1.10.2013
Kategorie: Společnost

Zítra se bude krást a chlastat všude

Sdílejte článek:

MIROSLAV VÁCLAVEK 01|10|2013

“Dokud jsem hejtmanem Jihomoravského kraje, tak žádnou šikanu ze strany státní policie nemusíte čekat, ale není na to žádné právo, je to jen džentlmenská dohoda mezi mnou a krajským policejním ředitelem,” krajský tajemník strany Michal Hašek o povolení porušovat zákon na území oblasti, která je jeho.

 

 

Je předvolebně a tak lze zaznamenat, jak občan opět zajímá ty, kteří se ucházejí o podíl na kořisti moci a peněz.

 

Rozzářené obličeje vůdců přilétají k nám shůry reklamních ploch jako andělé a slibují i nám okusit něco ráje a postavy rozpřahující se v biblických gestech, nás hrozí uchopit po celých voličských preferencích do své náruče a pečovat o naše blaha, radost a štěstí. A to nepochybně jen kvůli naplnění svých altruistických snů o lepším zítřku, či budoucí prosperitě.

 

Ale dosti bylo ironie, za těmito kalendářovými výjevy samozřejmě stojí tvrdá realita reklamního byznysu, který ví jak prodat i toho největšího vyvrhele a celé armády sociologů zkoumají to, co vlastně chceme, aby anděl na plakátu věděl, co nám má slíbit a kolik lži je potřeba, na jednu předvolební pravdu.

 

Že se tento kšeft s touhami a sliby poněkud vyčerpal je zřejmé, odkud taky pořád brát ta nikdy nesplněná hesla? Jediné štěstí je, že moudří tvůrci ústavy rozhodli o čtyřletém volebním cyklu, což zaručuje, že volič, jehož mentální schopnosti končí na pamatování si posledního dílu nějakého seriálu, si na to předchozí slibování pochopitelně ani nevzpomene.

 

Ale nějak se lhát musí, vždycky musí být někdo, kdo převezme štafetový kolík slibů, aby systém byl zachován, vlk veřejnosti se nažral Ratha, Pancová po sobě uklidila krabice na víno a po polovině trestu si každý mohl užívat klidu svých vil, moudřejší o ponaučení toho, že kdo nechce sedět, ten maže.

 

Jak je ale možné vypozorovat z prohlášení jihomoravského krajského tajemníka a majitele oné gubernie Michala Haška, doba nazrála ještě více a lidu je tak třeba dát možnost účastnit se na tom, co každý takový gauleiter za jakýkoliv gang politické mafie považuje za samozřejmé, tedy stát nad zákonem.

 

Všichni přece dobře víme, že ty směšně pokroucené symboly, tedy paragrafy, slouží pouze k tomu, aby na lid byla přísnost, a na ty kdo je tvoří a vyhlašují, se nevztahují. To by taky bylo, aby platily, vždyť kdo by taky soudil, velel policii, obžalovával, řídil celou zemi a říkal, co si máme myslet a dělat. Vždyť to by nastala naprostá anarchie.

 

A tak v těchto dnech, kdy jde o dušičky a jejich hlasy, dal jihomoravský vůdce svému voliči kousnout do sladkého koláče, který jinak jídávají jen ti nejmocnější, a řekl, chlastejte, nic se vám nestane. My uvidíme kolik nám za to přibude hlasů a potom se vymyslí co dál.

 

Samozřejmě, o právu jezdit ožralý ve své limuzíně není řeč, kde by taky volič jihomoravského gubernátora nějakou limuzínu vzal – to zůstává vyhrazeno těm, kdo přerozdělují výtěžek z daňového poplatníka i nadále.

 

Ale pokud silniční hlídce prokážeš, že odevzdáš hlas hejtmanovi jihomoravského kraje a jsi zlitý jako prezident republiky při vynášení korunovačních předmětů, pak smíš i nadále na svém kole vroubit příkopy a vyvracet patníky, neboť dnes se již bude chlastat všude.

 

A jestliže se bude někde chlastat, tak o gubernii dál se vymyslí, že se bude krást.

 

Protože i lidu severomoravskému, středočeskému, nebo karlovarskému je třeba dát ochutnat z koláče a džentlmenských dohod a vyjít mu vstříc v tom, co je mu vlastní.

 

Kde není práva a spravedlnosti, tam je džentlmenských dohod. Třeba se soudci, nebo se státními zástupci. A to na všech úrovních. Protože se to stává pravidlem a normou.

 

 

Což znamená pouze jediné. Rozklad a naprostou demoralizaci společnosti, které se tak nabízí stát se spolupachateli a splynout s těmi, kteří ji drancují v jedno a zároveň eliminovat jeden závažný argument podporující občanskou neposlušnost, který zní – vy kradete miliardy a nás zavíráte, když si ukradneme nějakou maličkost.

 

Že naše země spěje k tomu stát se divokým západem s právem silnějšího, bohatšího, hloupějšího a buranštějšího než ten druhý?

 

Prosím vás, už jí dávno je. Tedy s malou modifikací, že jde o divoký východ.

 

Už to vidím, je to krása, na plakátu nápis hlásá – hlavu vzhůru, gatě dolů, a hlas ten dej sem.

 

Dnes se chlastá a zítra se bude krást všude. Volte je.

 

 

Miroslav Václavek, Šumperk

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2019: *****

Ladislav Matoušek 100,- Kč, Miroslav Hlousek 100,- Kč, Richard Kovaříček 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Milan Zelina 200,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Roman Vašíček 2000,- Kč, Pavel Šubrt 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 400,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiřina Gyárfásová 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Bohumil Loucký 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ludmila Karská 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Milan Tahovský 1001,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. František Žmolil 1000,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Petra Rohlíčková 400,- Kč, Pavel Šána 200,- Kč, Nezn. dárce 220,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Mužík 2000,- Kč, Jana Pejosová 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Petr Šantrůček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- + 350,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Miroslav Meder 350,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Marie Svajdová 200,- Kč, Olga Petrová 1000,- Kč, Phar. Lubomír Vylíčil 2000,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč

Celkem za měsíc: 24 687,00 Kč
Vybráno 70.53%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 5 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
1 komentář
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.