zivbabis
29.12.2015
Kategorie: Ekonomika

Živnostník kontra Babiš

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

DAVID VLK 29|12|2015

Tak jsem měl výživný rozhovor s jedním z kolegů živnostníků. Bohem políbený řemeslník, který jde z kšeftu do kšeftu, mně líčil, jak se zase nahlásil na zimu na  tři měsíce na pracák, aby za něj stát platil sociální a zdravotní. Dozvěděl jsem se, že když to já nedělám, tak jsem debil, protože přijdu asi o 10 000 Kč, které za mne zaplatí stát. A za těch ušetřených deset tisíc od státu, pak mistr řemeslník jede do Itálie lyžovat!

Tak pravdou je, že já nejedu nikam. Budu prodávat koupelny, tak jako celý rok a to jsem vlastně na pracák mohl nahlásit ještě spolu-podnikající ženu a mohli jsme ušetřit dvacet tisíc. Sakra, to už jsem mohl jet do Dominikánské republiky, nejsem já fakt debil? I když, mě by prostě hanba fackovala, kdybych to udělal. Z rozhovoru s řemeslníkem Frantou vyplynuly další důvody, proč je páně Babišova reforma k ničemu:

“A jak to budeš Franto dělat s fakturací, ty tři měsíce co budeš na pracáku?” Ptal jsem se zmíněného lumena.

“Budu dělat na černo bez papírů kašlu na Babiša. “

“A co DPH?”

To jsem v prosinci zrušil, přece nebudu dělat nějaké kontrolní hlášení, nejsu magor, odmítám cpát účetní další prachy. A ještě jsme si dal paušální náklady, kdybych přece jen musel za celý rok něco dělat legálně, tak abych neplatil nic.” A pak že hloupý řemeslník.

Zajímalo by mne, jak tolik propagované daňové a účetní reformy postaví do latě tohoto a asi dalších   500 000 živnostníků? Doteď platíval Franta za čtvrtletí tak 7-9.000 Kč DPH. Ty už platit nebude, protože se mu nechtělo dělat Babišovo Kontrolní hlášení. Taky se bojí EET. Takže bude skoro všechno dělat bez papírů, aby po jejím zavedení nemusel přiznávat žádné doklady. Jistě ošidí své zákazníky o rozdíl v DPH na materiál, kdy s montáží je DPH “Pouze” 15% a bez ní 21%, jenomže v této zemi  tento idiotsky nízko nastavený rozdíl nezajímá nikoho. Takže státní kasa vybere míň na daních a víc vyplatí na dávkách!

Přiznám se že mě tihle čeští čímani lezou na nervy. Dost mě štve, jak se pak na nás živnostníky ostatní lidi dívají jako na bandu zparchantělých zlodějů. A někdy  se jim ani moc nedivím. Franta ve svém WV Pasatt, který je celou zimu na pracáku a jede přitom do Itálie na lyže a v létě do Chorvatska asi naštve nejednoho spoluobčana.

Chtělo by to prostě nevymýšlet kraviny, nezavádět nefungující chorvatské ptákoviny a stanovit nějakou jednoduchou minimální daň a bylo by to. Ale to je na naše politiky moc obyčejné řešení. A taky by se na tom nedaly nadělat prachy bokem. Nepotřebovalo by to totiž už žádné další předražené softwary, ani zbytečné pokladny, tiskárny a jiné hovadiny, ani další úřednické fleky a z čeho by se pak vydělalo na volební kampaň?

Vždyť nás v příštím roce čekají dvoje volby!

  • Poznámka redakce – k článku snad jen diskusní příspěvek, který se pod ním objevil, a který doplňuje náš názor ač podstata textu, zjednodušení daňového systému, je správná: 

Svou napruděnost otáčíte špatným směrem. Onen živnostník se jen brání. A nejen byrokracii, ale také všem těm, co na nás nadávají, že jsme paraziti a zloději. Jen ať všichni poznají k čemu povedou ty Babišovy reformy. Uvidíme kde vezmou peníze na dotace Agrofertu a zároveň na dávky pro všechny co jsou skutečnými parazity. Onen živnostník, se jen rozhodl, že je na čase vzít si zpět, co státu dal a stát to neužil k účelu, k němuž to bylo určeno. Přečtěte si román Atlasova vzpoura, pak možná pochopíte.

Neochota nechat se škubat roste přímo úměrně s množstvím byrokracie a také s tím jak je čím dál zřetelnější, k čemu stát vybrané daně používá. Ano, nějaké daně se platit musí, ale proč se platit musí? Proto aby se z nich platila vaše konkurence? Nebo proto aby si ti, co vás o ty daně obrali užívali výsledků vaší práce? Ano, daně se platit musí, ale musí se použít na funkční stát sloužící svým občanům. Pokud se používají na zotročení občanů, pak já považuji placení daní za zločin. Za podporu zločinného systému. Ptám se příležitostně správců daně, jak se jim dělá jejich práce, když vidí jak se s jimi vybranými penězi nakládá. Netváří se moc nadšeně.

ZDROJ: David Vlk

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur), Jan Bezděk 2000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč

Celkem za měsíc: 8 176,08 Kč
Vybráno 23.27%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
6 komentářů
    • Redakce
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.