zl
23.2.2017
Kategorie: Ekonomika

Živnostníci žijí ve strachu: Státní mašinérie spustila devastující pokutománii

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

IVO VALENTA

Vloni v tuto dobu upozorňovala Strana soukromníků České republiky na to, že zavedení kontrolního hlášení povede k neúměrné šikaně všech podnikatelů a že si stát opět po dlouhých letech osvojuje totalitní praktiky, ve kterých papaláši a všemocní úředníci dokáží pomocí byrokratické zátěže a neměrných pokud zlikvidovat všechny, na které si ukáží prstem.

Symbolicky do roka a do dne se ukazuje, že jsme měli pravdu. Státní mašinérie spustila devastující pokutománii. Za administrativní pochybení, korunové rozdíly nebo jen nezaviněné opoždění padají desetitisícové pokuty. Malí živnostníci se třepou strachy a místo podnikaní a vytváření hodnot, nedělají nic jiného, než stokrát dokola kontrolují účetnictví, kontrolní hlášení a další hromadu lejster. Dobře ví, že by pro ně tak velká pokuta byla likvidační.

Jenže, kam to povede? Místo toho, aby vláda kontrolním hlášením odhalovala milionové karuselové obchody a dopadla skutečné podvodníky a daňové tuneláře, vybíjí si zlost na malých podnikatelích, kteří tak akorát pověsí své řemeslo na hřebík a půjdou se svým i zaměstnanci na úřad práce.

A velcí podvodníci se mezitím smějí naivitě vládních politiků, kteří se v televizi vyprsují tím, jak si došlápli na malé zloděje. O to víc bychom se měli utvrdit v naší snaze po změně a při letošních parlamentních volbách poslat dnešní vládní garnituru do propadliště dějin. Máme k tomu jedinečnou šanci, která by se nemusela opakovat.

Ivo Valenta, senátor PČR za Soukromníky

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Šárka Vinklerová 500,- Kč, Oldřich Silný 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Pavel Kassl 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Pistorius AG 2207,43 Kč

Celkem za měsíc: 10 207,43 Kč
Vybráno 29.16%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
56 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.