteří udržují tuhle zemi v provozuschopném stavu.

Nemáme to teď lehké.

Jaký smysl má vládní opatření, které striktně uzavřela naše obchody a provozovny a znemožnila nám vydělat si na živobytí, když všechny naše malé provozovny denně nenavštíví v okresním městě ani čtvrtina lidí, co jeden z místních Lídlů? Jaký smysl má zavřít malou prodejnu kam denně přijde osm lidí??

A když jsme u té slavné vládní pomoci. Dovolím si to odprezentovat na mém příkladě. V současné době mám uzavřeny tři provozovny ze čtyř, z nichž jednu jsem ani nestihl otevřít.

Vláda mi prý poskytne velkorysou pomoc!!! Jakou?

Patnáct tisíc korun. Promiňte ale jen nájmy za mé tři zavřené provozovny jsou čtyřicet pět tisíc měsíčně!

Další pomocí je dočasné zrušení EET: To je jako co za pomoc??? Děláte si srandu???? Říká mi tím vláda, že mám prostě začít krást a švindlovat daně? Nebo jak mi to má jako pomoct????

Další úsměvnou podporou je odložení placení daní za 2019 do 30.6. Prosím vás každý podnikatel si muže zcela normálně a legálně odložit daně do 30.6., stačí využít daňového poradce, to je nulová pomoc,nic nula, jen líbívý výkřik pro pitomce.

Další podporou jsou půjčky Covid. Víte první kolo půjček Covid 1 vlastně ani nebylo vyhlášeno, nikdo o nich nevěděl, samozřejmě, že si je během týdne rozebraly velké firmy, tak jak vždycky všechno v téhle republice. My normální lidi jsme se o nich dozvěděli až v okamžiku, kdy byl program dávno rozebrán.

Další podporou je náhrada mezd pro firmy. Pokud jsem to správně pochopil, na tuto podporu nemám jako živnostník vůbec nárok!!!! Je opět ušita pouze pro větší firmy (klasický Babiš jako vždy), pro moje zaměstnance na žádnou podporu nárok nemám asi je mám všechny vyhodit???

Takže co mi vlastně můžete závidět?

Nic přátelé, nic.

Jenom to, že se už 30 let dřu deset dvanáct hodin denně včetně sobot, ročně mám tak 5 dnů dovolené , když jsem nemocný tak chodím samozřejmě do práce, na operaci štítné žlázy prostě jít nemůžu, protože mě nemá kdo zastoupit, stejně tak odkládám dvacet let operaci kolen.

Moje děti mě vidí tak večer po sedmé hodině, moje žena dře stejně jako já.

Za ty roky mám samozřejmě zdraví v háji, špatně spím, protože mám nervy, abych uživil rodinu a svoje lidi, všechno co vydělám a mám odloženo, teď nacpu do firmy, abych vůbec přežil. A až půjdu do důchodu dostanu nějaký ubohý základ, protože státní kasa bude prázdná.

A navíc ještě musím poslouchat blbé kecy závistivých hlupáku, co si nevidí na špičku nosu.

A to poslední mě přátelé na celé situaci bolí nejvíc, to mi věřte!!!!

Vyzývám tuhle vládu ať okamžitě povolí znovu otevření malých provozoven a prodejen, jako to udělali na Slovensku! A začne konečně používat zdravý rozum!!!!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 721,00 Kč
Vybráno 36.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 802 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 3,91 out of 5)
Loading...
loading...
88 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.