Zimbabwe po masakru bílých farmářů před kolapsem, najednou je chce zpět

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

RED 23|07|2015

Ještě nedávno prezident Zimbabwe, Robert Mugabe sebevědomě prohlašoval, že by se měli všichni bílí vrátit do Anglie. Sliboval Zimbabwanům, že bílí se už nikdy nevrátí na zemědělskou půdu, ze které byly vypuzení.

“Nevědí, odkud jejich předkové přišli? Všichni Britové, kteří jsou zde, by se měli vrátit zpět do Anglie. V čem je problém? V současné době máme letadla, které je mohou vzít zpět rychleji, než lodě používané jejich předky,” pravil Mugabe. Jeho země zakázala bělochům vlastnit pozemky. “Nebudeme mít s bílými žádné slitování, pokud půjde o naši půdu, nemohou vlastnit naši půdu. Mohou vlastnit majetky a továrny v souladu s našimi zákony, ale ne pozemky. Chceme, aby to bylo uvedeno v našich zákonech, že Zimbabwe se opravdu vrátí svým vlastníkům a bílý farmář se nikdy nevrátí.”

Kupodivu to nevzbudilo žádný světový rozruch ani u pravdoláskových multikulturních antirasistických organizací. Pokud by toto řekl bílý člověk o černoších v Evropě, mainstreamová média by jistě křičela: “Hitler!” “Nacista!” “Rasista!”

Zimbabwe land reform

Nicméně uběhl nějaký čas, kdy proběhla na bílé farmáře a jejich rodiny v Zimbabwe doslova genocida. A jaké že zlepšení života původních černošských obyvatel to přineslo? Dnes, ta samá vláda prezidenta Roberta Mugabeho uvedla, že vrátí půdu některým bílým zemědělcům, kterým byly zemědělské podniky násilně odebrané během kontroverzního programu pozemkové reformy.

Změna vládní politiky nastala po drastickém zhoršení ekonomiky v zemi. Podle The Telegraph ministr hospodářství Douglas Mombeshora dal provinčním vůdcům za úkol předat seznamy bílých farmářů, kteří by chtěli zůstat na svých farmách. Tyto farmy by měly mít “strategický hospodářský význam”.

“Požádali jsme provincie, aby nám poskytli jména bílých farmářů, kteří by chtěli zůstat na farmách, takže jim můžeme poskytnout bezpečnost na základě dokumentů, které jim řádně povolí naplánovaný provoz,” řekl Mombeshora.

Během pozemkové reformy bylo vystěhováno přes 4000 bílých farmářů.

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, Jan Klíma 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ladislav Adamec 500,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Jakub Malinovský 111,11 Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 5 611,11 Kč
Vybráno 16.03%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
18 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.