ZIVNOST1
15.11.2020
Kategorie: Ekonomika

Živnostníci a levicové blouznění

Sdílejte článek:

ŠIMON MIČA

 

Osoby samostatně výdělečně činné nemají jednoduchý život a stát jim to nijak neulehčuje. Spíše naopak. A o tom je dnešní příspěvek.

Podnikající lidé měli vždy můj obdiv. Vzít osud do vlastních rukou, být svým vlastním pánem. To vyžaduje kuráž. Řemeslník, který není pod žádnou firmou, nemá placenou dovolenou, sám si shání práci. Když si chce vzít volno, tak na své vlastní náklady. Ano, je to jeho rozhodnutí, nikdo ho nenutí. Neměly by se mu ale házet klacky pod nohy.

Pro socialisty byli živnostníci vždy trnem v oku. Je na místě připomenout slavný výrok někdejšího ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka o tom, že živnostníci nepřispívají do systému sociálního pojištění a parazitují na zaměstnancích. Komunisté také neměli rádi živnostníky a podnikatele, proto také bylo soukromé podnikání v Československu po roce 1948 zakázáno. Bylo to vnímáno jako vykořisťování dělníků na úkor kapitalistů. Myslel jsem, že tuto dobu už máme za sebou. Bohužel tomu tak není. Nejlépe veškeré soukromé podnikání opět zakázat a firmy znárodnit. Podobné uvažování v současném západním světě kvete.

Radikální levicové křídlo demokratické strany v USA, které se pomalu dostává k moci, je charakterizováno svou nenávistí vůči majetným lidem. Nadšený socialista Bernie Sanders, který má mnoho přívrženců po celé zemi a nebyl daleko od nominace na prezidenta, se kdysi proslavil svým prohlášením, že mu ty fronty na jídlo v komunistických zemích připadají jako skvělá věc, protože chudí lidé v těch frontách dostanou jídlo, kdežto v kapitalistických zemích by jim to jídlo bylo sebráno bohatými a oni by pak museli zemřít hlady. Recept těchto levicových radikálů na všechny problémy světa je jednoduchý: Zdanit lidi s nadprůměrnými výdělky daní 70 % z příjmů a z toho pak vše hradit. Školství, zdravotnictví, bydlení atd.

V České republice toto blouznění představuje ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Snad si vzala příklad z Bernieho Sanderse, ale její rétorika je velmi podobná. Podle ní je debata o mimořádném příspěvku pro důchodce 5 000 Kč velmi plytká, neboť se vztahuje pouze k otázce, kde na to vezmeme. Paní ministryně je typická socialistka. Ráda by rozdávala, ale ne ze svého. Ne nadarmo se jí říká Venezuela.

Živnostníkům se neustále ztrpčuje život. Zvyšující se administrativní zátěž spojená s kontrolním hlášením DPH a EET jen ztěžuje práci. Opakované navyšování odvodů do systému sociálního a zdravotního pojištění vysává peníze z kapes. Ono se popravdě ani nemusí zakazovat podnikání. Postupem času, jak se budou zvyšovat daně a byrokracie, tak každý podnikatel dobrovolně skončí sám, neboť se mu nevyplatí podnikat. Raději se nechá zaměstnat v nějaké firmě. Jenže v jaké, když je nikdo nebude zakládat a provozovat?

Odmítněme snahy novodobých levičáků o likvidaci samostatných a úspěšných lidí, kteří se dokáží postavit na vlastní nohy. Nestaňme se otroky státu a všech jeho úředníků, kteří nám říkají, jak máme žít. Věřím, že to dokážeme.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Vlastimila Čumpelíková 500,- Kč, Anonym 900,- Kč, Roman Martínek 100,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 199,- Kč
Vybráno 43.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 252 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)