25.5.2015
Kategorie: Politika, Společnost

Žijeme v moderní otrokářské společnosti

Sdílejte článek:

MARTIN URMINSKÝ 25|05|2015

Všichni lidé kdysi věřili, že Země je plochá. Dnes věří, že žijí ve svobodě a demokracii. V prvním případě to byl nesmysl. V druhém případě je to obrovská iluze, kterou trpí celá populace. Nevěříte ?! Položte si sami sobě otázku. Dokázali byste žít bez peněz? Kdo z vás se skutečně dokáže odpojit od tohoto systému a za jakou cenu? Kdo z vás vůbec chápe jak tento systém funguje a co způsobuje? Přišel někdo z vás kvůli penězům o přítele, pohádal se s rodinou, partnerem? Slyšeli jste o člověku, který si vzal život kvůli penězům, nebo naopak vraždil kvůli nim? Ne ?! Přemýšlejte …

Otrokářská společnost v USA oficiálně skončila v roce 1865. Osvobodili posledních 14 milionů otroků. Od té doby se systém změnil, ale princip zůstal stejný. Rozdíl mezi klasickým otrokářstvím a moderním u nás je v tom, že v moderním a téměř neviditelném otrokářském systému si musí ubytování, stravu, oděvy a ještě i daně platit sám otrok. Může sice cestovat, ale musí mít peníze. Kdo ovládá peníze, ovládá lidi. Můžeme, či spíše musíme čekat válku. Zda to bude občanská válka v USA, EU, Rusku nebo politiky uměle vyvolaný globální konflikt, je sporné.

S přibývajícím počtem obyvatelstva a rozvojem technologií klesá potřeba lidské práce. Proto se moderní otroci od pásových linek přesouvají do sféry služeb. Velká část pracuje v administrativě, kde často zbytečně eviduje, povoluje, zakazuje, sankcionuje každou lidskou činnost. Často duplicitně. Vždy na více úrovních. Velká část pracuje ve finančním sektoru, kde netvoří nic jen přesouvá různé papíry a eviduje dluhy. Pokud je někde práce otroků levnější, tak se výroba bezohledně přesouvá tam. Člověk je na posledním místě. 

montovna

Navzdory různým přesunům produkce je naše činnost neefektivní a neekonomická. Plýtváme zdroji jako nikdy v historii. Více než 40% produkce vyhazujeme. Miliony nových aut sešrotovali, aby se nemusely zastavit výrobní linky. Místo žárovek co svítí 100 let vyrábíme s omezenou svítivostí. Křivá mrkev nebo okurka se neprodá. Konektory na nabíječky nesmějí být kompatibilní. Jedna nabíječka na všechno a pro celou rodinu je nepřípustná. Kolik máte doma nabíječek? Zisk je jediným principem i důvodem naší činnosti.

Jsme závislí na penězích v různých formách. Platíme za všechno. I za vodu. Ačkoli voda je nejzákladnější lidská potřeba. Platíme za dešťovou vodu i za odpadovou. Voda se prodává v nezdravých plastových lahvích. Nesmyslně se transportuje tisíce kilometrů. Přesto více než 2 miliardy lidí nemá přístup k čisté vodě.

PIZZA

Myslíte na spravedlnost?! Zapomeňte. Neexistuje. Další iluze. Jediná spravedlnost na světě je smrt. Máme třídu bohatých otrokářů. Jsou nepostižitelní. Mají imunitu i monopol na “tištění” peněz. Prostřednictvím nich ovládají všechno. Jejich korporace sem-tam zaplatí nějakou pokutu. A mašinérie jede dál. Otroci v Číně musí mít kolem ubytoven sítě. Nezvládají totiž šílené tempo výroby ajfónů, jejichž část i tak zůstane na skladě. Skáčou z oken. Páchají sebevraždy.

