2.11.2015
Kategorie: Společnost

Žijeme v iluzi svobody

Sdílejte článek:

MICHAELA MICHELOVÁ 02|11|2015

EU … taková pěkná myšlenka a přece v ní rozhodují lidé, kterým jakoby sám ďábel přeházel morální hodnoty. Je možné objevit smysl tam, kde to žádný smysl nedává? Spolupráce je pro lidstvo a národy, které zahrnuje, důležitá … pokud jsou samozřejmě rozhodnutí, které určují lidé ve vedení společenství jako EU konstruktivně … smysluplné. Jsou takové?

Morální suterén z bezpečného místa ovládaný, za provázky potahující mocenskou elitou, přijímá rozhodnutí, které se neslučují se zdravým rozumem … Kulturní mišmaš, hordy mladých mužů lovícíh po Evropě bez dokladů …

“Národ, který nezná svou minulost je odsouzen prožít ji znovu.”

Vím, že nic nevím, ale nemůže to mít všechno mnohem hlubší smysl? Náš národ byl celé věky utlačovaný, podceňovaný, zneužívaný, což je pro lidskou duši velmi náročná zkouška. Nedozrál čas, abychom si jako národ vzali zpět svou sebedůvěru, sebeúctu a naučili se účinně bránit temným elitám a jejich plánům? Jaký chrám to plán? Zničení … Co můžeme udělat, abychom zvrátili osud, který nám majitelé zeměkoule naplánovali?

KO7EEHV

Vzít svůj život do vlastních rukou! Největší hloupost jakou může člověk udělat je: nechat myslet za sebe někoho jiného. Média, elity, politiky, bláznivé samozvané osobnosti, které neustále k něčemu vyzývají. Hlavu máme skutečně na krku i na vytváření si vlastních názorů, tak se toho nebojme a začněme u sebe, změnou myšlení, podporou morálních hodnot, lidských práv, které jsou pošlapané, úctou k člověku jako takovému. Každý jeden z nás svou troškou přispívá k celkovému obrazu společnosti, ve které žijeme, a proto není jiné cesty než začít u SEBE.

V současné době probíhá na Zemi období velkých, důležitých změn, což mnozí z nás vnímají jako jeden slepenec chaosu, který se dá jen velmi těžko pochopit. Tento chaos je vlastně protireakcí na světlo, či uvědomění, které se stále ve větším množství rozlévá po naší planetě díky lidem, kteří se začínají probouzet. Nuž a tato konfrontace světla s temnotou neprobíhá pouze na společenské, kolektivní úrovni, ale i na úrovni jednotlivce.

Na povrch se prodírají všechny naše nepochopené části a nám najednou není povoleno jej ukrývat za maskami umělého úsměvu, či lhostejnosti. V dětství, nebo mládí, se potýkáme s různými ranami a pády, které nás začnou obalovat nánosy hněvu, strachu, nebo smutku a my je pak poctivě vláčíme s sebou. V podstatě nemáme ani tušení, že jsme obalení něčím tak zbytečným, co není hodné nošení. A tak ve své nevědomosti kráčíme životem s koulí na noze.

V současné době jsme stále více a více konfrontováni našimi blízkými, přáteli, spolupracovníky … no ne proto, že by nám chtěli ublížit. Oni nám totiž svou konfrontací pomáhají vyléčit zraněné části nás samotných, abychom je objevili, pochopili, objali … svým uvědoměním jej převedli. V momentě jak do temnoty vneseme světlo, přestává být temnotou.Vědomí a láska mají stejnou dynamiku …

Každý člověk, který se vydá na cestu probouzení se, jednoho dne dospěje do bodu kdy si bude nucen přiznat, že jeho svoboda je jen iluzí, protože jsme se stali otroky systému, ve kterém žijeme. Já … ty … vy … oni. Svázáni a spoutáni destruktivní silou, která má potřebu kontrolovat, ovládat a ničit, jen aby nasytila ​​své hladové černé duše strachem, nenávistí a hněvem, které vytvářením mnoha konfliktů zasévá do našich srdcí.

Jediný způsob jak se bránit a nedat se ovládat je znát svého nepřítele a pochopit jak přemýšlí. Já tuto neviditelnou, temnou strukturu moci nazývám mocenskou elitou, ale často se setkávám i s pojmenováním globální prediktor. Je to chobotnice, kterou není jednoduché pochopit, ale v momentě jak se o to začneme pokoušet, poodhalí se nám nejrůznější tajemství a množství dílků skládačky postupně začne zapadat do sebe. Čím lépe je budeme znát, o to odolnější bude náš národ, nebo společnost.

Zároveň je nutné si uvědomit, že s něčím tak temným jako je mocenská elita se bojovat nedá, dá se ji porazit jedině uvědoměním. Boj plodí jen další boj … Pouze vědomí, nebo láska dokáží vnést světlo tam, kde vládnou rozbroje. Přinášejí totiž na Zemi jiný způsob bytí … přinášejí pochopení, laskavost, ohleduplnost i víru, že vše mělo svůj smysl.

Je nevědomost, která na dlouhé věky zahalila naše vědomí chorobou? Nebo byla důležitou etapou na naší cestě? Kdyby nebylo tmy, nemohli bychom obdivovat nádherné divadlo zářivých hvězd, které v temnotě blikají jako lucerny naděje. Odvažme se nahlédnout do vlastního nitra, objevit v něm svého vlastního ďábla i anděla a přijměme obě své části. Až se smíříme s temnou stránkou v nás samých i ve světě, potom budeme moci stát nad věcí a být skutečně svobodnými lidmi … 

ZDROJ: Michaela Michelová

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 17 966,00 Kč
Vybráno 51.33%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 53 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 3,38 out of 5)
Loading...