zivnostzl
18.12.2020
Kategorie: Společnost

Živnostníci musí povstat!

Sdílejte článek:

MICHAL DVOULETÝ

Bez politické sebeobrany nepřežijí. Živnostníkům v České republice chybí více než kdykoliv předtím politická sebeobrana.

Vcelém parlamentu, natož vládě, nemají živnostníci skutečné a jednoznačné zastánce, což se projevuje na intenzitě, nekoncepčnosti a nepředvídatelnosti opatření. Ta pod pláštěm boje s nákazou Covid-19 doslova likvidují tisíce živnostníků, především pak v oblasti gastronomie a cestovního ruchu.A to se musí změnit! Příští rok musí v parlamentu usednout ti, kteří budou za živnostníky bojovat a nedopustí, aby stát porušoval ústavní principy a odpíral svým občanům právo na svobodu podnikání, nebo dokonce podnikání vědomě likvidoval.

Je správné, že se živnostníci sdružují v nejrůznějších spolcích a odborech. Je správné, že se živnostníci podepisují pod časté petice a protesty. Je správné, že se najdou živnostníci, kteří na svou zoufalost upozorňují křiklavými protesty, rebelií a vzdorem proti vládním opatřením. A v konečném důsledku je správné, že tyto rebelie vedou k tomu, že je vláda svolná alespoň k nějaké almužně, kterou označuje za „štědré kompenzace“ vůči decimovaným živnostníkům.

Ale to nestačí! Existuje jediné, co může do budoucna zabránit tomu, aby se něco podobného — to, aby sami živnostníci a soukromníci usedli v parlamentu a měli přímý vliv na zákony a nejlépe také vládní nařízení. Jedině tak skutečně zachováme ústavou zaručené právo na svobodu podnikání a vytvoříme dostatečně silnou bariéru vůči všem soudruhům i puritánským vystrašencům, kteří nehledají řešení, ale z pohodlnosti a bezradnosti pouze zakazují, zavírají a chaoticky regulují. Když prokazatelně selhává tlak zvenčí, je nevyhnutelné být přímou součástí rozhodovací mašinerie a zabránit snaze o potlačování svobody podnikání již v samotném zárodku těchto snah.

Tuto opravdovou alternativu představuje Strana soukromníků České republiky, která měla již v prvorepublikových dobách své poslance a ministry, a jako stavovská a pravicově-konzervativní strana vždy a za všech okolností hájila všechny živnostníky a drobné soukromníky v naší zemi. A Strana soukromníků České republiky je zde i nyní připravena bojovat za to, aby nedošlo pod záminkou boje s pandemií k úplné likvidaci živnostenského stavu a malých firem.

Jak konkrétně? Živnostníkům a firmám budeme garantovat, že nedojde k uzavření jejich provozoven a bude tedy zachováno jejich živobytí. Změníme zákony tak, aby vláda nemohla selektivně zavírat firmy (jako nyní například gastronomii a hotely) bez garance plné kompenzace škod. Prosadíme úplné daňové prázdniny pro živnostníky a malé firmy. Vyhlásíme anti-byrokratickou revoluci, která musí jednou provždy zbavit živnostníky zbytečných lejster a úředních povinností. A pokud nějaké povinnosti vůči státu budou, pak plně online a na pár kliknutí z mobilu.

Nic z toho se však nestane, pokud i přes veškerou nevoli k politice to nebudou právě sami živnostníci, kdo si řekne o hlas v nadcházejících parlamentních volbách a bude tak mít své advokáty na půdě Poslanecké sněmovny. Pouhou kritikou v médiích, na sociálních sítích nebo organizováním veřejných protestů ke skutečné změně nedojde. A Strana soukromníků České republiky ví, jak na to. Již dnes má mnoho komunálních a krajských politiků, působí ve všech krajích naší země, a je připravena převzít zodpovědnost za politickou sebeobranu českých, moravských a slezských živnostníků i na parlamentní úrovni.

Přidejte se i vy. Je čas se sjednotit a bez ohledu na cokoliv dokázat, že živnostníci a soukromníci budou mít své přímé zástupce v příštím parlamentu. Živnostníci musí povstat a musí začít táhnout za jeden provaz. Jedině tak to dokážeme. Jedině tak zachováme svobodu podnikání. Jedině tak společně zvítězíme.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 12 078,00 Kč
Vybráno 34.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 138 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,57 out of 5)
Loading...
politicon.cz
45 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.