zivnostzl
29.3.2020
Kategorie: Ekonomika

Živnostníky nezabije Coronavirus, ale lidská hloupost a závist

Sdílejte článek:

DAVID VLK

V části české společnosti jsou aktuálně vůči živnostníkům zhruba obdobné pocity, jako v padesátých letech, kdy jim část národa rekvírovala jejich živnosti a radovala se z toho, že jim komunisti sebrali všechno.

Za posledních asi pět let budovala vládní garnitura obraz živnostníka jako škůdce české společnosti. Obraz parazita na systému, který neplatí daně, krade a parazituje na zbytku společnosti.

V části české společnosti jsou tedy aktuálně vůči živnostníkům zhruba obdobné pocity jako v padesátých letech, kdy jim část národa rekvírovala jejich živnosti a radovala se z toho, že jim komunisti sebrali všechno.

Nejvíc mě na celé krizi kolem Coronaviru mrzí , když čtu hloupé komentáře na sociálních sítích, které v podstatě říkají jedno a totéž: “Živnostníci, dobře vám tak!”

Taky se samozřejmě dočtete rady o tom, jak jsme měli podnikat tak, abychom měli rezervy a že na trhu není stejně místo pro neúspěšné a kdo nepřežije současné restriktivní opatření Babišovi vlády, dobře mu tak a ať zkrachuje, měl se víc snažit a být schopnější.

Milí spoluobčané, my živnostníci jsme vaši sousedé, vaši krajané , vaši kamarádi, co spolu chodíme na pivo, otcové a matky spolužáků vašich dětí.

Nejsme žádný zvláštní hmyz, který vy ostatní musíte živit. Jsme lidi , kteří od tohoto státu většinou nikdy nic nedostali a využívali jeho služby mnohem méně než vy ostatní.

Také jsme ti, kteří mnohým z vás dávali a dávají práci.

Také jsme ti, kteří vám čistí odpadní trubky ucpané vašimi exkremety, opravují vaše elektro rozvody, abyste se mohli dívat na vaší “Ulici” v době, kdy my jsme ještě dávno v práci.(nikdy jsem neviděl ani jeden díl)

Jsem ti, kteří staví vaše domy, opravují vaše auta a spotřebiče, abyste si je mohli užívat:

Jsem ti, kdo vás vozil na dovolené na které jsme my sami mnohdy neměli peníze ani čas.

Jsme ti, kteří vám dodávkami přiváží další a další nesmysly z eshopů, jsme ti, kteří udržují tuhle zemi v provozuschopném stavu.

Nemáme to teď lehké.

Jaký smysl má vládní opatření, které striktně uzavřela naše obchody a provozovny a znemožnila nám vydělat si na živobytí, když všechny naše malé provozovny denně nenavštíví v okresním městě ani čtvrtina lidí, co jeden z místních Lídlů? Jaký smysl má zavřít malou prodejnu kam denně přijde osm lidí??

A když jsme u té slavné vládní pomoci. Dovolím si to odprezentovat na mém příkladě. V současné době mám uzavřeny tři provozovny ze čtyř, z nichž jednu jsem ani nestihl otevřít.

Vláda mi prý poskytne velkorysou pomoc!!! Jakou?

Patnáct tisíc korun. Promiňte ale jen nájmy za mé tři zavřené provozovny jsou čtyřicet pět tisíc měsíčně!

Další pomocí je dočasné zrušení EET: To je jako co za pomoc??? Děláte si srandu???? Říká mi tím vláda, že mám prostě začít krást a švindlovat daně? Nebo jak mi to má jako pomoct????

Další úsměvnou podporou je odložení placení daní za 2019 do 30.6. Prosím vás každý podnikatel si muže zcela normálně a legálně odložit daně do 30.6., stačí využít daňového poradce, to je nulová pomoc,nic nula, jen líbívý výkřik pro pitomce.

Další podporou jsou půjčky Covid. Víte první kolo půjček Covid 1 vlastně ani nebylo vyhlášeno, nikdo o nich nevěděl, samozřejmě, že si je během týdne rozebraly velké firmy, tak jak vždycky všechno v téhle republice. My normální lidi jsme se o nich dozvěděli až v okamžiku, kdy byl program dávno rozebrán.

Další podporou je náhrada mezd pro firmy. Pokud jsem to správně pochopil, na tuto podporu nemám jako živnostník vůbec nárok!!!! Je opět ušita pouze pro větší firmy (klasický Babiš jako vždy), pro moje zaměstnance na žádnou podporu nárok nemám asi je mám všechny vyhodit???

Takže co mi vlastně můžete závidět?

Nic přátelé, nic.

Jenom to, že se už 30 let dřu deset dvanáct hodin denně včetně sobot, ročně mám tak 5 dnů dovolené , když jsem nemocný tak chodím samozřejmě do práce, na operaci štítné žlázy prostě jít nemůžu, protože mě nemá kdo zastoupit, stejně tak odkládám dvacet let operaci kolen.

Moje děti mě vidí tak večer po sedmé hodině, moje žena dře stejně jako já.

Za ty roky mám samozřejmě zdraví v háji, špatně spím, protože mám nervy, abych uživil rodinu a svoje lidi, všechno co vydělám a mám odloženo, teď nacpu do firmy, abych vůbec přežil. A až půjdu do důchodu dostanu nějaký ubohý základ, protože státní kasa bude prázdná.

A navíc ještě musím poslouchat blbé kecy závistivých hlupáku, co si nevidí na špičku nosu.

A to poslední mě přátelé na celé situaci bolí nejvíc, to mi věřte!!!!

Vyzývám tuhle vládu ať okamžitě povolí znovu otevření malých provozoven a prodejen, jako to udělali na Slovensku! A začne konečně používat zdravý rozum!!!!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč

Celkem za měsíc: 18 716,00 Kč
Vybráno 53.47%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 906 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 3,91 out of 5)
Loading...
88 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)