Podle oficiálních údajů OSN v 2012 bylo na světě 28 milionů otroků. Demokracie a lidská práva v Mauretánii, nebo Saúdské Arábii nikoho netrápí. Pokud 50% obyvatelstva naší planety žije z méně než 2 dolary na den a zároveň každých 5 sekund umírá dítě hlady, tak musím konstatovat, že otroků je až 3,5 miliardy. Toto je ta nejnižší třída. Existuje i střední třída a země, kde se mají otroci relativně lépe. Obávám se, že všude jsou nespokojeni a každodenně se stěžují. Stále jim chybí peníze. Milí Češi, ve vašem okolí si určitě nikdo nestěžuje. Mýlím se?

Typické je, že lidé si to neuvědomují, nepřipouštějí, odmítají. Stejně jako lidé závislí na drogách. Stejně kdysi odmítali kulatost Země. Peníze ovládly naši mysl, naše životy.Všichni věří v jejich hodnotu, přestože žádnou hodnotu nemají. Všichni žijí ve lži. Lež je pro ně přijatelnější než pravda. Goethe už dávno napsal, že ” Nikdo není více beznadějně zotročený jako ten, kdo si falešně myslí, že žije ve svobodě. ”  A přesně tak je to dnes.

Dobře vzdělání se záměrně stává nedostupným. Jeho úroveň klesá. Potřebují jen levnou, poslušnou a učenlivou pracovní sílu. Lidé se bojí moře zákonů, vyhlášek, nařízení, pravidel a nesmyslných paragrafů. Bojí se, že přijdou o práci. Listina práv a svobod člověka je jen překážející a nedodržovaný cár papíru. 

Může mít svobodný člověk strach? Není to strach, co zotročuje lidi? Je. A proto se strach šíří z masmédií. Není den bez krve, vraždy, zločinu. Pokud je ho málo, přidají “Válku proti teroru”. A pofidérní atentáty, pofidérní teroristické skupiny. Obyčejní otroci nevědí, že oni jsou všichni potencionálními teroristé.

Moderní otrokáři mají peníze, armádu, policii, soudy a politiky. Ve vlastních médiích tvoří iluzi demokracie, svobody, rovnosti. Člověk s obyčejným selským rozumem ví, že to tak není. A když budou chtít snížit populaci, politici naženou lidi do války za demokracii, jejíž skutečný smysl se nedozvědí a nepochopí jej ani jejich sirotci.

Dalším typickým znakem otrokářské společnosti je vertikální společenské rozvrstvení. Nejvíce je samozřejmě nejjednodušších otroků s minimálními právy a možnostmi. Pak relativně svobodnější vrstva úředníků, obchodníků, lékařů, vědců a podobně. Mají více možností, ale jsou pevnou součástí systému. Čím výše stoupáte, tím méně lidí v rámci společenského rozvrstvení existuje, ale s více právy a většími zdroji. Nejlépe postavení mají imunitu a možnosti omezeně jen fyzikálními a matematickými zákony. Ostatní zákony se připravují a upravují v jejich prospěch. Nebo si myslíte, že v parlamentu vládne vůle lidu ?! Rozumíte zákonům, které schvalují? Znáte všechny zákony, které předkládají? I soudci se ztrácejí ve spleti paragrafů.

Lidé na světě žijí v iluzi, v závislosti a sebeklamu, ze kterého se nedokáží osvobodit. Nevěří pravdě a nechtějí si ji připustit. Jsou závislí už několik generaci. Bez katastrofy, která jim ukáže realitu se situace nezmění. Budeme otrocky vyčerpávat neobnovitelné zdroje, kvůli zisku ničit přírodu, vodu, sami sebe. Budeme se scholasticky držet monetárního systému pokud ho evoluce nezničí. Nebo on zničí nás … Je sebedestruktivní. Nyní probíhá involuce.

ZDROJ: Martin Urminský

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2019: *****

Dagmar Karlíková 500,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Anonymní dárce 1984,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, ing. Jan Kocura 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Dagmar Lavičková 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Švestka 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Milan Tahovský 500,- Kč, Rudolf Bláha 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Marin Vacek 500,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 10 945,00 Kč
Vybráno 31.27%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 147 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 3,95 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
17 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.