kapitalismussocialismus
27.2.2017
Kategorie: Politika

Žijeme v divném kapitalismu!

Sdílejte článek:

BOHUMÍR ŠIMEK

Komunisti tvrdili, že žijeme v socialismu. V čem žijeme dnes? Zdá se, že jde o vyšší stupeň. Komunismus to není. Spíše socialismus s mafiánskou složkou?

Ve zdravotnictví máme socialismus, možná i komunismus, ale s mafiánskou složkou. Na jednu stranu nemáme peníze na personál a na druhou stranu se z našich peněz dle Jiřího Paško ztrácí 30-50 miliard korun ročně. To si ani komunisti nedovolili, aby lékaře vedl nelékař bez medicínského vzdělání. Také se nejspíš nestalo, aby nemocnice dostala na platy peníze, které se k zaměstnancům nedostanou. Vypadá to tak, že manažeři je korupčně rozpouštějí v betonu a přístrojích. Tito manažeři řídí naše zdravotnictví a nikomu to nevadí. Lékaři dostávají jen částečně zaplaceno za svoji práci. Jak mají přežít nemocnice, které dostanou operace zaplaceny jen částečně? „Soukromí“ lékaři nemají v tomto státě právo si stanovit cenu výkonu podle svých nákladů a často částečně hradí svým pacientům vyšetření a léky skrze „regulační mechanismy“.

Ale to vše je v Česku normální. Zemědělec produkující prasata, dostane za ně zaplaceno jen částečně. Zemědělec produkující mléko, dostane za něj zaplaceno jen částečně. Vám to není divné? Ale ono je to u nás tak snad ve všem! Kolik podniků skončilo na to, že museli zaplatit daň z toho, co nedostaly zaplaceno!

Řidiči dostanou garanci na zvýšení platů premiérem, dopravci nedostanou na to peníze, a řidiči nedostanou nic. A když se dožadují svých práv, řeknou o nich, že si berou cestující jako rukojmí. Ostatně to slyšíme i ve zdravotnictví. Politici slíbí lékařům peníze a pak se jim vysmějí, že slib v memorandu se nemusí plnit, protože není závazný. Politici rozhodují o vzdělávání lékařů a vůbec jim nevadí, že svým rozhodnutím brání vzdělání i zastupitelnosti lékařů, což je rizikem krachu zdravotní péče. A politici navíc odmítají pochopit, o co jde.

Dnes se dovídáme, že stovky miliard se ztratily z našich peněz v korupčních skandálech politiků Opoziční smlouvy, ODS a ČSSD, ale i TOP 09. Výčet by byl nekonečný, MUS, OKD, fotovoltaika se svými solárními barony, kterým platíme 40 miliard korun ročně, nyní Mládek se spřáhne s operátory proti občanům podržením vyšších poplatků za volání. Místo služby občanům si politici udělali bysnys ze své politiky ve stovkách miliard korun a pak se jim nedostává peněz pro občany.

To, že žijeme v divném kapitalismu, svědčí i podivný socialistický vztah k řidičům autobusů. O jejich platech rozhoduje vláda. O platech horníků z OKD rozhoduje vláda. O platech lékařů rozhoduje vláda. Není vám to divné? Co je to za podivné závislosti mezi vládou, organizacemi a zaměstnanci? K čemu je to našim politikům a občanům třeba?

Podniky by neměly být závislé na vládě. Jenže politici tam za odměnu dosazují svoje manažery. A pokud manažer podnik pohřbí, je přeřazen na jiný podnik. Jako to bylo za komunistické éry! Tomu neříkám kapitalismus. Vy snad ano? Vnímám to jako složitý socialismus (ve zdravotnictví až komunismus!) v rukou kmotrů a mafiánů. Zcela beztrestně nám mizí stovky miliard korun. Po několika letech ministrování si bývalý ministr postaví haciendu za miliardu korun. Kde na to vzal? Nikoho to nezajímá. Policie to nevyšetří a justice to neocení.

Kapitalismus bez morálky neexistuje. To je jen Palermo! Navíc socialistické až komunistické Palermo! Co s tím?

ZDROJ: Bohumír Šimek (autor je lékař)
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč

Celkem za měsíc: 4 555,00 Kč
Vybráno 13.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 146 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,64 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.